filter eheim profesional 3 2075

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

lubo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Apr 2012 08:47
Bydlisko: sered

filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa lubo »

Zdravím,vie mi niekto poradiť. tečie mi vonkajší filter zo zadu ako je vývod na el kábel.stačí objednať tesnenie alebo tam bude iná chyba?
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa Luděk »

zkus vyndat to těsnění ,co je po obvodu hlavy fitru ,vyčisti kolem a vrať ho zpátky. Obvykle se stává,že se při zavírání filtru deformuje a pak to teče. někdy to chce několik pokusů,něž je zavřený rovnoměrně. Snad mi rozumíš. :lol:
550l reef mix
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa švíco »

Ještě dodám, že těsnění je vhodné pravidelně mazat dodanou originální vazelínou... :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
lubo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Apr 2012 08:47
Bydlisko: sered

Re: filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa lubo »

volal som do predajne kde to bolo kupene.vraj na to mávajú reklamácie dosť často ale tesnenie mi nepomože,ževraj je na vine ten gombík s ktorým sa vytláča vzduch aby som to zasilikonoval a radšej ho nepoužíval,premazal som aj všetky tesnenia aj tak to slzí,dosť by ma mrzelo keby mi vytieklo 375 l akvárko.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa švíco »

Proti vytečení je jednoduchá rada - sání z hladiny... vyteče ti maximálně objem filtru a hadic... :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa vik_33 »

Dovolím si oponovat - voda poteče do té doby, dokud filtr nenasaje vzduch. A protože sání z hladiny je pohyblivé, může té vody být celkem dost.
Další možností, jak přes vadný kanystrový filtr může vytéci AQ je návratová část.
Výstup můžeš mít někde nad hladinou ( což dělá hluk ), nebo těsně pod ní ( pak sice vyteče vody trochu více, ale zdaleka ne celé AQ ), anebo můžeš na výstupu mít bezchybně fungující zpětnou klapku ( za což se Ti ale po nějaké době provozu nikdo nezaručí ).
V případě vadného těsnění, ale plně funkčního čerpadla, nepomůže ani umístění kanystrového filtru do úrovně hladiny AQ - stejně vyteče spousta vody.
Mám vlastní zkušenost s kanystrovým filtrem. A díky prasklé přezce víka mají tuto zkušenost i moji sousedé ve čtyřech bytech pode mnou.
Poučení na závěr? - Kanystrové filtry nejsou nejvhodnějším řešením nejen proto, že do nich není vidět, ale i proto, že jsou zbytečně složité. A zákony pana Murphyho platí stále.
A výjimky jen potvrzují pravidlo ( že ano Švíco :wink: )
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
lubo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Apr 2012 08:47
Bydlisko: sered

Re: filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa lubo »

takže ztoho mi vychádza že najistejší je vnútorný a vonkajší teda zapínam len ked som doma.
bart1
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 27 Nov 2011 12:52
Bydlisko: Luhačovice
Kontaktovať používateľa:

Re: filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa bart1 »

doporučuju zvolit jen jeden filtr.. Z důvodu když bude kanistrový filtr vypnutý tak v něm pomřou bakterie,tím platí že filtr musí jet nonstop. :wink:
Nano 65l
lubo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 22 Apr 2012 08:47
Bydlisko: sered

Re: filter eheim profesional 3 2075

Príspevok od používateľa lubo »

díky za radu tak ja to teda risknu
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"