Amplexidiscus fenestrafer

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Lukas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03 Jan 2006 09:48
Bydlisko: Benešov u Prahy
Kontaktovať používateľa:

Amplexidiscus fenestrafer

Príspevok od používateľa Lukas »

Zdravim? Chtel jsem se zeptat, mate nekdo zkusenosti s chovem koralu Amplexidiscus fenestrafer? Jde mi o to, ze jsem nekde cetl, ze se krmi rybami a ja bych ve svem akvariu chtel nejakou tu zebrasomu mit.Tak aby si z ni neudelal veceri. Dekuji vsem...
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

"Sloní ucho" (A.fenestrater) jsem před několika lety měl a musel jsem se ho zbavit, protože mi ulovilo a sežralo několik ryb (do velikosti 7-8 cm - Neogliphydodon, Chrysiptera, Chromis). Při "lovu" ze sebe vytvaruje vázovitý útvar a pravděpodobně vylučuje i nějaký atraktant, protože některé ryby do ústí vázy lezly jak pitomé. A to i přes to, že se mi je několikrát podařilo zachránit - viděl jsem, že je diskosoma zavřená (podoba koule), uvnitř se něco mele a tak jsem prstem zvětšil otvor a rybu vypustil. Jednu rybu jsem tak zachránil 3x a přesto si to zopakovala i počtvrté. Když mi pak ulovil i samce Pterapogon kauderni, šel A.fenestrater z domu. Ryby živé nežere - ryba se pravděpodobně v uzavřené diskosomě udusí (vydýchá kyslík) a je pozřena až po smrti. Při dobré výživě přeroste i udávaný průměr 40 cm.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"