start nadrze 250L

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa Beletsky »

Ty zelene gule, jsou kulickova rasa, doporucuji mechanicky odstranit, dokavad ji mas malo :wink: A malej a vetsi Ocelaris, vyvorili asi nejspis par
Používateľov profilový obrázok
Beletsky
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 15 Aug 2011 08:27
Bydlisko: Melnik

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa Beletsky »

A to treseni u Ocelarisu dela ten slabsi jedinec, je to v pohode :wink:
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa plaster »

Ak tým slabším myslíš menšieho tak to je samec a to nastriasanie sa je dvorenie samici :D
Pokus o REEF ...
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa shifti powers »

Beletsky napísal:A to treseni u Ocelarisu dela ten slabsi jedinec, je to v pohode :wink:
Ahoj chcem sa ťa spytať mam akvarium litrove tiež ale čisto len nadobu začinam s akvaristikou a rad by som vedel na akom principe funguje taky filter ako sa zostroji a podrobny navod neviem či si ho robil sam ale chcem taky aj ja no nemam s tym skusenosť preto by som rad vedel ako taky filter vyrobiť a zostrojiť čo všetko na to treba ake pristroje a podobne zatial dakujem
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Máš jedinečnou příležitost vytěžit maximum od zkušenějších : viewtopic.php?f=15&t=4338
Nemáš to zas tak daleko, tak neváhej a přihlaš se.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa BODLOK »

shifti-s touto úrovní znalostí o moř.akvaristice p r o s í m Tě zatím určitě n e začínej.Uškodil bys živým tvorům i svoji peněžence.
To že scháníš info je ale dobře.
Promiň moji upřimnost.
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

DSC00620.JPG
Tak odstupom casu sa opat hlasim s aktualnym stavom. Nieco sa podarilo nieco nie, ale ideme dalej. Pociatocne problemy so sinicami ustupili - pomohla castejsia vymena vody a HLAVNE bolo akva dva dni uplne bez svetla. Odvtedy sinice niet. Myslim ze po tych cca 4-5 mesiacoch co je akva napustene je uz viac menej stabilne.
Sal.: 1,023
Ca: 400
Mg: 1300
KH: 8-9
PH: 8
PO4: 0 - sera test - iny netestovany
NO3: cca 8

Momentalne su v akva v drvivej vacsine len makke koraly: Sinularia, Sarcophyton, Clavularia, Xenia, Euphyllia, Zoanthus

Zivocichovia: Ocellaris, Chrysiptera, Valenciennea, Lysmata

V dohladnej dobe budu postupne pridavane narocnejsie kusy. V plane su Dalsie LPS a niektore SPS. Z ryb by som este chcel P. Hepatus, P. Imperator a Z. Scopas

PS: ospravedlnujem sa za foto, nakolko momentlane nemam cim fotit, tak to su fotky len VGA. Pridam kvalitnejsie foto ked bude cim fotit. Dakujem za pochopenie a zdravim vsetkych privrzencov tohto krasneho konicka. Vsetko dobre prajem.
Prílohy
DSC00627.JPG
chrysiptera je normalne modra - farby su an foto velmi zle...
chrysiptera je normalne modra - farby su an foto velmi zle...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ty ryby si ještě řádně rozmysli:
Pomacanthus imperator - dorůstá až 40 cm a pochutná si na korálech.
Ani na bodloka nemáš AQ zrovna akorát, ale když už ho musíš mít, tak tam dej max. jednoho a já doporučuji spíše Z. scopas, než toho hepatuse. Je přece jenom odolnější.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
J.filip
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 30 Dec 2012 15:06
Bydlisko: Praha - Košice

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa J.filip »

Držím palce pri čo najmenšiom bolestnom štarte mňa to čaká tieš :)
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

Informacie odstupom casu. Akvarium ma tohto casu zhruba rok. Za ten cas som sa hlavne ja co to naucil - zaklady. Stale system nie je v stave aby bol prezentovany ako nadrz, ale skor ako treningovy pokus - zial. Za ten rok som pomenil niektore veci, dufam ze k lepsiemu, ale momentlane som neni spokojny s vysledkom.
PARAMETRE VODY:

