Brakicke akva by Snoopy

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Zdravím priatelia.
Po dlhšom váhaní :oops: som sa rozhodol aj ja prispieť pár fotkami. Je mi jasné že ani zďaleka sa "nechytám" na tie Vaše nádhery, ale snáď keď raz budem veľký a budem mať dostatok miesta tak určite spravím nejaký update..

Len pár info:
Akva: 65L
Voda: brakicka, hustota 1,010
Filtrácia: TetraTec EX 400
Ryby: 4x Tetraodon Biocellatus, 2x Prísavka Thajská
Substrát: piesok, zrnitosť 0,1 - 0,3 cm
Svietenie 1x 15W (2/3 neonky zakrytej)

Pár foto:

Prijmem VŠETKU Vašu kritiku a rady.. :roll:
Prílohy
DSC_0826.JPG
DSC_0824.JPG
DSC_0823.JPG
Naposledy upravil/-a Snoopy v 01 Feb 2012 00:22, upravené celkom 2 krát.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj,
krásné rybky, vypadají zdravě.
Jak dlouho máš nádrž v provozu? (že nevidím žádné sinice ani řasy)
Jinak s obsahem soli bych šel klidně až 1,007
PS: jak jsi se ptal na tu hvězdici vhodnou do brakické vody, tak to bohužel neporadím, ale pochybuju že by nějaký druh hvězdice přežil v 1,001...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
krakentomas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 12 Jan 2012 20:21
Bydlisko: Háj ve Slezsku
Kontaktovať používateľa:

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa krakentomas »

Koukám, žes byl také na dovolené v chorvatsku :D

http://i43.tinypic.com/6qifxt.jpg

nemám na mysli rybky.
DENNERLE NANO MARINUS CUBE Complete Plus 30L
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

švíco napísal:Ahoj,
krásné rybky, vypadají zdravě.
Jak dlouho máš nádrž v provozu? (že nevidím žádné sinice ani řasy)
Jinak s obsahem soli bych šel klidně až 1,007
PS: jak jsi se ptal na tu hvězdici vhodnou do brakické vody, tak to bohužel neporadím, ale pochybuju že by nějaký druh hvězdice přežil v 1,001...
Ďakujem, to si ma velmi potešil že vyzerajú zdravo. ešte som ich totiž neukázal žiadnym "znalcom".. :lol: nádrž mám už asi 3 mesiace, ale práve v sobotu som ju čistil, aj kamene a piesok. na kamenoch som mal už riasu, tak som to čistil riedeným SAVOm a potom som všetko poriadne vyvaril. čo sa tej salinity týka, myslíš že môžem ísť vyššie, neublíži to tým Prísavkám? tá hviezdica, velmi sa mi to páči, rád by som to akva niečim spestril, niečím čo mi aj z času na čas "prehrabe" PIESOK :) ale vzhladom na velkosť, nemám asi vela možností, alebo vieš mi niečo poradiť? Inak ako sme si dávnejšie písali o týchto rybách, sú úžasné a niekedy až neuveritelné čo robia.. dokážem na ne pozerať celé hodiny.. :D

Napríklad: http://www.youtube.com/watch?v=DkOGthyK ... re=related :D
Naposledy upravil/-a Snoopy v 30 Jan 2012 15:13, upravené celkom 1 krát.
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

To krakentomas: Tak, tak.. :D
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

