KW KW a KW :-(

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa Steedy »

lukelukeluke napísal:To nemá cenu počítat, každej musi přece ty love za neco utratit př:
2 krabičky cigaret 150,-
10 piv 250.-
0,5 Litru vodky 120,-
atd...
No to je přeci levnější mít reef ne
:P :P :P :P :P :P :P :P
Ja to vzdycky ospravedlnuji zene jednoduse :

Nechlastam , Nekourim, Neutracim za "devky" ,Neberu drogy ,tak aspon utracim za akva. :-D a vzdy je pak doma klid.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa Steedy »

kominík napísal:to Steedy - nic jsem nepsal o tom ,že el.ventil vypíná čerpadlo ,ale c..
a proč se nevypíná reaktor časem poznáš sám
Popravde mel jsem to tak na minulem svem akvariu, mam to tak i na akvariich jinde a vse ok.
Treba Deltec doporucuje vypinat cerpadla na Ca reactorech.Mene se jim nici lopatky ,mene se nici cerpadlo neprehriva se atd.
Nevypinam prutok vody pres reactor takze reactor na suchu nezustane nezahniva tam voda , nevznikne tam vduchova bublina ktera by mohla mit za nasledek seknuti rotoru atd. Nevidim v tom zadny problem.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa Luděk »

Steedy, a ten slíbený silicarbon??? taky na něj čekám... jak to vypadá?? :cry:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa Steedy »

Mam obednanych i do zasoby 10ks , zatim nic snad dorazi do stredy. uz ani nevim kdo chtel vsecko :-D 4lidi si pamatuji pak uz nevim. Taky na nej cekam jako na smilovani ..
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa maro »

amsi napísal:Co jsem teda zhruba vypočítal

Maro 21 kw !!!
no, to som si doteraz ani neuvedomil koľko to je :(
a život bol bez toho krajší :twisted:
To si teda mal čo vymyslieť amsi :wink:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa Luděk »

Steedy napísal:Mam obednanych i do zasoby 10ks , zatim nic snad dorazi do stredy. uz ani Taky na nej cekam jako na smilovani ..
Objednej od Pepina,máš to druhý den :D
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Specnaz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 15 Aug 2008 09:03
Bydlisko: Teplice v Čechách

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa Specnaz »

vik : měřil jsem zrovna nedávno, sice měřákem na spotřebu za 400 kč a 24W zářivka brala 23,5 W.
320l system (250l AQ + 70l sump) » start 20.8.09
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2556
Používateľov profilový obrázok
Specnaz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 15 Aug 2008 09:03
Bydlisko: Teplice v Čechách

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa Specnaz »

lehký přehled cen za kWh jinde na světě http://translate.google.cz/translate?hl ... ty_pricing

S velkými akvárii se vyplatí odstěhovat do Kazachstánu, v roce 2009 měli 0,052 $ za kWh. :lol:
320l system (250l AQ + 70l sump) » start 20.8.09
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2556
Používateľov profilový obrázok
maro
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 19 Jan 2006 16:12
Bydlisko: NR

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa maro »

osobne vidím a pociťujem priamu úmeru medzi počtom rýb a nákladmi. je potrebné mať na zreteli čo znamená reef, t.j. koralový útes. z tohto dôvodu by mali byť prioritou koraly a nie ryby. tie by mali zohrávať sekundárnu úlohu, tzv. "křoví" na dotvorenie "atmosféry". Osobne patrím k akvaristom, ktorí neodolajú a preto mám viac rýb ako by bolo "zdravé", následkom čoho mám vyššie výdavky na udržanie kvality vody. (už som síce vytriezvel, ale "bohužiaľ" som si za ten čas vybudoval "citový vzťah" ku všetkým mojim rybám a tak odmietam ich presun do iných nádrží)
Jednoducho povedané: menej rýb = menej hovienok = menšia/menej častá potreba výmeny vody=lacnejšia prevádzka akva :?
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa pepe »

Milí kolegové. Mám na Vás dotaz. Dnes jsem přišel domů a zjistil, že má drahá polovička podepsala smlouvu o dodávkách el. energie s firmou CENTROPOL - s podomním prodejcem. Nebyl jsem u toho, ale chlapík to zaobalil jakože distributorem bude nadále e-on, ale dodavatelem bude CENTROPOL. A že E-ON je německá firma a CENTROPOL česká. Dle srovnávacích tabulek to vypadá, že by cena měla být o 10% nižší, ve srovnánání s E-ONem, kt. máme nyní. Garatují nižší cenu na 3 roky. Jsem od přírody podezíravý k podomnímu prodeji a tak jsem pátral na internetu a našel jesm dosti rozporuplné názory. Nějaké příspěvky mne až vyděsily. Nemáte nějaké zkušenosti s tím CETROPOLem?
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa kominík »

za prvé se měla podívat na odstupující podmínky ,řekl bych,že jsou tím největším písmem :wink: a porovnání cen ,kterou ti nabídli oproti stávající smlouvě - vím,že pokud chceš ušetřit u Eonu tak třeba ,že nechceš písemnou formou komunikovat,správný tarif - dá se upravit apod.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa Luděk »

