Extrémne nízke Mg

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Extrémne nízke Mg

Príspevok od používateľa laomedon »

Cez výkend som meral asi po mesiaci hodnoty v nádrži. Bol som blbec že som to nezmeral skôr. Mg=800 mg/l neskutočne nízke. A to som celkom pravidelne dávkoval MG Profi Plus od Coral Shop. Sol (tropic marin)som menil 10% pred týždňom. Ca=400 mg /l. Keď som si to zrátal tak potrebujem pridať 3,1 Litra prípravku Mg Profi Plus od Coral-Shopu.

Firmu Coral-Shop.com môžem len pochváliť včera v Nedelu som im poslal z ich webstránky dotaz ohladne toho objemu (3,1L) či som to vyrátal správne zdalo sa mi to veľmi veľa na 390Litrové akvárium a dnes ráno ma už čakal email z Coral-Shopu s potvrdením že som to vyrátal správne. :-( 3.1 Litra no čo už som hneď aj objednal 3Litre jeden Liter doma ešte mám. Poradili mi to rozdávkovať to po 0,5 litra denne kým sa nedostanem na normálnu hodnotu.

Myslíte si že by som mal kúpiť ešte jeden test a odmerať hodnoty ešte raz? Aqua prosperuje a všetko rastie ale myslím že by mohlo lepšie. Jedine Discosomi sa všetky tvária nešťastne. Ostatné hodnoty: PH 7,6 teplota: 26 Kh:6 NO3: 0 NO2: 0 PH4: 0 Čo by ste mi poradili? Za všetky príspevky ďakujem.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...někdy před rokem jsem narazil na nějakou "laboratorní práci" amíků a tam jim vyšla optimální výměna vody 20% za 14dní nebo 30% za tři týdny :roll: , takže množství a četnost výměny je zřejmě diskutabilní věcí, nicméně na setkání v Čáslavi se diskutoval i problém obsahu jednotlivých prvků u různých výrobců, tabulku tam měl mmj. i pan Vala z CoralShop"u"; kdy si sami dělali testy, otázkou je zda zrovna tebou používaná sůl nemá to malé množství Mg, už si nepamatuji výsledky, neboť mnou používaná RedSea je zdá se OK, a to i co se týče testů, které jsem si nechal dělat osobně v laborce. Takže když dáš novou vodu s obsahem Mg 800mg/lt., tak výsledek bude stejný, že...
Asi je potřeba přesný název a výrobce soli, osatní někteří kolegové si třeba výsledky vybaví a nebo je mají.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ja radsej netestujem a Ca , Mg a Sr davkujem od oka.... a spim kludne
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Testy robím len niekedy, a zatiaľ všetko ok. Stopové prvky raz do týždna od Aqua-medic Trace marin+ca. Aj ja spím kľudne, čím viac sledovania tím horšie. Pokiaľ sa nič nedeje s korálmi tak sa ničím nezaťažujem.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Súhlasím , už dávno niekto povedal že ak je všetko OK tak nemeriam nič , aby ma náhodou nebolela z toho hlava.

Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Tak sa mi, pani, zda, ze pomaly ale iste vsetci prechadzate na moje trochu ignorantske posoby, tj. netestuj a kludne spi. Vzdy som tvrdil, ze veci nefunguju pre nieco, ale aj napriek niecomu!