trošku upravené..
Prílohy
DSC_0833.JPG
DSC_0832.JPG
DSC_0827.JPG
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tetraodoni sa Ti casom asi zacnu likvidovat, na uvedeny objem max. par. So salinitou by som isiel este hore, ako zareaguju prisavky neviem, nie su to uplne typicke ryby pre dany biotop. Asi by som ich posunul prec. Mozes skusit mangrovnik, az sa ti dno trochu "zabehne". Skoda ze ta nadrz nie je vascia potencialnych rybych kandidatov by bolo vela, su to vacinou ale vacsie ryby. Skus pohladat nejake Gobiidae, je medzi nimi dost brakickych druhov a niektore sa z casu na cas objavuju v ponuke (hlavne ceskych velkoobchodnikov so sladkou vodou, obcas aj v AT). Mozes tam dat aj niektore zivorodky atd. (google pomoze). Ono urobit z tej nadrze low cost more nie je az tak nerealne, toto na mna posobi ako sama umelina.
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Lukas dakujem velmi pekne za tvoj nazor a rady. Co sa tyka toho mangrovnika, urcite ho tam casom dam. Tiez by som prijal keby tam bolo nieco "zelene", no nevedel som ake su moznosti.. Ako si sam napisal, SKODA ze je akva take male, ale zial (pokial nekupim nejake vacsie aj s podstavcom) nemam inu moznost.. Myslis ze keby som (velmi nerad) dal dvoch T. prec, ze by som mohol pridat niektory iny druh ryby, alebo na tu velkost su dvaja T. "strop" a dost..? Vopred dakujem..
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ryby este pridat mozes, s rozumom. Z bezstavovcov napr. Melanoides tuberculata alebo Clithon sp., ale adaptacia musi byt pomala, kedze su bezne dostupne len jedince drzane v sladkej vode.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa švíco »

Přidávat šneky ke čtverzubcům není zrovna dobrý nápad :lol:
Jinak já bych se toho počtu čtverzubců zatím nebál, podle mě spolu vydrží hodně dlouho než si začnou lézt na nervy... ale to ukáže opravdu až čas :wink:
PS: kdybys měl místo biocellátů nigroviridise, tak by low cost moře bylo zajímavé řešení... nechal bych kameny porůst caulerpou a jinými druhy makrořas a to by bylo pěkné pokoukáníčko :wink: I ty hvězdice by nebyly problém...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

čo sa týka napr. Ampulárií, tak tie mi vydržia v akva vždy asi týždeň, najprv ich trocha ohlodajú, ulitu a potom už povyberám len prázdne "domčeky" :) ale záleží ktorá je ako šikovná.. tie Melanoides tuberculata by mohli chvílu vydržať, čo povieš, Švíco? páči sa mi že kypria substrát, čo by som práve potreboval. ale aj taká hviezdica by bola velmi pekná, no dočítal som sa tu že tie dlho nevydržia a navyše pri tej mojej salinite, neviem ako dlho by vydržala..
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa švíco »

Hvězdice jsem měl na mysli do low cost moře... tj. spíše takové "špinavé" moře bez ambicí na nějaké super korály... prostě živáky + makrořasy (některé druhy jsou moc pěkné - např. červené řasy). V brakické vodě - kort v té tvé by hvězdice měla životnost max. minutu :wink:
Šneky zkus a uvidíš... maximálně si čtveráci pochutnají... :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Wilson »

Ked ti to pomoze, tak tu je stranka venovana priamo brakickym akvariam -> http://www.wetwebmedia.com/brackishsubw ... bIndex.htm
Mas tam rozne druhy rastlin co by ti prezili v takejto vode.
Prajem vela uspechov s akva ;)
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa švíco »

Tady je taky jeden důležitý odkaz, ale ten už jsem ti asi posílal...
http://www.thepufferforum.com/forum/
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Vďaka. obom. :)
to svico: ano, ten odkaz mám, dnes som tam zavesil pár fotiek, tak som zvedavý ako ma "zbombardujú".. 8)
To Lukas: dnes som som sa dozvedel o tych mangrovnikoch ze to nieje asi to prave pre mna, nakolko by nemali byt cele vo vode. U mna by nemali kam "von" rast kvoli krytu. Ale celkom sa mi zapacili niektore rastliny z vyssie uvedeneho linku o brakickej vode. Zajtra pojdem asi nakuknut do aquasymbiozy.. ;)
Zamknuté

Návrat na "Vaše nádrže"