DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa švíco »

Já myslím, že si tím odpěňovačem stejně nepomůžeš.... zaměřil bych se na kvalitu vody co ti leze z RO, popř. bych mrknul na množství a stav sorbčních médií...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Používám destilku, teť mi přišla osmoza tak uvažuji že ji nedám do prodeje, ale že si ji nechám.
Korálky jsou ok dokonce se mi množí, jen ta řasa v písku. Odpěňovač tam mám zatím s tím dřívkem nemovi se líbí ty bublinky pořád tam blbne. :lol:
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa švíco »

Destilku? Jakou, odkud?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa Marineman »

Asi je chyba aj v tých rybách. 2 pomerne veľké ryby na 30l = dosť veľa odpadu - potrava pre riasy.
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa švíco »

Doporučuji projít toto:
http://www.coi.cz/cs/tiskovy-servis/tis ... -vodu.html
Kdysi jsem četl daleko více takových závěrů a testů různých ouřadů... takže pokud kupuješ něco v kanistru, tak to tam můžeš lejt rovnou vodu z kohoutku :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa vasekg »

No nevím, pokud něco kupuji a nemám možnost ověření, prostě se musím spolehnout, že obsah nádoby je v pořádku.....

Osobně bych si také destilku v kanystru nekoupil, nicméně z nouze je to asi řešení.

Stejně tak se přeci spoléháme na to, že nám osmóza dělá (než se opotřebuje) čistou vodu. Rozhodně by mě nenapadlo prvního půl roku po nákupu osmózy měřit MikroSiemensy, jestli ta osmózka pracuje. Prostě se na to spolehnu.

jinak bych se za chvíli ukontroloval. Nevím, zda by mě to bavilo.

V.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa švíco »

Tady jde o to, že z principu se té RO dá věřit více než kdejaké balené destilce, která je v drtivé většině určena pro technické účely... může obsahovat též stopy mědi apod... když má problémy s řasou, tak jen hledám souvislosti, nic víc, nic míň :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa vasekg »

To o té mědi + další....to hovoříš z vlastní zkušenosti? Já o tom četl pouze zde na reefu (před lety). Tedy o tom, že stopy mědi se v technické destilce mohou vyskytovat díky technologii výrobního procesu. Odkud máš informace? Kromě mědi, co je to to "další" ?

Dopředu díky za vysvětlení.

V.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa švíco »

Nepsal jsem diplomku o destilce, ale zachytil jsem toho dost na rybicky.net při diskusi o její výrobě a kvalitě... dokonce si vzpomínám na případ, kdy inpsekce objevila "destilku" stáčenou přímo z nějakého vodního řádu a obsah dusičnanů byl kolem 50mg/l - hledat článek už fakt nebudu. Takže pokud někdo stočí jako destilku normální vodovodní vodu, může obsahovat opravdu kde co... z vlastní zkušenosti nemluvím, jelikož bych nikdy nehodlal zkoušet, co si na mě obchodník přichystal. Když se můžou rohlíky sypat posypovou solí, proč by se místo destilky neprodávala voda z řeky, že? Každý svého štěstí strůjce... :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa vasekg »

Já si to myslel.
Díky.

V.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa Peter »

Malokto bude mat skusenosti s destilkou, pretoze percento moznych problemov je tak vysoke, ze to nikto radsej neriskuje.Priciny zdrojov problemov morskom akva je vela, tak naco si vnasat dalsie pochybnosti o kvalite vody.. (a pochybnosti o kvalite destilky budu vzdy).
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa VINTR »

Destilovaná voda není vždy destilovaná voda, jak zde bylo uvedeno. Destilovaná voda má určité parametry a když použije výrobce kvalitní RO tak se do nich bez problémů dostane a uvádí, že prodává destitlovanou vodo (např. voda do ostřikovačů). To je realita. Náklady na výrobu nesrovnatelné :):).
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa kominík »

krakentomas napísal:Jasně, chápu že to mají testováno za ideálních podmínek, kterých nikdy nedosáhnu, ale u nano přeci jen musím taky hledět na rozměr. Vem si, že zde hovoříme o Akvárium Dennnerle Marinus 30L 30 x 30 x 35 cm kde už je nějaké dno. Švíco třeba odpěňovač vůbec nepoužívá. Někde jsem tu četl, že někomu to v nano vystříkává jen vodu ven, ale i přes to si myslím, že by tam měl být.
Mi se totiš v písku dělá zelená řasa, která nechce odejít, měním vodu každý týden, snížil jsem krmení, zvýšil proudění, přidal prokysličení, upravil osvětlení a ta potvora nereaguje. Proto chci zkusit přidat odpěňovač.
nevím co to tu meleš,ptáš se na dva typy odpěňovače,které jsou stejně velké,akorát silnější čerpadlo
o Švícovi se nebav ten si jde svou cestou a evidentně ví co dělá
používat destilku jako hazardér v nano dost dobrý,to raději vodu přímo z řádu
měl bys řešit problém ještě dřív než nastane ,u nana to potom má velice rychlý konec a proto ho mnoho reefařů odsuzuje ,protože to vypadá levně ,lákavě ale bohužel u většiny chvilkově
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Preto sa používajú dva rozličné pojmy:
1. Destilovaná voda, ktorá stačí ´en do ostrekovačov alebo doma do zehlicky
2. Deminerslizovaná- oveľa kvslitnejšia s nižšou vodivosťou vhodná do našich AQ.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L

Príspevok od používateľa krakentomas »

Kominíku,
1. já nemelu, jsem začátečník, tak se tážu
2.pokud tě toto téma uráži, tak zde nemusíš psát
3.asi jsi to špatně četl mimo čerpadla je rozílná i výška 23 a 27cm Akva má 35cm -písek -vzduchová mezera
4.pokud mi švíco bude chtít něco vytknout tak mi napíše sám, jeho rady beru na100%
Je jeden z mála co fakt poradí a nemachruje.

K té vodě, Marian Gross má pravdu na kanystru není psáno destilovaná voda ale Demineralizovaná voda výrobce LGO s.r.o. Stráž pod Ralskem

No, asi zapojím RO , ta destilka nebyl můj nápad (přiznávám) někde jsem to vyčetl když jsem hledal info o založení mořského akva jelikož dennerle dává chabý návod, už bych ho nekupoval, ze základu zůstalo jen akva, písek a sůl dennerle :lol: S tou mědí, nebylo by už po půl roce po korálech kdyby to byla pravda?
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"