start nadrze 250L

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa Beletsky »

JJ vypadato na skelnou, zlikvidovat, jinak budou vsude a co foto filtrace????
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa JiriLucius »

JJ to je skelnacka, hned ji sejmi dokud jich tam nemas vic. :wink:
prasko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa prasko »

JiriLucius napísal:JJ to je skelnacka, hned ji sejmi dokud jich tam nemas vic. :wink:
a teraz ktore z otho to je???A preco to mam dat prec???
prasko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa prasko »

prasko napísal:
JiriLucius napísal:JJ to je skelnacka, hned ji sejmi dokud jich tam nemas vic. :wink:
a teraz ktore z otho to je???A preco to mam dat prec???
A este jedna otazocka...Práve som si na skle všimol takeee dorbulinkeee malilinkeee krpatučke,ako keby biele chorbaciky...vyzera to ako bodka chodiaca....proste najprv som si mylsel ze to je len taky maliiinka bublinka kyslika....ale je ich tam dost a chodia si po skle...to je co?
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa JiriLucius »

prasko napísal:
JiriLucius napísal:JJ to je skelnacka, hned ji sejmi dokud jich tam nemas vic. :wink:
a teraz ktore z otho to je???A preco to mam dat prec???
Je tam vydet zatim jen jedna. Ale casem se pak zacnou mnozit a budes z toho na prasky jak se jich zbavit. Pak budes pred otazkou co tam strcit co je sezere ale nebude skodit Tvym koralum atd...
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

Dakujem za dolezite info. Trosu tu doslo k dakej chybe - lebo prasko ako keby prebral moju temu :D Asi netukol spravne. v kazdom pade on ma problem s bielymi chrobakmi a podobne. Filtracia je dole v tej skrinke. Je to stary standard - odpenovac, uhlie, zeolit, phosex, keramika, hruba filtracna vata. V dohladnej dobe planujem peletky. Sasnke teda dnesodbila posledna hodina. Aj ked to je zatial jedine zive co tammam. A este som si vsimol daco dalsie. Pofotim a postnem ci to tiez nie je daco patogenne. Dakujem.
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

Takze uz je minulostou. Prepolil som ten zivy kamen a odfotil som to. Je to ako pozvolne difundovane v tom koralovom kameni. Tak som ho dal cely radsej prec. Viac na foto. Pridavam aj foto filtra. Podotykam ze cele akvarium este nie je dorobene. Chyba folia na zadok, par kusov techniky a dalsie veci, Kedze je tomoje prve akva, tak verim, ze s abude vela veci upravovat dlhodobo.
PS: na foto je aj dalsi zivocich, ktoreho by som rad identifikoval. Vyzera to ako tenulinky konarik a na konci to je rozstrapkane jemnymi bielymi fuzkami. Je toho viac na tom kameni. Viac na foto.
Prílohy
P1010026.JPG
P1010027.JPG
P1010023.JPG
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

Teraz som si az vsimol, ze som nepostol fotku toho zivocicha. Obavam sa ci to nie je daco podobneako ta sasanka. Za pomoc dakujem.
Prílohy
P1010022.JPG
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Řasa.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

Pani je to uz tyzden co som dal do prevadzky akvarium a zatial ani naznak dakej riasy. Je to normalne? Svedci to o niecom pozitivnom, alebo negativnom? NO2 a NO3 papierikom negativne. Okrem ten vytrhnutej sklennej sasanky a tych par rias co su na zivom kameni ani naznak dakej akivity. S pozdravom.
PS: hladam v tejto sekcii nieco mne podobne ale vacsina projektov je vo faze uvazovania a podobne. Ak by nieko vedel o podobnnom scenari ze bol preberany na tomto fore , pls postnite mi link. Funkcia hladat mi moc nepomohla.
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa plaster »

To chce len trochu trpazlivosti. Morská akvaristika je v prvom rade o trpezlivosti a dôkladnom pozorovaní systému. Ja osobne ani nemeriam hodnoti len podľa reakcie korálnatcov viem,že je všetko OK.
Naposledy upravil/-a plaster v 02 Sep 2012 20:30, upravené celkom 1 krát.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa lubo54 »

Počkaj keď nabehne sinica aké to bude ryšavé :) chce to len čas.Ja som ten nábeh troška urýchlil baktériami.
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

No neviem ci sa mi to zda, ale miestami su vidiet cervene bodky. Na roznych kamenoch. Taka dalsia blba otazka. Treba tam hadzat potravu aj ked tam nic nemam? Lebo odpenovac mi uz par dni nic neodpenuje a defuckto ani nepeni. Len drobne bublinky. Nechcem vyzerat netrpezlivo. Ale ak mam taku "kvalitnu" vodu zer ani ta najpodradnejsia sinica nechodi, tak teoreticky uz by som mohol dat dake nenarocnu rybku / koral. A teda co by ste mi odporucili prve, dat ryby alebo koraly? Dik
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa rybka »

Chytrá otázka, proto reaguji.
Zakrm 1x prázdné akva, jeko kdybys tam měl 10 malých sladkovodních ryb (třeba neonek). Jako krmení použij cokoliv mraženého (cyclops, artemia atd.). Ryby zatím nedávej, i když tam není amoniakální dusík ve formě dusičnanů, ve formě čpavku nebo dusitanů tam určitě bude. Startovací korálnatec (Sinularia, Capnella) určitě nebude na škodu. Nějakého oplégra Ti určitě někdo z okolí dost možná i věnuje.
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

Zdravim po case. Po nakupe salifert testov a uspesnom odmerani parametrov vody:

CA- 400
MG - 1300
salinita - 1,024
KH - 9,3
PO4 - nemeratelne
dusikate zluceniny nemeratelne
Som zakupil jeden kus sinularie a jeden kus sarcophytonu spolu s 2 x Ocelaris.
Toho casu je uz akvarium hrdzave ako liska - mam co som chcel :D
Sarcophyton sa hned uchytil a za necely den sa rozvinul. Bol prichyteny gumickou na kamen, ale asi moc, nakolko ho to casom rozkrajovalo, nakoniecmusel ist pod noz, kde mu bol odrezany kyptik a bol siamsky oddeleny. Nasledne bol uz elektrikarskou stahovacoou paskou upnuty ku kamenu a o den sa opat pekne rozvinul, tak uvidime ako bude rast.

Sinularia bola na tom horsie odvisla ako impetotent pri cine. Toho casu je tiez rozvinuta ale stale je dako cudne nahnuta. Navyse sa na kameni kde je prichytena pod nou a vedla nej tvoria akesi tmave gulky, ktore maju vodnu napln. Viac na fotke. Netusim o co ide. Dalsia vec je skvrna na jej kmeni.

Vie niekto co su to za gule? A ci je normlane ze ta sinularka je taka ovisnuta?
Ocelarisi su aktivne a dost podrastli. Pri kupe boli rovnake a teraz je jeden vyrazne vacsi. A mensieho sem tam akosi trasie ked zere. Neveiem to zas identifikovat o co ide. Za pomoc dakujem. S pozdravom.
Prílohy
P1010074.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"