Ono to je všechno trošku jinak,než nám to povídají. Jsem u RWE a volali mi z Eonu. První informace o cenách za kw super,pak mi to paní spočítala podle jejich kalkulačky a mé přesné spotřeby za loňský rok a celkový rozdíl byl ve prospěch Eonu celých 75,-Kč :D . Takže se obávám,pokud člověk vyloženě NENALETÍ nějakým podvodníkům, že je tost jedno u koho jsme. Pouze moje osobní zkušenost. :(
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa vik_33 »

Základní je to, že cena elektřiny se skládá ze dvou hlavních částí. Cena silové elektřiny, kterou je možné si tzv. zafixovat a o které téměř výhradně mluví alternativní dodavatelé, tvoří jen část ceny. Tu menší. Tuto část ovlivňuje cena na burze ( která v poslední době pořád klesá, takže fixace se může i velmi nevyplatit ). Větší část celkové ceny ale tvoří cena za dopravu energie, tolik diskutovaný příspěvek na obnovitelné zdroje a další více, či méně skryté poplatky. Tato část ceny neustále stoupá. O této části ceny ale dodavatelé v drtivé většině taktně mlčí - a je pochopitelné proč.
A ještě jedna "drobnost". Tzv. aternativní dodavatelé energií dobře vědí, že nemohou nabídnout nějak závratně jiné ceny a proto mívají ve svých podmínkách "smluvní pokutu", neboli poplatek za předčasné vypovězení smlouvy. Tato částka bývá tak vysoká, že si většina zákazníků raději rozmyslí výpověď a tiše trpí několik dlouhých let. Kromě toho takový dodavatel většinou stejně moc nekomunikuje, takže je problém mu smlouvu vypovědět.
Pokud se vám podaří proklikat se až k Obchodním podmínkám, bývá to celkem dobré počtení. Upomínky, pokuty, poplatky - vše o dost vyšší, než např. u ČEZu.
A na závěr - ve všem tom negativním zřejmě exceluje České energetické centrum ( ČEC ). Už jeho název a logo dost silně připomínají skupinu ČEZ a jeho zástupci vás nechají úplně v klidu přitom, že jsou od ČEZu. Není to tak dlouho, co se u nás v domě snažili napálit co nejvíce lidí. Než jsem je stačil naložit do výtahu a vyexpedovat před dům, stačili sepsat několik smluv s důvěřivými lidmi ...
Tolik mé zkušenosti s alternativními dodaveteli energií ...
P.S.: samozřejmě, že nejsou všichni špatní, ale je třeba pečlivě vybírat a rozhodně si vzít čas na rozmyšlenou a v klidu si pročíst smlouvy ( takový ČEC vám ale smlouvu na přečtení nikdy doma nenechá - buď podepíšeš hned, anebo Ti nic nedáme - proč asi? )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa VF »

vik_33 napísal: P.S.: samozřejmě, že nejsou všichni špatní, ale je třeba pečlivě vybírat a rozhodně si vzít čas na rozmyšlenou a v klidu si pročíst smlouvy ( takový ČEC vám ale smlouvu na přečtení nikdy doma nenechá - buď podepíšeš hned, anebo Ti nic nedáme - proč asi? )
Vše jsou to zlatá slova a to P.S. to vystihuje nejpřesněji.

Dám jiné podobenství - Všichni slušní "kamení obchodníci" nabízejí zboží za 100 Kč a mají přesně dáno za jakých podmínek zboží prodají. Nějaký jiný obchodník nabízí stejné zboží za 50 Kč a má nepřehledné obchodní podmínky. Které ho mi doporučíte?
A to nehovořím o ve své době oblíbených kampeličkách - nabídneme 3-5x vetší úrok a on se na to někdo chytne.
No a ještě pro pamětníky prvních "letadel" po revoluci - pošlete mi stovku a neverbujte dalších deset známých a Ti Vám pošlou každý stovku a tak na tom vyděláte jenom 10x a já 100x.

No příkladů by bylo ještě víc - ale není nad Fučíkovské obecně platné heslo "Lidé bděte!!!!" a já dodám Neblbněte a přemýšlejte, nikdo Vám nic zadarmo nedá, ani za polovic!
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: KW KW a KW :-(

Príspevok od používateľa LukasO »

Od jisté doby k nám podomní obchodníci nechodí. Poslední byl od české pojišťovny(tvrdil) a nabízel superhyper výhodné pojištění (před ním jehovisti a před ním podomní prodejce cenností tmavší pleti)... moje jediná odpověď byla "máš deset sekund náskok"... stihl to, náš vlčák už se mu "jen" proběhl po kapotě nablískané audinky...
Až budu chtít něco měnit, sjednat nebo nabídnout, existuje strejda googl a tettička internetová... v klidu si můžu vše porovnat, spočítat, zjistit ohlasy.
Upřímě - kdo vám kdy dal naposledy něco zadarmo?

PS: Mě naposledy Adrian Clavularii a kominík zelenou montiporu, takže já se ze statistiky vylučuju :mrgreen:
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"