Boyu WM-4

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Boyu WM-4

Príspevok od používateľa Roman »

VINTR napísal:
kubrt napísal:Roman ma pravdu su 24V AC.
Nejsem elektrikář, ale zdá se mi, že motor je napájen stejnosměrným proudem, ale nechci se hádat v elektrice se tak nevyznám.
V technických parametrech je uvedeno: 18W 24V DC, což je asi stejnosměrný proud? On jde jednodušeji regulovat (myslím otáčky motoru za pomocí jednoduchého potenciometru).
to síce ano, ale z hľadiska výroby je 10x jednoduchšie a výrazne lacnejšie vyrobiť striedavý synchrónny motor a regulovať ho výkonovým frekvenčným meničom. Synchronny motor má zaliate statorové vinutie a rotor je permanentný magnet. Žiadne pohyblivé kontakty a žiadne riziko kontaktu živých častí s vodou. JS aj Async motor majú vinutý stator s komutátorom, ten vodotesný neurobíš za tú cenu ani keby si sa pos***

detto regulácia, predradník pred JS motorom je síce lacný , ale výrazne zvyšuje energetické straty a preto sa používa tak akurát na ovládanie autodráhy
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Boyu WM-4

Príspevok od používateľa VINTR »

Když to tak čtu, tak do těch čerpadel Boyu WM-4 nepůjdu. Má to mušky, který by mě asi za čas dráždily. Za málo peněz málo muziky, ale svrběly mě prsty.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Boyu WM-4

Príspevok od používateľa Otík »

Kedze som cerpadla predal Kubrt-ovi, a aj inym zaujemcom, viem potvrdit, ze su to jednosmerne cerpadla 12-24V. Daju sa ovladat menenim napatia. Kto ma akva do 200l, su urcite dobra volba.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Boyu WM-4

Príspevok od používateľa VINTR »

Pokazilo se mi proudové čerpadlo, a protože pořizovací cena nového byla obdobná, riskl jsem to. To co zde bylo uvedené je pravda. Pokud čerpadla nedáte na hák, špatně drží (přísavky jsou na prd), ale já jsem to vyřešil jako Kubrt. Upravil jsem je a dal na magnet a v pohodě drží. Hluk taky dobrý. Přepínání noční denní a jinou regulaci neřeším, jedu na plný výkon, pouze ovládám čas zapnutí čerpadel. Co se týč proudu z čerpadel, tak je dostřik cca 1m. Proud z čerpadel je trochu jiný než jsem byl zvyklí (není to klasický proud – užší sloupec, ale proud jde více do stran – sloupec proudu je širší a proto je dostřik max. 1 m, aspoň si to tak myslím). Za ty peníze se to dle mého názoru dá pořídit. S tunze a jinými zn. výrobky nebudu srovnávat, protože nemám možnost, ale tipl bych si, že tunze a jiné zn. výrobky budou určitě lepší, ale za daleko více kaček. No, někdy cena vyhraje. Uvidím, jak dlouho vydrží. Doufám, že dlouho :D .
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"