Filtrační punčocha

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Filtrační punčocha

Príspevok od používateľa martin01 »

Chtěl jsem se zeptat, jestli má vůbec někdo dobrou zkušenost s filtrační punčochou, případně jakého typu? Smířil jsem se s tím, že ji musím každý den vyprat, ale teď už to dělám dvakrát denně a i to v podstatě nestačí. Přemýšlím, že přejdu na silonovou vatu nebo má někdo lepší zlepšovák? Díky Martin
Naposledy upravil/-a martin01 v 10 Jan 2013 15:59, upravené celkom 2 krát.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa vlčák »

a co jako u mě.NIC :D myslím nefiltrovat.
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa lubo54 »

Mne sa takisto upchávala a vyriešil som to jednoducho.
Plastový okrúžok z filtračnej ponožky som nechal a naňho som navliekol dámske silónové ponožky 4ks za 1€.Do stredu silónky som vložil 10cm koliesko z 10mm plexi aby ju to vyšponovalo.Raz za týždeň ju vymením ak preteká vrchom :)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

Pokud tam nemám nic, tak se mi víc zanáší sání odpěňovačů a taky se vracejí drobné nečistoty zpátky do akvária. Tobě to zřejmě Vlčáku odfiltrují ty tuny korálů :D , já tam mám prd, tak to musím dohánět. :(
Naposledy upravil/-a martin01 v 17 Aug 2012 19:05, upravené celkom 1 krát.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

Ještě k těm silonkám, neobsahují zase nějakou látku, kterou bych pak musel odfiltrovávat, jinak je to fajn řešení. Díky Martin
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa lubo54 »

Ja som len začiatočník použivam ich zhruba 3 mesiace uvidím čo to povie ďalej.Hádam to neuškodí :)
Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa Beletsky »

Silonky pouzivam rok a nevsiml jsem si nakeho spatneho vlivu na akva, ale pouzivam jen na uhli. Vy to puzivate na vyusteni prepadove trubky do filtrace???
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa vlčák »

leta používám silonky v akva a nic,krasne se s nimi váží mekke ke kameni protoze je neproříznou.není to moje metoda ale kluku z dvora králové
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa vlčák »

martin01 napísal:Pokud tam nemám nic, tak se mi víc zanáší sání odpěňovačů a taky se vracejí drobné nečistoty spátky do akvária. Tobě to zřejmě Vlčáku odfiltrují ty tuny korálů :D , já tam mám prd, tak to musím dohánět. :(
a k tomu odpenovaci.cim víc detritu tím lepe,to vse se odpeni do sberne nadoby a jde z akva ven
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa lubo54 »

Silonku mám umiestnenú hned za prepadom.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

taky mám silonku na prepadove trubce ktera vede ke skimmeru, cistim ji tak 2x do tydne a je vzdy hodne zanesena bordelem,takze si myslim ze tam urcity vyznam ma :)
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa vlčák »

určite tam ma vyznam,ale negativni .zachytava detrit ktery by se jinak vyslehal odpenovacem!a ten pak pri zmenach ph v rezimu den/noc se z hydrogenuhlicitanu fosforecnateho zase krasne mení na fosforecnany.uz strejda hynek psal moudro ze umisteni odpenovace jinam nez na vstup filtru svedci o nepochopeni principu celeho systemu.proste co se jednou vysleha uz dale neskodi.a komu vadí že mu nejake castecky plavou v akvarku tomu zkusim najit fotku spokojenych koralu nalitych k prasknuti v mori kde proud viri vse kolem ze neni videt a korali lovi co mohou.ono je to vic o prirode nez o sterilite prostredi.prijdte se podivat na akva co se dlouhodobe neodkalují nebo spis se do nich nehrabe vubec.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

Bohužel mám průhledové akvárium, tím víc je to vidět. Druhá věc je, že se mi ještě pořád nepodařilo udělat proudění tak aby se sem tam někde něco neusazovalo a pak mi to dělá další problémy. Tak jsem si říkal, že čím víc toho z vody dostanu, tím bude líp. Třeba to tak není? Díky Martin
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

Když už jsme u té filtrace, tak jsem se ještě chtěl zeptat, zkusil jsem namíchat ten italský recept na krmení z ústřic a dalších komponentů. Mimochodem je to pěkný bahno. :D Nahradil jsem srdcovky, na které jsem zatím nenatrefil mraženými ančovičkami, které používám na krmení sasanky, tak snad jsem z toho nevyrobil uplně něco jiného? No a druhý den se mi voda zdála čistější než před krmením. Je možné, že to pomůže namnožit nějaké bakterie, které pak vodu víc vyčistí? Nebo jsem si to jen vsugeroval? Děkuji Martin
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa Rici_m »

martin01 napísal:Když už jsme u té filtrace, tak jsem se ještě chtěl zeptat, zkusil jsem namíchat ten italský recept na krmení z ústřic a dalších komponentů. Mimochodem je to pěkný bahno. :D Nahradil jsem srdcovky, na které jsem zatím nenatrefil mraženými ančovičkami, které používám na krmení sasanky, tak snad jsem z toho nevyrobil uplně něco jiného? No a druhý den se mi voda zdála čistější než před krmením. Je možné, že to pomůže namnožit nějaké bakterie, které pak vodu víc vyčistí? Nebo jsem si to jen vsugeroval? Děkuji Martin

Ahoj celý proces dělám jak ty a musím s tebou souhlasit že voda křišťálově čistá a osazenstvo naprosto spokojené.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"