Začínám s akváriem 70 litrů

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa Aragornus »

Ahoj lidičky,

již dlouhou dobu čtu Vaše fóra a podněty na REEF.SK, tak jsem se rozhodl začít s mořským akváriem, i když s tím nemám žádné zkušenosti. Jak jsem řekl, nemám zkušenosti, tak jsem našel jednu Ostravskou firmu - Coralreef, tam mi majitel firmy poradil super věci a nechal mi "slepit" akvárko. Nemám doma moc prostoru tak jsem trval na Nano akváriu. Má rozměry 50( délka) x 40(hloubka) x 35(výška)cm.Navíc mi poradil že když nemám moc prostoru na filtr, tak že mi ho navrhne dovnitř akvária. :shock: Byl jsem zvědavý jak to myslí. Nakonec mi to naprojektoval, ukázal a vysvětlil. Souhlasil jsem a tak se začalo "lepit". Mám ho vyfocené a vypadá super. Tady je fotka.
akvárko
akvárko
Jinak akvárko bude založené celé z živých produktů a to jak od kamenů, přes "bahna - písku" a živé vody. Jinak v akváriu chci mít Amphirion Ocellaris nejspíše 2 kousky, krevetku Amboniensis, nějaké korály Capnella, Discosoma asi nějaké montipory a dále živé kameny z Fiji. Vše jsem si vybral osobně na prodejně, prodejna je sic malá, ale zato je opravdu z čeho vybírat. Co se osvětlení týče bude tvořeno LED Cree-XPG 3W 10ks.
O dalším postupu budu informovat. :P

Aragornus
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa švíco »

Paráda, držím palce ať to jde všechno hladce. Jsem zvědavej na to osvětlení... taky nad CREE do budoucna uvažuju nad moje 60l nano :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa Aragornus »

Díky moc, jsem nováček, tak doufám, že vše bude dobře a bez problému probíhat.
Taky přeji hodně zdaru.
Jinak osvětlení budu mít asi za 2týdny. Pak dám fotky.

Díky
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa Peter »

. Jinak v akváriu chci mít Amphirion Ocellaris nejspíše 2 kousky
Do nano 2 Ks ocellarisov ? do 70 litrov ? To je snad vtip ....
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

Peter napísal:. Jinak v akváriu chci mít Amphirion Ocellaris nejspíše 2 kousky
Do nano 2 Ks ocellarisov ? do 70 litrov ? To je snad vtip ....
a to proč ? ja mel v nano akvariu (50 l ) take 2x ocellarise,ted jsou ve 200 L a byli spokojeni pred tim i tedka......se podivej na youtube do ceho nekdy ,,amici'' davaji ocellarise.... nebo bodloky do 90 ti litrovych akvarii....to je ale ovsem hnus :cry:

to ARAGORNUS-akvarium vypada zajimave,tesim se na pokracovani,at se dari.do tech ocellarisu klidne bez,nebude s tim problem.
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa Roman »

Peter napísal:. Jinak v akváriu chci mít Amphirion Ocellaris nejspíše 2 kousky
Do nano 2 Ks ocellarisov ? do 70 litrov ? To je snad vtip ....
prečo? úplne v pohode ti v 70l budú prosperovať a ešte by som k nim kľudne niečo pridal na oživenie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Michal_xx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15 Máj 2010 08:34
Bydlisko: Rybí
Kontaktovať používateľa:

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa Michal_xx »

Takovy dotaz když pises že maš malo mista tak podle mne na ten stolek jak mas vyfocene aq by se ti vešlo i věčí :wink:
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa vasekg »

Měl jsem dva ocelarise v akva 80 l. (80l. + 40 l. filtrace) přes rok a byli v pořádku - jen stále rostli, což se teď v novém velkém akva zastavilo, evidentně dospěli na konec růstového období. Celkem jsem v tom malém akva měl 4 ryby, krevetu a dva poustevníky. A asi 30 různých korálnatců - přeplněno, ale jelo to. Zrušil jsem to jen proto, že mi tvrdí začali na hladině vylézat z vody.

V.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa Peter »

nazory sa mozu lisit... a aj budu..
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa vik_33 »

více života = větší závislost na technice :!: - dokud se nic nestane, jsi v pohodě ( to může být den,týden, několik let ... )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
peter75
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 31 Máj 2010 05:07
Bydlisko: galanta

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa peter75 »

kamart ma aqua 75L plne SPS koralov + acanthurus oliveatus,zebrazoma flavescenss,amphyprion ocelllarris.neshapep ako mu to moze fungovaat aale ma to uzz niekolko rokov.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa rybka »

Mi se ve 100 lotrové nádrži A. percula pravidelně vytírali ve společnosti D. melanurus. Samec se dožil 15-ti let věku v zajetí.
Výběr ryb považuji za dobrý :D :D
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa lary »

Jsem rád že se tu rozšiřují řady nano akvaristů všem držím palce. Už je na čase prolomit názory že to nejde, myslím si že při dnešním výběru jak techniky tak filtračních materiálů a samozřejmě snahy majitelů to jde :wink: Kolabují tady časem i nádrže větších objemů a zkušenějším akvaristům, bohužel moře není jednoduché.
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa Aragornus »

lary napísal:Jsem rád že se tu rozšiřují řady nano akvaristů všem držím palce. Už je na čase prolomit názory že to nejde, myslím si že při dnešním výběru jak techniky tak filtračních materiálů a samozřejmě snahy majitelů to jde :wink: Kolabují tady časem i nádrže větších objemů a zkušenějším akvaristům, bohužel moře není jednoduché.

Díky za podporu,

Mám ještě sladkovodní akvárium i s filtraci - má kolem 20Litrů a v ní pár teter a neonky.
Ale popravdě už se těším na mořské, protože to sladkovodní je z prominutím hnus!!! Voda smrdí od žrádla a od rybek a vodu musím měnit co 2 dny a dno čistit co týden. :cry:
Takže se nemohu dočkat mořského akvária, které bude čisté a průzračné. A navíc náš kocour bude mít co nového pozorovat. :P

Jen bych měl prosím jednu prosbu na všechny.
Jsme všichni nadšenci do moře a mořské akvaristiky, tak proč mezi sebou vyvolávat nepokoje.
Připomíná mi to jednu akci (které jsem se plně účastnil - Mohykáni v Ostravě), či spolek nadšenců do kultury amerických indiánů zde v Česku a místo, aby posílili své nadšení, tak si dělají naschvály a jeden proti druhému jsou jako divá zvěř.
Lišme se ( třeba od indošů). Předávejme si rady, zkušenosti ale také i radost, kterou všichni máme z naší práce. :lol:

Toť můj názor a pohled na věc. :D

Be at peace :!: :!: :!:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Začínám s akváriem 70 litrů

Príspevok od používateľa vik_33 »

Aragornus napísal:... už se těším na mořské, protože to sladkovodní je z prominutím hnus!!! Voda smrdí od žrádla a od rybek a vodu musím měnit co 2 dny a dno čistit co týden. :cry:
Takže se nemohu dočkat mořského akvária, které bude čisté a průzračné...
Jestli budeš k "moři" přistupovat stejně, tak bude i Tvé nové AQ vypadat podobně - jen s tím rozdílem, že Tě to bude stát více peněz ... Obecně mořské akvárium potřebuje více času na údržbu než to sladkovodní ... a v případě nano-moře to platí stejně, nebo spíše více, než u akvárií nad 200-300 l.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Zamknuté

Návrat na "Štart novej nádrže"