CA: 700
MG: 2020
PH: 8
Si: 0
KH: 7,4
NO2: 0
NO3: 0
SALINITA: 1,022
PO4: 0

Tu mozno vidiet vysoke hodnoty Ca a Mg - aj ked je v pomere zhruba takom ako ma byt, hodnoty su vysoke - meram salifertom, ale verifikovane to bolo HANA checkrom vo vsetkych pripadoch. dalej hodnota PO4 merana salifertom nie je zrejme dobra. Ale to je jedina hodnota ktorej neverim - ostatnemam verifikovane.
Chcel by som vediet vas nazor na u vedene hodnoty - hlavne dusicnany ale aj ostatne hodnoty., nakolko co sa tyka akvaria tak mi zial moc dobre nefunguje.
Svietidlo bolo upgradenutne na vykon 155 W v LED (Royal blue, cold white, red), ktore ma separatne riadenie aj s imitaciou vychodu a zapadu slnka. (4 sektory na svietidle), filter je stare rovnaky ako bol - teda hruba filtracia (bioakvacit), odpenovac, sorbenty (zeolit, silicarbon, pripadne aktivne uhlie, rezervnaprepazka a cerpadlo 4kl/h).

Teraz co sa tyka problemov, s ktorymi sa borim:
V akvariu sa stale tvori hnusna riasa alebo sinica - z lexikonu sa mi to ponasa na LYGBYAu - tvori to hnusne chumace podobne hustej srsti - dlhe aj niekolko centimetrov.
Dalsi problem - v lete som zanedbal chladenie, aj ked som mal moznosti ako zabezpecit dobru teplotu, ale pravdu povediac som na to akosi nepomyslel. Po tom co som si uvedomil ze nieco nie je v poriadku - Capnella, ktora super prosperovala zrazu bola redsia az uplne splasla a zacala sa rozpadavat - rovnako tak Xenie a sarcophytony. POtom som zmeral vodu a mala 33 stupnov. Od vtedy sa to s akvariom vlecie. Neviem ci to pripisovat prehriatej vode, ktora asi ani nebolo extra okyslicena v tom teple, alebo aj inym faktorom.
Teraz je uz voda na udrziavanej teplote 27 stupnov, ale xenie prakticky uplne zmizli a sarcophytony tiez uz ostali len "nestoporene".
Jedine comu sa dari su caulastrea, zoanthus a montipora jedna. ostatne stagnuje alebo ma skor tendenciu sa zhorsovat.
Uz ma osobne nic nenapada, co zlepsit, alebo ako postupovat aby mi to fungovalo lepsie, preto sa obraciam na vas skusenejsich, co by mohol byt problem. Hlavne ak by sa niekto vyjadril k hodnotam vody - lebo som cital viacero protichodnych tvrdeni na obsah tohto a toho vo vode. Dakujem za pomoc . S pozdraovm. PS: este jedna fotka - farby su neautenticke, kvoli fotoaparatu.
Prílohy
P1010125.JPG
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa martin01 »

Chtěl jsem se zeptat, čím měříš tu hustotu, osobně jsem s tím jeden čas válčil a ty vysoké hodnoty mi nejdou dohromady s hustotou. Zřejmě je někde chyba a typoval bych to na hustoměr.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa amsi »

Hmmm nizsi Salinita .Nizsi Kh ..... tou teplotou mohly chcipnout bakterie ? Rozklad treba i tech Xenii .... proto moc neverim tem 0 hodnotam Po4 .... No3 Bioakvacit bych dal pryc. Dal treba peletky ... i mensi mnozstvi .... dodal bakterie. Mi se podarilo najet system po najeti DSBecka. Caulerpa, Chaetomorpha.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa vik_33 »

Asi bys měl začít tím, že napíšeš co do toho AQ leješ, nebo sypeš. Protože tak vysoké hodnoty Ca a Mg nejsou normální. A samozřejmě i tu hustotu bys měl přeměřit i něčím jiným.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa gut »

