Prazoantus

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Prazoantus

Príspevok od používateľa JardaH »

Nemáte někdo nápad jak zabít žlutý parazoantus ? Je to strašně rychle rostoucí plevel co pálí vše ostatní. Nevím jak se ho zbavit, je to jak skelná sasanka, tu ale aspoň něco žere.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Prazoantus

Príspevok od používateľa gut »

je to sasankovec tak se nabízí v podstatě to samé řešení jako se skelnýma sananama.tz rucní depilace pinzetou nebo použití octa(joice juice by asi taky zabral)ocištěné místo pokud je to možné překrýt něčím co zabrání styku se světlem(šutr nebo kus plastu).ale jsem začátečník tak at se vyjádří někdo kdo má ověřený recept.přirození pojídači by se vetli i do všeho jiného tak než by došlo na parazoantusy bylo by vymalováno :wink:
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Prazoantus

Príspevok od používateľa vik_33 »

Zoanthusy nemají ústní otvor a u parazoanthusů je to předpokládám stejné.
I když já zoanthusy občas likviduji jako aiptasie - louhem. Sice ho nepozřou, ale stejně jim to škodí.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Prazoantus

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Podobný problém jsem měl před časem s Pachyclavularia violacea a falešnou Xenia (vzhledově podobná, ale byl to zcela jiný rod, u nikoho jsem ji zatím neviděl = hrozně smrdí a vylučovanými látkami zřejmě tráví jiné korály, vyrostla u mne sama ze "živého" kamene). Zkoušel jsem všechno možné = injekce octa a jiných preparátů, otrhávání a oškrabávání pod vodou, nakonec jsem tam pustil "zaručenou ježovku" (která pak žrala uplně jiné korály než cílové). Chelmon a Chaetodon kleini nic z toho samozřejmě nežrali. Takže všechno snažení bylo marné, nakonec jsem s pomocí kolegů musel akvárium rozebrat, kameny bez (chtěných) korálů namočit do sladké vody a kameny se zajímavými korály oloupat a místy projet dočista i rašplí. Byla to práce na dva dny. Od té doby dávám velký pozor, aby se nějaký korál příliš nerozjel a pokud ano, tak jej bez milosti likviduji. A doporučuji s akcí neotálet, každý zmeškaný den situaci pouze zhorší, zázrak se zřejmě nestane. Moc zdravím.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Prazoantus

Príspevok od používateľa gut »

parazoanthusy mají ustní otvor zakrnělý ale podle mě jde o to je napíchnout právě v tom místě aby se louh nebo kyselina dostala co nejhlouběji.tím by měla v těle vzniknout nerovnováha kterou prostě nerozchodí.pokud ho jen odtrhneme část zůstane v šutru a aplikování čehokoli co by ten zbytek zabilo je obtížné protože je to po pár minutách vyplaveno do vody.navíc pokud by se takhle ošetřené místo překrylo něčím svetlu odolným zamezí se i přeživšímu zbytku aby se vivinul do původní velikosti.samozdřejmě je to komplikace v podobě uhynulého těla který po takovém zásahu zbyde.ale v nádrži kolem 1000l by to snad neměl být fatální problém
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"