Kouř z cigaret

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Může mít vliv na vodu v AQ kouř z cigaret když je ve stejné místnosti kde se kouří?
Nevěděl jsem kam ten dotaz mám dát tak ho admini kdyžtak přesuňte.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa gut »

no nic xtra zdravého to nebude.konkrétní vliv na život v aq asi těžko zjistíme.bylo by třeba to prakticky ověřit.ono asi záleží co myslíš tím když se v místnosti kouří.pokud si dáš 5 cigaret za den a pořádně u toho větráš tak by to snad bylo unosné.jiná situace je kdyby v místnosti byla mlha,že by se dala krájet.každopádně část všech těch jedů nacucne skimmer a poctivě nadělí do vody.já jsem o tom taky uvažoval a páč jsem nic nevyuvažoval tak jsem pro jistotu přestal kouřit.-)
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa zdenekzd »

U mně zatím právě vyhrává zavislost na cigaretách nad závislostí mořského AQ. Ale budu bojovat :mrgreen:
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa vik_33 »

Spousta akvárií je umístěna v restauracích, kde se kouří, nebo ještě nedávno kouřilo.
To ovšem neznamená, že to životu v AQ nevadí. Pokud je kouře hodně, tak bych nasávání skimeru určitě vyvedl někam ven ( v zimě pozor na mráz :wink: ).
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Tak zapřemýšlím jak na to. Nasávaní má průměr cca 10 mm takže zkusím hadičku a vyvedu ji ven na chodbu v paneláku(cca 2,5 m) Tím snad eliminuju i problém s kyslíkem během zimy kdy nemůžu mít okna dokořán. Jenom musím vymyslet maskování aby nějakej pitomec nechtěl tou trubičkou něco transportovat rovnou do AQ. :twisted:
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa kominík »

V Novém Jičíně bylo tak před 4 lety mořské akva v jedné restauraci kde se klasicky hulilo .Akva bohužel x let neprosperovalo právě z tohoto důvodu a to se snažili tam nacpat kde co.
V domácím prostředí,kde se kouří běžným způsobem jednou za čas a samozřejmě větraná místnost by to vadit nemělo(preferovat ke kouření třeba kuchyň).
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Nikotin je jedovatý pro všechny živočichy, silně jedovatý je pak pro bezobratlé a studenokrevné (používá se jako pesticid). Jak je to ale s jeho pronikáním ze vzduchu do vodního prostředí nevím, všechno zřejmě závisí také od jeho koncentrace ve vzduchu. Nic zdráveho to ale pro akvárium zřejmě není a to jak pro koráli, tak pro ryby a ostatní tam se nacházející organismy. Když si uvědomíte, že člověka může usmrtit nikotín ze dvou cigaret (podaný perorálně nebo nitrožilně, nemíchat s vdechováním kouře), tak kolik toho může tolerovat nějaká rybka ??
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jaroslav napísal:... tak kolik toho může tolerovat nějaká rybka ??
Co si tak vzpomínám, tak rybka míval toleranci k nikotinu celkem slušnou :wink: :mrgreen:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa zdenekzd »

vik_33 napísal:Co si tak vzpomínám, tak rybka míval toleranci k nikotinu celkem slušnou :wink: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa rybka »

Doma nekouřím právě z důvodu snadné sorbce organických uhlovodíků (nikotin je asi to poslední, co by mohlo vadit) mořskou vodou. Nakonec jsem se i kdysi dávno při první návštěvě divil, že mi Jaroslav nabídl možnost kouření u jeho nádrží a pak i opakovaně jak v době jeho kuřácké, tak i nekuřácké éry.
Pokud Vám např. odpěňovač nasaje vzduch s obsahem jakýchkoliv alifatických nebo aromatických uhlovodíků (to jest např. aceton nebo formaldehyd z jedné skupiny, a třeba toluen nebo naftalen ze skupiny druhé), je vždy zaděláno na problém.
Takže nejen cigaretový kouř, ale i různé vonné "osvěžovače" vzduchu a podobná domácí parfumerie je vždy riziko.
Manželce "ztrácím" i vonné svíce, které pravidelně kupuje :mrgreen:
frantisek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 17 Sep 2007 15:14
Bydlisko: usti nad orlici
Kontaktovať používateľa:

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa frantisek »

uz si nejsem jist ale na toto tema se okrajove mluvilo na pepinove setkani privezli info z macny
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa Jaroslav »

rybka napísal: Nakonec jsem se i kdysi dávno při první návštěvě divil, že mi Jaroslav nabídl možnost kouření u jeho nádrží a pak i opakovaně jak v době jeho kuřácké, tak i nekuřácké éry.
:mrgreen:
Taky si byl asi poslední, který toto povolení dostal. A protože to bylo dost dávno, tak tam už žádné stopy po tabákovém kouři nejsou.
Uhlovodíků bych se zase tak moc nebál (i když samozřejmě jsou také svinstvo), protože je dokáží poměrně rychle rozložit a uhlík z nich zužitkovat bakterie, žijící v akváriu. Jde o proces podobný tomu, kterým byla "zneškodněna" ropná bublina u Floridy po havárii ropného vrtu. Odborníci měli obavu, že tam ropa bude škodit několik let, ale bakterie v teplé vodě ji rozložily a spotřebovaly za několik měsíců. Třeba metanol či etanol jsou také uhlovodíky a do akvária je (kontrolovaně) někdy přesto dodáváme.
Vyjmenované uhlovodíky (jsou součásti dehtu) - aceton, formaldehyd, toluen či naftalen jsou látky zdraví škodlivé, ale při hoření tabáku vznikají v nepatrných až "neměřitelných" množstvích. V životním prostředí se s nimi setkáváme trvale (nejen my jako lidé, ale také naše akvária), protože vznikají buď jako produkt (nedokonalých) oxidačních procesů, jako metabolity většího či menšího množství (podle látky) organismů a obrovské množství jich obsahuje kouř naftových či benzinových motorů. Jsou ale naštěstí součástí "koloběhu látek" v přírodě, takže velká část z nich je zase ihned spotřebována nebo přepracována bakteriemi na netoxické nebo méně toxické látky
Naftalen asi nebude tak jedovatý jak se píše, protože si v klidu přežil únik 20 tun této látky v roce 2008 z fabriky DEZA u vás ve městě. Moli a kožojedi se od té doby prý Valašskému Meziříčí zdaleka vyhýbají :D .
Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Kouř z cigaret

Príspevok od používateľa zdenekzd »

pro vik 33, rybka a jaroslav.
Díky za náměty a odpovědi.

PS: takto bych si zde představoval diskutování o zadaných tématech aby byl reef zase prima :P
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"