Zalozenie 500l reefu

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa BODLOK »

To Marcer-toto vlákno mě zajímá a čtu všechny nové příspěvky.AQ v nejvyšší kvalitě-500l,technika včetně ovládání super,pokud by jsi ještě využil nabídku od "františka",tak se moc omlouvám!!!!ale pro mě se jedná o nepředstavitelnou částku peněz řeknu rovnou-astronomickou.
Zaplnit pětistovku "životem"bude stát dalších několik desítek tisíc a dále "chemie,el.energie atd....
Ještě jednou se omlouvám a to moc.Nic mi do vynaložených financí není.Celé vlákno mě zajímá jako projekt mořského AQ.Bude mě velmi zajímat postup realizace.
Ať se daří,dobrý den.
marcer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 05 Nov 2009 23:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa marcer »

frantisek napísal: zdravím pokud mohu nabídnout
odpěnovač bubble king 250 který ma lehce poškozenou nohu , poškození vzniklo pri vybalovaní a však na funkci to nema žadný vliv cena je 35000,-kč.ještě mame v nabidce red dragon 14000l byl v provozu asi 3hodiny ale ma uz nalepene šroubení na výtlaku cena 20000,-kc
jen by jste si musel prijed po prahy
Dakujem za ponuku, ale ten bubble king Supermarines 200 je v Nemecku za 1080 Eur, co je asi 26500,- Kc a ta nova pumpa RD 3 Speedy za 600 Eur, co je asi iba 15000,- Kc. Ja az taku vykonnu techniku ako ponukate nepotrebujem, tieto dva modely chcem kupit pretoze su regulovatelne od 300 do 2000 litroveho akva.
marcer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 05 Nov 2009 23:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa marcer »

BODLOK napísal:To Marcer-toto vlákno mě zajímá a čtu všechny nové příspěvky.AQ v nejvyšší kvalitě-500l,technika včetně ovládání super,pokud by jsi ještě využil nabídku od "františka",tak se moc omlouvám!!!!ale pro mě se jedná o nepředstavitelnou částku peněz řeknu rovnou-astronomickou.
Zaplnit pětistovku "životem"bude stát dalších několik desítek tisíc a dále "chemie,el.energie atd....
Ještě jednou se omlouvám a to moc.Nic mi do vynaložených financí není.Celé vlákno mě zajímá jako projekt mořského AQ.Bude mě velmi zajímat postup realizace.
Ať se daří,dobrý den.
Bodlok, dakujem za zaujem, ja som tak trocha perfekcionista a chcem mat vsetko skoro dokonale. Akvarium bude v obyvacke a na Royal Exclusive su velmi dobre referencie ohladne hlucnosti. Takisto uvazujem, ze v pripade zvacsovania akva si chcem techniku ponechat a preto chcem kupit regulovatelne cerpadlo a skimmer.

Celkove naklady radsej nechem pocitat, ked clovek kupuje veci postupne ako "spotrebu" tak ho to az tak velmi neboli. Nikam sa velmi neponahlam, ciel je mat akvarium funkcne niekedy v druhej polovici roka.

Ako prve budem robit LED svetlo, momentalne objednavam Cree LED diody z Australie a LED optiku z Finska.
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa klaun22 »

Promiň , ale nechápu, prosím tě ,proč s takovou technikou a stakovými vynaloženými financemi a tak malé AQ. Udělal bych ho určitě vjetší. Až ho postavíš bude tě velikos mrzet. Zvaž to (800-1000) :roll:
marcer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 05 Nov 2009 23:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa marcer »

klaun22 napísal:Promiň , ale nechápu, prosím tě ,proč s takovou technikou a stakovými vynaloženými financemi a tak malé AQ. Udělal bych ho určitě vjetší. Až ho postavíš bude tě velikos mrzet. Zvaž to (800-1000) :roll:
Ja totiz byvam v bytovom dome na najvyssom stvrtom poschodi, takisto nenam v obyvacke az tak vela miesta. Uz som to tu minuly rok riesil, ci by podlaha vydrzala vyse tony, na to by som si musel dat urobit staticky posudok. viz https://picasaweb.google.com/marcerx/Statika#

A zda sa mi ze medzi 500 a 1000 nie je az taky velky opticky rozdiel, tretia odmocnina z dvoch je iba 1.26, cize staci kazdy rozmer zvacsit o 26 percent a z nadrze je 1000 litrov, Cize zo 150x55x60 urobit 190x70x75.
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa klaun22 »

Růst korálů a počet ryb neodmocníš :D
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa BODLOK »

Můj názor-500l je dostatečné na dobře fungující "moře".Ve čtvrtém patře bych do větší kubatury našel.
Držím palce.
REEF JE PRIMA !!!
frantisek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 17 Sep 2007 15:14
Bydlisko: usti nad orlici
Kontaktovať používateľa:

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa frantisek »

ouky,tak at se darí vsak s takovou technikou bude urcite aq super :lol: skvela volba a kvalita odpovída cene
marcer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 05 Nov 2009 23:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa marcer »

Dakujem za vsetky rady a nazory, co sa tyka akva rozhodujem sa medzi Krakovom a Moravou. Jedna firma na Morave tvrdi, ze pouziva Pilkington Optiwhite, este si to preverim. Mam takisto ponuku na stojan z jeklov oblozeny laminon. Co sa tyka led svetla, optiky uz dorazili, LED diody su na ceste.

