vápenná voda trochu jinak

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa Spongebob »

Necham to tak..prdim na to asi teda :roll:
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa VINTR »

Při použití vápenné vody mi šlo nahoru KH i Ca zbytek jsem neměřil. Cca po týdnu mi začala chřadnout jadernejka a montiporám to moc nevadilo (vyšší výměna vody) a po týdnu se to poakovalo i s nástupem zelené řasy. Se stejným výsledkem se mi to opakovalo vždy cca po půlroční či roční přestávce s vápennou vodou, když jsem se nechal zviklat, že je to dobrá věc. Postě vápenná voda NÉ, jsem si jist. Používal jsem hašené vápno čerťák, tak jako všichni.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ale jak je tedy mozne ze je x lidi kteri na tom funguji. I treba Brnenska prodejna.. ale tam tedy nepouzivaji nic ze stavebnin ale prave PA kvalitu..
Kh mam ted v patek merene 12 coz je hodne, to bych zrovna nechtel aby slo jeste nahoru. Samozrejme pokud bych tam nacpal nejaky tvdy koraly tak by se zvysila spotreba prvku ne?
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa VINTR »

Na ten čerťák jede hodně lidí a je prej taky ověřen. Ano zvýšíš spotřebu, ale nejde to tak rychle, jak si mnoho lidí myslí a je to zde i napsáno. Když dáš malou větvičku do nádrže, tak spotřeba vroste zanedbatelně..... Pokud máš KH 12 tak evidentně nic nepotřebuješ....... A tvoje nádrž je na tvrdý korále podle mého názoru ještě mladá, vždyť jsi to sotva napustil.... Caulastrea na zkoušku snad, ale ta nic nežere...... pokud bude ok a začne růst tak eufilku atd. jakmile tam začneš cpát větevníky (montipory, milky - rychle rostoucí tvrdé) začne být ten pravý čas na základní prvky........ Dle mého názoru, pokud se s tím začneš drbat při měkých korálech dostaneš se do pekel. Tam je buď baling a jeho obchodní podoby a nebo Ca reaktor. Vše má své pro a proti. U mořské akvaristky je třeba trpělivost.... U všech metod je dobré jednou za čas udělat vědší výměnu vody, nebo pravidelnou, prostě od oka vidíš zda je vše OK. Vyřešíš tím nepoměry ve vodě, kapkovým testům moc nevěř je to jen pro to aby jsi viděl kam jsou hodnoty, ikdyž mohou být přesné, můžeš se dopouštět různých chyb při měření ...... Oko neošulíš. Brněnská prodejna to zřejmě umí..... :mrgreen:
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa tomvec »

Jak by to mohlo zvedat Mg, když v tom žádná sloučenina Mg není? Leda že by bylo Mg v tom Čerťáku. Ale ani tak se mi to nezdá. Jasně že to hodně zvedá pH a KH, ale Ca to moc nezvedá a Mg v tom nemá co dělat.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: vápenná voda trochu jinak

Príspevok od používateľa VINTR »

Mg jsem neměřil (to jsem jen vydedukoval... podle KH a Ca), jen KH a Ca. Samože tuto metodu nezavrhuji, ale u mě nefunguje a byl bych opatrný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"