Este keby sa nam podarilo presvedcit Petra z PE, aby stale nemeral... Potom zisti, ze ma vo vode vela Cu, malo Ca, nizke pH... :-(
Martin
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...já osobně bych to zase tak jednoznačně neviděl. myslím, že člověk může položit tvrzení "nikdy jsem neměřil a vše je OK" ne po roce, ale až tak po deseti letech takovéhoto provozu, resp. přístupu; a i pak třeba vyjde najevo, že nic sice netestuje, ale má kalcium reaktor s elektonicky měřeným pH a dalšími vychytávkami...
Ono vše jede, vše prospívá a najednou to během týdne změní podobu k nepoznání a bez možnosti "vzkříšení".
Komu to kleklo, ať o tom napíše. I když vše dávkuješ roztoky, tak tam toho zase můžeš mít hodně.
Já osobně jsem také nic neměřil, ale začal jsem, orientačně, mám možnost tak proč ne, i když je pravda, že u prodávaných testů je jejich kvalita, trvanlivost a výsledky diskutabilní, ale ty diskuse jsme již probírali a i na setkáních o tom vždy pokecáme...
Můj závěr je, že je to občas potřeba poměřit, otestovat, ne však ale pro následný unáhlený závěr!!!, viz. dotaz výše, vše OK pouze Mg málo, myslím tím, ať si pak někdo víc neuškodí jak přilepší.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Súhlasím s vami páni ale mať v systéme len 2/3 Mg je poriadne málo. Dnes to skúsim znova premerať iným testom, Zatial som pridal asi cca 7dcl roztoku Mg Profi Plus. tiež som pridal calcium. Dúfam že to zdvihne aj hodnoty PH a KH. Uvidíme. Budem vás informovať o náslekoch mojich zásahov. Skúsim tiež spraviť dnes nejaké foto a porovnáme ho s foto po 2 týždňoch. Mám namysli napríklad Euphylie, tie si myslím že by mohli byť v ideálnych podminkach viac roztiahnuté :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Adrian, drzim ti palce, ale myslim si, ze zvysenie koncentracie cohokolvek o 50% v priebehu 6-7 dni je este vacsi sok ako dlhodobejsia existencia v nedostatku Mg. Aj napriek tomu, ze Ti to poradil p. Vala (a ako vyrobca by to mal vediet ), ja by som s tym pridavanim isiel omnoho pomalsie. Pokial ti akvarium doteraz fungovalo, moze ti takato skokova zmena rozhadzat rovnovahu a potom by to mohlo byt naozaj vazne ! :!:
Martin
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

akakolvek zmena , ci uz k horsiemu alebo k lepsiemu by sa mala udiat pomaly....
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Roman napísal:akakolvek zmena , ci uz k horsiemu alebo k lepsiemu by sa mala udiat pomaly....
nejlepší je dávkovat doporučené dávky (denně nebo obden), doplnění k optimu musí být stejně pomalé jako úbytek. Obsah rozpuštěného hořčíku a vápníku je závislý na obsahu hydrogenuhličitanu, ale taky na množství vznikajících (a srážených) hydrogenfosforečnanů (orto-fosforečnanů) atd. Dorovnávání většího množství základních prvků je vždy nejlepší formou výměny vody při použití kvalitní soli.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ta rychla zmena aj ked k lepsiemu mi je jasna preto sa snazim to robit pomaly tych 7dcl roztoku som do skutocneho obsahu vody 390L dal v priebehu 3-4 dni zatial. A aj to som davkoval po 2ml striekacke kazdych par minut. Zatial som nespozoroval nejake vedlajsie negativne priznaky, vravim zatial. Uvidime ale snažím sa byť trpezlivý.

Zatiaľ o doplňovaní resp. o zvyšovaní prvkov v nádrži som sa dočítal že rýchle zvyšovanie Ca alebo KH máva za následok blednutie a následne odumieranie SPS. a preto s doplnením Ca som veľmi opatrný. Špecificky o rýchlom doplnení Mg som sa zatial nejaké negativne príznaky nedočítal ale aj napriek tomu som opatrnejší ako 0,5 litra na deň. To by sa v mojom prípade rovnalo zvýšiť hodnotu Mg približne o 65mg na 1 liter v nádrži.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

"Crystal Sea® Marinemix je nejpoužívanější mořská sůl na světě. Je to laboratorně vyvinutá směs solí a více jak sedmdesáti stopových prvků. Snadno a bezezbytku se rozpouští během několika minut. Obsahuje vše potřebné a není nutno doplňovat žádné stopové prvky. Po rozpuštění vytváří přirozené prostředí pro Vaše chovance. Neobsahuje žádné dusičnany, fosfáty, silikáty ani E.D.T.A. Kvalita je zaručena vysokým stupněm kontroly jakosti při výrobě. Prodělala třicet let neustálého vývoje a zlepšování receptury a v současnosti je používána většinou světových veřejných akvárií."

Nenechte se zmást podobnými tvrzeními, ta sůl se sice dobře rozpouští, voda ale pochybně pění, má barevný zákal a hlavně obsah hořčíku je jen okolo 700 mg/l. Zato je pěkně napěchovaná hydrogenuhličitanem sodným, aby při dané hustotě měla i odpovídající vodivost. Těch více jak 70 stopových prvků je taky pěkná lež, když si uvědomím součet 55 stopových prvků obsažených v mořské vodě v množství větším jak 1 mikrogram na 1 tunu soli. Kdepak se ty propagované mršky ionty schovávají :lol: :?: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...v každém zrnku soli 8)
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Adrián neprídavaj drasticky, lebo poznám jeden prípad a nedopadlo to dobre. Pomaly dalej zájdeš.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"