Co sa tyka filtra, mohol by som vas poprosit o rady v mojmu navrhu, kedze si ho chcem dat co najskor vyrobit? Po precitani viacerych tem a radach by som rad pouzil NP biopellets aj DSB, ale neviem ci 55x43cm ma vyznam pre 500l akvarium.
a) v prvej komore 34x43cm CA reaktor (Deltec PF501), Phosex (Deltec FR509), Biopellets (aquareef) - vyska hladiny 23cm
b) v druhej komore 33x43cm odpenovac RE Bubble King Supermarin 200 - taka ista vyska 23cm
c) tretia komora DSB 55x43cm vyska 13-14m, prepazky 15cm - vyska vody 20cm
d) stvrta komora 14x43cm- navratove cerpadlo RE RD3 Speedy - vyska vody 20cm.

35cm vysoke akvarium je asi dost malo, asi by tam malo by vaic vody ako nejakych 140l, a v poslednej komore s vytlacnym cerpadlom je to asi iba 12l, co cerpadlo vycerpa pri vykone 3000l/h za 14 sekund. Ale doporucena vyska hladina skimmera je 20-25cm, takze viac vody tam aj tak nedostanem.

Obrázok
Obrázok

Obrázok
Obrázok

Obrázok
Obrázok

edit: pridane aj resizovane obrazky, aby ste nemuseli klikat na imageshack
Naposledy upravil/-a marcer v 09 Máj 2011 11:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa Franky »

Mysli na to, ze ked ti vypadne prud, tak ti este krapec vody stecie do prepadovej nadrze, takze vyskou by som urcite nestril, inak riskujes pretecenie nadrze a to prinasa iste "nevyhody" :D :D

DSB je na tebe, pokial chces dlho cakat na nabeh, tak nieje problem, ale podla mna to bude vsetko fungovat aj bez neho. Ale ked uz sa rozhodnes pre DSb, tak tie prepazky co mas v navrhu su totalne zbytocne :oops:
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa Dano »

Tu vytlacnu komoru zvacsi, ono sice to cerpadlo nebude davat udavany vykon, nieco sa strati koli vytlacnej vyske. Prvu filtracku som mal s malou komorou a stalo to za houby.
Podla mna celkom dobrym riesenim je, ked mas vo vytlacnej komore filter na phosex a hadicu mas vyvedenu do zumpy. Takto vies pri nejakej vacsej udrzbe pri odstavenom vytlacnom cerpadle zabezpecit aky taky prietok cez filtraciu.
Samozrejme velkost a tym aj vyznam dsb je diskutabilny. Snad dovodom pre jeho pouzitie je aj to, ze do neho budes vediet na rychlo nieco zive hodit, napr rybu, ktoru sa niekto v akva roz´hodne terorizovat, mne naposledy takto dsb posluzilo na krevety, som si priniesol wundermanky a pustila sa mi do nich prerastena Hexateania.
Dano
marcer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 05 Nov 2009 23:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa marcer »

Dakujem za rady, trocha som prerobil navrh.
a) Phosex som dal do poslednej komory s vytlacnym cerpadlom a zrusil prepazky v DSB. DBS sa zvacsilo na 60x43 cm.
b) Takisto som znizil poslednu prepazku medzi DSB a poslednou komorou, takze v celom akva by malo byt +-23cm vody, to by znamenalo rezerva asi +-35 litrov pre vytlacne cerpadlo. Mozno by som mal zusit aj prepazku medzi prvou komorou a odponovacom, ma nejaky vyznam?

Obrázok

Aky mate denny odpar z podobnych akvarii 150x55?

Co sa tyka poradia techniky jasne je mi iba, ze najprv musi by Biopellets a potom odpenovac. Co sa tyka CA reaktora, Phosexu a pripadne uhlia, neviem ci ma nejaky vyznam ich poradie a ci maju byt pred alebo za odponovacom.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa reicho »

najlepsie zrusit vsetky prepazky/nechat len prepazky na DSB/,zabezpecit na zaciatok nejaku mechanicku filtraciu-napr.filtr.vak/puncocha.Biopellets pri odpenovaci a potom to uz je jedno,budes mat dost rychly prietok filter/nadrz takze vsetky dalsie filtracie sa budu zapajat do cinnosti.Odpenovac samozrejme pred DSB.
ja mam 380l akva,odpar cca.3-5l podla rocneho obdobia.
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa Franky »

Reicho, mozes mi povedat naco su potrebne pri DSB prepazky ? :shock:
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: Zalozenie 500l reefu

Príspevok od používateľa reicho »

Franky napísal:Reicho, mozes mi povedat naco su potrebne pri DSB prepazky ? :shock:
asi si to nepochopil.....prepazky z boku DSB,nie v DSB, inac by sa piesok vysypal k odpenovacu a vytlacnemu cerpadlu :lol: :lol: :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"