Brakicke akva by Snoopy

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa amsi »

teda koukám jaké rostlinky se dají použít do brakické vody ...... já měl za to, že vše tady jmenované, je z úplně jiného světa ... Valisneria .... někde z Amazonky, Cryptocoryny kyselejší asijské nádrže a Anubias se dával k africkým tlamovcům .....tedy zásadnější voda .... no stále se člověk učí :wink:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa rybka »

Vallisneria je kosmopolitní a dokáže růst v brakické vodě bez problémů. Cryptocoryne z kontinentálních a ostrovních tůněk a Anubias jakožto vyloženě vnitrokontinentální rod je špatná volba. Daleko lepší je použít zástupce např. rodu Nomaphilla, kteří se v přírodě vyskytují společně s mangrovy a v brakické vodě nevytváří emersní formu. Použití solanek rodu Samolus je diskutabilní, jsou to emersní rostliny schopné dočasně přežívat pod vodou.
Přísavka thajská není ryba do brakického akvária. K malým tetraodonům bych přidal obyčejné živorodky duhové, ty jsem choval přímo v mořské vodě od potěru a dokonce se i množily, i když to "moudrá literatura" zavrhuje. Počet mladých z jednoho tření je výrazně nižší, ale jsou. Vhodní jsou i kříženci P. velifera x P. latippina běžně nabízení v akvaristikách. Jen chtějí větší nádrže, samice v brakické/mořské vodě běžně dorůstají velikosti nad 15 cm oproti jejich sladkovodním sestrám, pro které je 6 cm úspěch.
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Dakujem vsetkym za rady.
To rybka: priznam sa, bojim sa k nim dat nejaku rybu hlavne po tom, ako som k nim dal panciernikov a behom minuty bol jeden z nich bez oka.. :( Este by som mozno vyskusal Hlavacku Sedohlavu, tie by im v akva ani nezavadzali.. :)
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Po posledných úpravách.. Včera som kúpil koreň (vinič), vyvaril ho, ale stále plával vo vode. Tak som použil "dekel" zo zmrzky (Carte d Or), koreň na spodu prevrtal tenkým vrtákom, a pripevnil ho tenkou (elektrikárskou) sťahovacou páskou k tomu vrchnáku. Zasypal pieskom a drží.. :) kúpil som v Hornbachu kamene, vyvaril ich, kúsok bridlice ktorú som naštiepal (zasvinená polovica izby :? ) a úlomkami obložil spodok koreňa na dne a toto je výsledok.. posúdte sami.. :angel:

edit: ten teplomer si netreba všímať, nahradím ho slim teplomerom a ešte by som chcel odstrániť z akva ten ohrev, no jediné riešenie bude asi externý.. :?:
Prílohy
akva (2).JPG
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa BODLOK »

Nevím zda kořen v AQ je dobré řešení.Samozřejmě výluhy jsou prospěšné /pokud je to kvalitní druh/.Ale voda v AQ bude mít stále hnědavý nádech.
Ale to jen můj názor i zkušenost.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa kačer »

pekne akva, jen ta dál ... Jinak s tim korenem ... ja mam doma ve sladkovodnim akva tri koreny, je pravda, ze ze zacatku byla voda pri vymene dosti hneda (jak rikal bodlok), ale casem se to lepsilo .. nejaky ten "hnedy nadech" tam je, ale myslim si, ze to k te tropické (amazonské) vode patri.;-) cely ten interier akva ma pak takovou zajimavou barvu.;-)
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Vdaka za komenty. Ten hnedy odtien mi az tak nevadi. A navyse menin kazdy tyzden 25l vody, tak si myslim ze ta hneda nebude nejako extremne tmava. No uvidim, koren tam je este len od vcera. :)
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Posledný update.. Tie umelé potrubia by som chcel vymeniť za lily pipes. Len neviem či ich dať na pôvodné miesto, alebo ich dať na lavú stranu akva, vedla seba. neviem či by to malo vplyv na cirkuláciu vody v akva. myslíte že na tej lavej strane by boli menej vidno, ako keby som ich dal na zadnú stenu, kde je čierne pozadie? na tej čiernej je to dosť výrazné..
Prílohy
DSC_0025.JPG
DSC_0005.JPG
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pantáta často vypráví, jak když se oženil, tak panímáma ( na mateřské ) dokázala během dne, než on se vrátil z práce, kompletně přestěhovat byt. Opakovaně. A to tak, že mnohdy nabýval dojmu, že si spletl dům, nebo alespoň patro a ocitnul se úplně jinde ( vracel se kouknout na jmenovku na dveřích). Moje žena má ještě dvě mladší sestry, takže si to pantáta užíval pěkných pár let. Tetraodonům v Tvém AQ rozhodně nazávidím :roll:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa chip »

Tve neustale stourani do akva mi pripomina jednoho zdejsiho nejmenovaneho clena ;-) nevim nevim jestli se to rybkam ty caste zmeny libi....
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

rešpektujem Vaše názory, no tiež ste svoje prvé akva "nepostavili" na jeden krát a hotovo.. a neverím ani tomu, že ste medzi každou zmenou robili mesačné "pauzy" alebo pod.. toto je konečná verzia, čo sa rýb týka, aj "design-u".. vďaka za Vaše komenty, páni dokonalí..
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa vik_33 »

Snoopy napísal:...vďaka za Vaše komenty, páni dokonalí..
Tak se trochu uklidni, ano? :!:
Neříkám, že jsem své AQ trochu neměnil, ale pokud se podíváš na fotky a videa mého AQ, tak zjistíš, že změny za posledních 5 let byly jen minimální ( ubral jsem nějaký ten kamen ).
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

ok, sorry za ten koment.. no keď budem mať pod svojim nickom 5rybiciek ako vy, tak take chyby robiť nebudem.. :wink: ešte raz, sorry :oops:
@vik: vďaka za rady :)
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa amsi »

chip napísal:Tve neustale stourani do akva mi pripomina jednoho zdejsiho nejmenovaneho clena ;-) nevim nevim jestli se to rybkam ty caste zmeny libi....
8)
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa chip »

Snoopy napísal:rešpektujem Vaše názory, no tiež ste svoje prvé akva "nepostavili" na jeden krát a hotovo.. a neverím ani tomu, že ste medzi každou zmenou robili mesačné "pauzy" alebo pod.. toto je konečná verzia, čo sa rýb týka, aj "design-u".. vďaka za Vaše komenty, páni dokonalí..
Budes se divit, ale temer ano. Obnasi to ale hodne kresleni, nacrtavani, skladani papiru a kartonu, crtani v pocitaci... A vysledek je ten, ze do designu sveho posledniho Aq jsem od zacatku ( rok a pul) nemusel od pocatku temer sahnout....
Proste zlate 2*mer a jednou rez zde plati dvojnasob... :wink:
Zamknuté

Návrat na "Vaše nádrže"