charlies 160l restart

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa kominík »

Luděk napísal:Podle všeho je to červená quadricolorka. Mám jich taky pár.(tedy ,pokud jsem dobře viděl).
on nemyslí tu quadricolorku červenou dole,ale hned nad asi opravdu Rhodactis
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Chlapci nevim, asi vám to vyfotim líp. Quadrinu poznám, rodáč taky. Popiska je pod konkrétní fotkou a je to sasana od Ondry, která mu náhodou dojela v importu na podzim. klasické tělo sasanky, spíš průhledné s hnědým nádechem, u nožního disku oranžové, okolo terče s chapadly bílé tečky, kterýma se může přichytit. Podobná je nejvíc H. malu, ale ta co vím niky neměla zelené tipy chapadel, jen modré nebo fialové. Když se ji chce je cca 15cm. Vzhledem k tomu, že je v puklině spíš 10, ale dokáže nařasit okraje do klků jako H. crispa, což je i můj odhad. jen jsem myslel, že má někdo nakoukáno. Rodactis mám jinde a potvor už je z jednoho kusu 5-6. :-D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak od včerejška je v aqua o 2 kousky Blastomussa willisi víc. Jedna neonově zelená a druhá neonový střed a růžový lem. A aby toho nebylo málo tak je víc i o jednu sasanu E. quadricolor tentokráte dělením. A to jsem se ráno děsil, že umírá :-D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Jsem donucen si pořídit domácí RO fltr. Z práce se mi nechce už tahat takové množství vody, jaké potřebuju (60l/týden). Mám dotaz, jestli jsem vybral správně a bude to stačit:
http://www.mangala.cz/ro-41080mp-filtra ... p-319.html
čerpadlo jsem zvolil z důvodu, že bude RO fungovat lépe při správném tlaku (našemu potrubí moc nevěřím, s průtokáčem mám problém s tlakem ve sprše). Nechce se mi pouštět vodu jen do odpadu.
RO bude doplněna na výstupu ještě o: http://www.mangala.cz/di-filtr-10-komplet-p-167.html
Tím by měla být zajištěna čistá voda.
Nevyhnu se asi ani konduktometru: http://www.mangala.cz/dvojity-inline-mo ... -p-75.htmlPro zjištění jestli to pracuje jak má a kdy měnit filtry.

Připojení bych chtěl na kohoutek http://www.mangala.cz/adapter-na-kohout-p-330.html, s tím, že bude RO odstavena demontáží toho kohoutku v době mimo provoz (předpokládám, že voda v ní zůstane a tedy bude po zapnutí znovu fungovat, nebo je to blbost a mám to připojit jinak?
Je tato sestava provozuschopná? Jesem z Brna, tak snad tu nemáme úplně jedovatou vodu, aby to nejelo.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa vik_33 »

Mám také RO 80GPD a výkonově mi úplně stačí. Nevím, jak moc nekvalitní máte vodu, že sis vybral verzi s třemi předfiltry. Mě plně dostačuje třístupňová varianta, doplněná o DI postfiltr. Běží mi už druhým rokem s původními filtry a pokles tlaku zatím žádný, kvalita vody stabilní.
On-line konduktometr je super věc.
Nerozumím tomu dvojitému adaptéru - podle mě je zbytečný a úplně stačí fitinky, které jsou součástí balení RO. Odpad mám napojený na nádržku WC ( každá nádržka má dva vstupy, ale využitý pouze jeden ).
Jako velmi užitečný se mi osvědčil čtyřcestný ventil v kombinaci s kulovým ventilem na výstupní hadičce. Zavřeš ventil na výstupní hadičce, čtyřcestný ventil potom automaticky odstaví RO, ale ta nadále zůstává pod tlakem. A po doplnění o zásobník ( ke kterému jsem se zatím ještě nedokopal :( ) to bude téměř dokonalé.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Jestli je levnější varianta (3stupňovka) a bude to fungovat, bránit se nebudu. Jen co jsem četl, tak carbonovej filtr by měl být následován ještě jemným filtrem před RO kvuli možnému vyplavování bordelu (prachu z filtru) jestli se toho bát nemusím, tak půjdu klidně do trojky.

Ten 4 cestný ventil netuším, jak pracuje. Ale předpokládám, že by to šlo vyřešit kulovým ventilem na vstupu a výstupu. Po uzavření v RO taky zůstane tlak ne? I když mne napadá, že bude muset být i na odpadí hadici.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa vik_33 »

Carbonovým filtrem necháš chvíli protékat vodu, než připojíš RO a je to - pak už je klid. Alespoň já to tak dělám,když už někdy předfiltry měním.
Schéma zapojení čtyřcestného ventilu máš na mangale - tady a jak píšu, po doplnění o zásobník je to téměř dokonalé. I bez něj je to ale dle mého názoru lepší, než vypínat ventil na vstupu - dalším bonusem je totiž i lepší přístupnost. Já mám navíc za předfiltry odbočku k lednici, takže tohle vypínání mi řeší dvě mouchy :)
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Už jsem to asi pochopil, díky kuláku se sám zavře tlakem, to jsem dřív přehlédl, myslel jsem že funguje jen s plovákem.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa vik_33 »

jj přesně tak :) Zavírá se tlakem. Ten v hadičce vzniká buď uzavřením plováku, nebo naplněním zásobníku ( má uvnitř blánu, nad kterou je natlačen vzduch - ten pak po otevření ventilu zásobníku zase tlačí vodu ven ), anebo uzavřením kuláku na konci výstupu.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Díky za vysvětlení.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak RO je na cestě, a podle některých z toho poteče čistý líh. :D Mno aspoň bude opravdu důvod zvětšit to moje plivátko.

