Brakicke akva by Snoopy

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Ospravedlnujem sa za udaje o vode.. trosku som to domotal..
Hustota vody:1,010 (nie 0,001 ako som uviedol)
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

No páni "kati", malá (ozaj malá) zmena.. dokúpil som dnes dve rastliny, Cryptocoryne Wendtii a Anubias Barteri a trošku prehádzal tie kamene. Ten Anubias sa Vám tam asi nebude páčiť, po rozhovore s predávajúcou (ktorá ju odporučila) a ešte jedným nemenovaným 8) som sa predsa rozhodol obetovať pár € a vyskúšať či sa jej bude dariť. Ešte som rozmýšlal kúpiť niečo "vyššie" napr. Vallisneria Spiralis dozadu, aby som zakryl ten ohrievač a sací kôš. :roll:
Prílohy
DSC_0004.JPG
Používateľov profilový obrázok
Marineman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 259
Dátum registrácie: 11 Jún 2011 08:15
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Marineman »

Mne sa to náhodou páči omnoho viac 8) .
SOM LEN ZAČIATOČNÍK!!!
Plánujem 60l nano reef.
Plánované osadenstvo:
párik Synchiropus splendidus
mäkké koraly
Dúfam, že tento projekt zrealizujem čo najskôr.
NANO REEF JE PRIMA!!! :D
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Wilson »

vyzera to lepsie, mna len irituje to pozadie, nebolo by lepsie len cisto modre ? ja osobne by som tam dal riasu caulerpu, ktora myslim zvladne aj brakicku vodu a bude ti aj trochu cistit vodu ;)
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa švíco »

Caulerpa zvládne 1,010?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

No a toto mi spôsobili Prísavky Thajské po 10 min. keď som sa pozrel do akva, som si myslel že sa mi sníva. Kvietok za 10 €!! :twisted: Už sú aj VONKU!!! Čo s tým listom, nechať ho, či odstrihnúť? :cry:
Prílohy
dcs (1).JPG
Wilson
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 04 Dec 2005 10:40
Bydlisko: Presov

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Wilson »

švíco napísal:Caulerpa zvládne 1,010?
kedysi davnejsie som uvazoval tiez nad brakickym akvariom, a cital som weby, caulerpa, myslim zvladne tusim od 1,018 a vyssie, no nikdy som sa nedopracoval k tomu to vyskusat. 1,010 je v tom pripade malo.
skromny
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 02 Sep 2010 14:13
Bydlisko: Levoča

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa skromny »

Prísavka je OK čistič, ibaže ja by som ju tam vkladal až keď bude mať čo žužlať -- riasy.
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Wilson napísal:vyzera to lepsie, mna len irituje to pozadie, nebolo by lepsie len cisto modre ? ja osobne by som tam dal riasu caulerpu, ktora myslim zvladne aj brakicku vodu a bude ti aj trochu cistit vodu ;)
Vďaka. To modré pozadie tam určite pôjde, no rád by som kúpil samolepiacu tapetu, alebo niečo podobné. raz som kúpil takú v Baumaxe (ale čiernu), no modrú nemali. nechcem tam dať hocijaký igelit a prilepiť ho lepiacou páskou :)
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Čo sa týka rýb, nebudem meniť nič. Nechám si týchto 4 "drakov" a keď podrastú tak.. neviem :D ale asi dám dvoch preč a potom nájdem niečo k nim. ale na to mám ešte dosť času myslím. Tie Prísavky som vybral, no všimol som si že aj jednému z T. zachutila pre zmenu Cryptocoryne takže to bude ešte zaujímavé. :( Nedá sa povedať že by ju obžieral, proste si z nej odhryzne, vypluje to a odíde.. :D zaujímavé je, že ten Anubias si ani nevšimne. Možno by bolo fajn táketo niečo http://diszhal.info/english/plants/en_C ... roides.php tam by nebolo vidno keby si T. do rastliny občas zahryzol.. :idea:
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa švíco »

Čtverzubci dělají z nudy do kytek díry jako kancelářská děrovačka, to je známá věc... anubias je jedovatý, proto si ho nevšímají :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

môže byť pre nich nebezpečný??
Snoopy
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 07 Nov 2011 17:59
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Snoopy »

Páni VELMI nerád, ale chcem sa podelit s Vami so svojim problemom.. Moji štvorzubci sa správajú ako slepí.. asi takto.. http://www.youtube.com/watch?v=NFj6e6F7YwI (ilustračné vid) práve som sa dopátral čo je toho príčinou.. chýbajú im vitamíny.. možno Vám to príde smiešne, ale mne vôbec!!
"Fish do go blind in captivity when they are not receiving the proper nutrition. Fish need Vitamins D and A and to some extent E to maintain good eye health. You did not mention what you're feeding and whether or not the fish has been getting vitamin and fat supplements. But. . .It should have been getting these.

If you provide the correct supplements and nutrition, the fish will regain some of its eye sight IF it is from a diet issue.

Marine fishes continue to grow. That includes their eyes. See a new born or a fish just coming from its larval state and you'll note their eyes are tiny. With fish growth the eye gets bigger, too. Their eyes continue to grow AND that includes their retina. The fish layers in new retina cells as the fish gets older. It won't replace old damaged retina, but it continues to layer new 'rings' of retina around the damaged or original healthy retina.

The fish may not ever really see clearly as it once did, but it will begin to 'see' again in a shadows and movements sort of way IF the sight loss was nutritionally based and not from a pathogen, once proper nutrients are provided.

Unfortunately, humans don't have this feature. Human eye growth is about in 2 or 3 stages and then in adults, no further growth occurs. If the human retina is damaged and eye-sight is lost in an adult, the human body cannot repair the damage."

Stretli ste sa s niečim podobným?? Švíco??
Vopred ĎAKUJEM za všetky Vaše rady..
Používateľov profilový obrázok
Tomasn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 12 Nov 2008 16:07
Bydlisko: Brno

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa Tomasn »

zalezi cim je krmis a jak .. kdyz jsem je mel ja kdyz tak sem nemel problem a kluci radi sneky a to dicky si ho nadhodil pak to kruplo ze to bylo slyset mimo akavrko
mrrazene
http://www.marinestar.cz/eshop/krmivo/mrazene-krmeni/
drahe ale dobre susene
http://www.new-era-aquaculture.com/fish-food
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Brakicke akva by Snoopy

Príspevok od používateľa švíco »

Ahoj,
tak s tímto problémem jsem se nikdy nesetkal.
Budeš muset asi zvolit pestřejší stravu... zkusil bych nějaký tek kryl, maso mušle a třeba pokud seženeš humří vajíčka... no a samozřejmě šneky... snad se to zlepší.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Zamknuté

Návrat na "Vaše nádrže"