konduktometer

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

daci3422
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 09 Jan 2012 16:17
Bydlisko: kosice

konduktometer

Príspevok od používateľa daci3422 »

Nevie niekto poradit startujem nove akva ale mam otazku ohladom konduktometra.Na vystupe RO mam hodnotu 2mikrosimens a v akvariu len s koralovym pieskom bez soli mam 185m..,neviem preco je taka velka hodnota.Neviem ci je to v poriadku.Vdaka za kazdu odpoved.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: konduktometer

Príspevok od používateľa LukasO »

Nechci si hrát na chytrýho, ale voda z osmozy je kyselá (dá se ověřit ph testem) jelikož je v ní rozpuštěn co2 (vzniká kyselina uhličitá) a ta zřejmě rozpouští vápník v té korálové drti. Za předpokladu, že to je korálová drť.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: konduktometer

Príspevok od používateľa Martin »

Postrachem všech zavedených postupů je tzv "ČESKÁ VYNALÉZAVOST" -
Založení reefu předpokládá že se připraví mořská voda a pak se přidají dekorace.
Dělat to v jiném pořadí je dost riskantní, ale to experimentátor pochopí později a zase bude spousta zbytečných otázek.
Proč si přidělávat problémy ?

Moje rada - vyplatí se dřžet zavedených a ověřených postupů a platí dvakrát pro začátečníky.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: konduktometer

Príspevok od používateľa Jaroslav »

daci3422 napísal:Nevie niekto poradit startujem nove akva ale mam otazku ohladom konduktometra.Na vystupe RO mam hodnotu 2mikrosimens a v akvariu len s koralovym pieskom bez soli mam 185m..,neviem preco je taka velka hodnota.Neviem ci je to v poriadku.Vdaka za kazdu odpoved.
Protože korálový písek byl vyjmut z moře a jak je známo, moře je slané. Soli obsažené ve vyschlém písku se v akvárku ve vodě rozpustily a tak se zvedla její vodivost.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"