A ať je na co koukat, přihodím i pár foto, jak to roste: Od posledně se v aqua zabydlela Archaster typicus, S. picturatus (LSD), 4x Chromis viridis na doplnění, a Trachyphyllia geoffroyi. LSDčko bere i mražené a je to prcek cca 3,5cm. Geoffroyka je taky pěkně otevřená, jen na foto je po útoku hladových krevet. Ty potvory nenechaj nic se v klidu najíst.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Jako vždy je vidět jen půlka fotky, tak kdyžtak rozlkikněte. A koukal jsem že všude chybí doris, ale nebojte pořád ji mám a potvora furt jen žere a roste :-D
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak pod delší době zas hodím pár slov:
Momentálně aqua docela funguje, semtam sice stávkuje něco měkkého díky poustevníkům, ale montipory rostou a celkově to je koukatelné. I hodnoty jsou relativně ok i když by mohly být o něco lepší:
Ca 400
Mg 1260
Kh 7 - potvora mi furt klesá na 7-7,5 a nechce se mi do aqua furt sypat sodu kuli iontům. Asi by to pořešil kalciák spolu s Ca a Mg ale kam s ním? A je nějákej dost malej na cca 140l vody?
NO3 10 - to by chtělo ještě trochu dolů
NO2 pod 0,025
PO4 neměřím, test mi nikdy nic neukázal a sinice ani řasy nejsou.

Chtěl jsem udělat soupis živočichů, tak snad si vzpomenu na vše:
ryby
Paracanthurus hepatus 1x
Chromis viridis 6x
Amblyglyphidodon ternatiensis 2x
Amphiprion ocellaris 1x + 1x black
Nemateleotris magnifica 2x
Synchiropus picturatus 1x
Gobiodon okinawae 1x
Cryptocentrus cinctus 1x
Pseudocheilinus hexataenia 1x
Labroides dimidianus 1x
Zebrasoma scopas 1x
ostatní
Lysmata amboinensis 2x
Lysmata seticaudata 2x
Saron marmoratus 2x
Thor amboinensis 2x
Calcinus elegans 1x
Calcinus morgani 1x
Clibanarius tricolor 1x
Clibanarius signatus 2x
Munida ps. 1x
krab ze šutrů 2x jeden má už 4cm pravděpodobně Cyclodius nitidus
Diadema setosum 1x
Archaster typicus 1x
Echinaster luzonicus 1x
Trochus histrio 1x
a co kamení dalo drobných šneků, hadic a vůbec.

sasanky
Entacmaea quadricolor rose 2x, green
Heteractis malu green tips 1x
Stychodactyla tapetum fialovozelená 1x

měkké
Sinularia 3 druhy
Lobophytum hnědý, zelený
Sarcophyton růžový, bílý, dlouhopolypový růžový, zelený neon 2x
Xenia bílá, hnědá
Discosoma červená, zelená 4 druhy,
Rhodactis fialovozelený, zelený disk
Zoanthus oranžový, růžový, zelený, zelenooranžový, zelenožlutý, hnědofialový, červený
Protopalythoa zelená, hnědozelená
Pachyclavularia violacea zelená, neon
Clavularia viridis
Anthelia

Tvrdé
Tubipora musica
Blastomussa merletti zelený střed
Blastomussa vellsi green pink, green neon
Fungia fialová
Caulastrea zelená, modrošedá
Duncanopsammia axifuga
Echinopora lamellosa fialovošedá
Montipora digitata červená, zelená
Montipora plátová červená, zelená
Acropora milka
Gorgonia asi pinnigorgia

Info nakonec - aqua jede na odpěňovač pro 400-500l a týdně 20l čisté vody aby se to udrželo ok.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa gut »

Ca reaktor by to určitě vyřešil.na tak malý oběm se sice nedělají,ale pokud zapojíš jakýkoli pro cca 500l taky to jde.provozní nastavení je stejné.jen upravíš dobu po kterou dávkuješ co2.vypneš na noc a pokud to bude stále moc tak třeba přes den třikrát po hodině pauzu.vychytat se to určitě dá

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: charlies 160l restart

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Tak včera jsem testoval nový refraktometr grotech, 1,025 to snad ujde. S hustomětem už mi to lezlo na mozek. V RO měl o čárku víc (+0,002), a furt to připočítávat, navíc při míchání vody se s tím přelívat do měřící nádoby už mne nebavilo. Ještě pořídit instrumenty od hanny a chemička bude na světě. Sakra, že to co funguje musí stát vždy ranec.

PS: kdyby měl někdo radu, jak levně a kvalitně zařídit calcium reaktor provozovatelnej externě a pro cca 160l jsem jedno ucho. Něco základního provozuschopnýho se vším potřebným jsem vykalkuloval na 15-20 000,- a to už se mi zdá trochu (hodně) moc.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"