Na to že akvárium jede už rok nevypadá moc v kondici.podle mě se ta zvýšená teplota určitě podepsala na současném stavu a to zejména v souvislosti se zvoleným systémem filtrace.v případě že se díky slabému okysličování snížil redox a narušila se biorovnováha je na problém zaděláno.
Vzhledem k tomu,že v samotné nádrži nemáš příliš fotosyntetických organismů(koralovci,makrořasy,sasanky)doporučuju pokud možno zakomponovat do systému refugium.
Zlepší se okysličování vody a systém nebude tolik závislý na zeolitu.
Navíc se díky litrům vody navíc zlepší i celková stabilita systému.
Dále samozřejmě platí to co psali kolegové přede mnou.hodnoty ca a mg jsou vzhledem k hustotě nesmyslné a pokud by to tak bylo(v souvislosti s nesprávným použitím některých přípravků nebo chemikálií)docházelo by k celkem výrazné iontové nerovnováze například vůči iontům draselným a dalším což už samo o sobě je špatně.
sagit1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09 Nov 2011 22:48
Bydlisko: Rozmanite

Re: start nadrze 250L

Príspevok od používateľa sagit1 »

Dakujem za rady. Zabudol som napisat este teda co vlastne pridavam. Jedine co som pridaval bol biodigest. Ked som mal sol GROTECH - mala zvlast Mg a Ca, ktore sa pridavali, hodnoty boli dobre. Teraz do akva nepridavam nic. Ten hustomer skontrolujem, ale aj hustotu som mal meranu refraktomerom a bola rovnaka ako s hustomerom - jedine ze by sa dako poskodil, ale nebadat nieco take. Skusim dnes s im na skusku odmerat osmoticku vodu. Ten hustomer pouzivam od zaciatku a meral v celku slusne - kedysi som mal Ca aj Mg v predpisanych hodnotach. Teraz ho mam uz cca 3-4 mesiace take vysoke a nedari sa mi ho zrazit. Teraz mam som od ATI a ked som ju meral cerstvo zarobenu mala Mg 1550 a Ca 470 zhruba, takze tym moc nezriedim - kupim teraz sol bez Ca a Mg a stiahnem to dolu. Co sa tyka hodntot, ktore su tu uvadzane - stojim si za nimi - nedavno boli merane pristrojmi s rovnakym vysledkom, takze skusme to brat ako fakt ze take su.
Teda v skratke - momentalne nelejem do akva vobec nic, len menim vodu. 50L kazde dva tyzdne (250 L system).
Co sa tyka sytemu filtracie, neviem ci mam moznosti urobit taky velky zasah (refugium) - ale ak by to malo velky prinos, tak to spravim. Len Caulerpa mi nerastie ani v nadrzi - ked aj nieco vznikne do tyzdna to je uplne biele a odumiera.
AMSI: o peletkach som tu dost cital a otvorene poviem ze ozaj neviem ci do nich ist, su velmi rozne nazory - navyse v mojom pripade nie som isty ze by pomohli, nakolko mam nulove NO3 - teda osobne mi to vychadza tak ze bakterii asi bude dost ked robia svoju robotu. (Meranie som vykonal dnes - a rovnako tak som aj na referencii skontroloval salifert - bolo to v poriadku mera dobre - pripustam NO3 do 2 mg/l)

VIK_33: Skusim porovnat hustomer s refraktometrom, ale podari sa mi to az v piatok.

GUT: V kondici veru nie je, zial.nV nadrzi mam toho malo, to je pravda, ale hlavne z dovodu nedostatkov ktore mam a ked ich odstranim, tak ich tam bude adekvatne k velkosti nadrze - skusal som aj SPS, aj LPS, ale nakolko mam taketo problemy, dalsie do odstranenia problemov nepridam. Hodnoty Mg a Ca su zial merane dobre a vysoke tiez. (Merali to okrem mna este dvaja dalsi a hlavne fundovani ludia).

Dakujem vsetkym za postrehy. Zvazujem aj pripadny restart systemu, ale este by som chcel co to vyskusat. Este raz dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"