Reef 500l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Prosim vas o radu, LED osvetlenie pre moje buduce akva (150x50-55 vodny stlpec x 60cm)

dali by ste tam 216W alebo 270 W? neviem sa rozhodnut sam, prosim poradte. chovat by som chcel aj tvrde, niekto radi tak niekto onak. Budem vdacny za kazdy hlas:)
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Ok, tak sme to vyriesili na 216, to by malo stacit
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa amsi »

já mám teda 130X70X 60 výška a 2x 160W...... a řekl bych tak akorát !!!?!?!! jde o to co bude v akva :-)
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Jasne, mne ide o makke, ale aj o tvrde koraly, uz mi bolo povedane, ze 216 pri LED staci, u T5 by to asi muserlo byt viac. Ty Amsi asi bezis na trubiciach? myslim, ze si matne pamatam z Tvojho vlakna, ze ano.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa amsi »

ne ne , mám to v ledkách.pár měsiců...... Bralo se tak nějak v T5 a HQI ,že watt na litr, LED tak o polovinu slabší ,cca 0,5 (0,7)w na litr. Tak mám 500l a 300W.Nemusím valit na plný výkon, ale raději mít rezervu a možnost ubrání, než kdyby to bylo málo a musel bych koumat další světlo.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa JRx »

ja to beriem na opacnu stranu 0,37 az 0,41(nasobit)
resp delit 2,7 az 2,4

vsetko zalezi aj od pouzitych led, chinske noname fakt treba pridat a to poriadne
(nestaval by som z toho nic, nema to vyznam)
cree svietia opticky 2x tolko aspon podla toho co na to pozeram ked to mam zapalene vedla seba....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa amsi »

mi zase stačí, když vidím že to i pod čínanama roste (nemyslím nutně moje akva :wink: )
Ty máš nějaké akva nasvětlené těma svýma světlama? Aspoň půl roku? A je tam vidět posun? v růstu, vybarvení ..... Zajímalo by mě to... fakt .... Fotky ..... :roll:

já mám číňany, a mám kolegu co má CREE ..... uvidíme , jak to bude za pár měsíců .....
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Já plánuju úplně stejné AQ. A i po poradě s Pepinem budu mít Led Pacific sun 3x100 W. Jak říká Pepin a taky Amssi je lepší nejet na plný výkon
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

ja mam namichane vsechno mozne..... obyc blue cca 18 ks,royal blue cca 6ks,3x cree blue, cool 6x white,5x warm white...a koraly rostou :-) ted se jeste bude pridavat 2x royal blue a 3x cree blue + 2x XPG white ....vsechny ledky mam obednane z ciny....tedka se bude svetlo upravovat - rizeni pres arduino uno.... na co davat 25 tisic za svetlo ,kdyz to jde udelat za 4-5....... :wink: :-) ....
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa amsi »

tak tak .... si myslím :wink: Ono ještě nemáme moc zkušeností s Ledkama vůbec a troufám si říct, že spíše teda když už tak s těma číňanama ...
Tak mi přijde ,nenapadá mě správné slovo, říkat, že CREE svítí více , podle oka ..... a z důvodu toho, že NEVÍME jestli to VÍCE je taky LÉPE !?!?
Ale to je jen můj názor, názor někoho, kdo nemá na značkové světlo a taky neměl v době kdy začal světlo dělat na CREE ledky. Cena a čína hold zvítězili :-)
Ale svítím a koukám na to a taky to vidím u kolegů ....... a zatím jsem v klidu :wink:
JRx je technický hračička, obdivuju jeho technickoelektronické znalosti !!!!!!!!! Určitě tím ušetří a hlavně ho to určitě baví !!!
Ale jedna věc je něco vytvořit a druhá ...... ověřit v praxi .....
není to tak dávno, co tady byl člověk, který věděl o LEDkách snad vše ..... ale nic nepodloženo praktickým hmatatelným důkazem ........ dnes ??? už o něm nic nevím .....
Ale toto není proti JRx !!!!!! Držím palce at vše funguje !!!! Já jen budu věřit, že i číňani udělali takové LEdky , že mi vydrží dobře svítit pár let.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Chlapi, ja uz som sa rozhodol, ze tie LED budem robit v spolupraci s JRx a mozeme to uzavriet tak, ze o rok tu snad zavesim fotky, ako to ide poda takymito svetlami a mozeme porovnavat. Jednoducho taka mala studia s LED svetlami, bude to osozne pre plno dalsich ludi co zacinaju :)
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

amsi napísal: není to tak dávno, co tady byl člověk, který věděl o LEDkách snad vše ..... ale nic nepodloženo praktickým hmatatelným důkazem ........ dnes ??? už o něm nic nevím .....
.
Amsi bud rad :-D ...ja toto svetlo videl tedka v pondeli,a bylo dobre- tak na moje 54l sladkovodni akva .... jednim slovem KATASTROFA pro moře... jinak mas pravdu JRX tomu opravdu rozumi, ja mit jeho znalosti,tak skladam doma svetlo za svetlem ....
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Reef 500l

Príspevok od používateľa amsi »

kolakao155 napísal:Chlapi, ja uz som sa rozhodol, ze tie LED budem robit v spolupraci s JRx a mozeme to uzavriet tak, ze o rok tu snad zavesim fotky, ako to ide poda takymito svetlami a mozeme porovnavat. Jednoducho taka mala studia s LED svetlami, bude to osozne pre plno dalsich ludi co zacinaju :)

ok :wink:
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Odpenovac SWC 160

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Nasiel som tento odpenovac:

http://www.ebay.com/itm/SWC-XTREME-160- ... 29ecc#shId

Cital som recenzie, ktore sa rozplyvaju nad tym aky je to dobry odpenovac za taku cenu. Jediny problem vidim v tom, ze je to na americku voltaz 110V, nie som elektrikar, da sa to cez nejaky obycajny lacny adapter zapojit aj na nasu siet?
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

chladic

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Ahojte,
mam dobru cenovu ponuku na chladic. Je to nevyhnutnost alebo sa bez neho da zaobist?v lete ked su najvacsie horucavy tak v byte mam horuco,ale to nie je take dlhe obdobie...co mi poradite,brat ci nebrat?
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"