Chladenie autochladnickou

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Wallodya
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 16 Dec 2005 22:10
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Chladenie autochladnickou

Príspevok od používateľa Wallodya »

Napadla ma jedna vec ohladom chladenia ci by to nahodou neslo poriesit cez malu chladnicku na 12V do auta, vyrabaju sa aj vo velkostiach 25L a ine cena je cca 2000 sk, vyvrtat dieru do chladnicky namotat hadicu do nejakej nadoby s vodou a mohlo by to fungovat (ochladenie podla navodu maju cca 18C voci okoliu). Co vy na to ? neskusali ste to uz poriesit? lebo v mojom akva je momentalne 32C a koral neni moc dobre. Poradte....
Lukas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 03 Jan 2006 09:48
Bydlisko: Benešov u Prahy
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Lukas »

Zdravim! I ja mel podobny problem, teplotu jsem mel 31 a navic se mi udelaly nejake hrozne hnede sinice ci co..Mekke koraly jsou kompletne zalezle uz 14 dni, tvrde Caulestrey zatim drzi. Dlouho jsem premyslel, jak problem s chlazenim resit a jelikoz nejsem vynalezavy typ, nechtelo se mi nic vymyslet (stejne bych nejakou eloktro vec ani nedal dohromady, kdyz mi dela problem i zapojeni zastrcky do site) a koupil jsem v Lidlu Ventilator za 299,- se 2 stupni foukani.Zapinam rano a vypinam vecet. Teplota se drzi na 26 stupnich.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Nepotesim ta, lebo by to neslo, jedine tak nejake mikro akva. Uvedom si ze ten udaj co uvadzas plati pre stav ze vnutorny objem je vychladeny a cez netesnoty sa nedostava dovnutra dalsie´teplo´. Ak vsak zacnes toto teplo cez vodu z akvarka dodavat tak ten slaby vymennik uz stihat nebude. Uvedom si ze vykon chladnicky je iba cca 50-75W co je voci vykonu osvetlovacej rampy a teplote okolia velmi malo :D .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Non stop beží pri každom akva ventilátor a teplota je okolo 26. Teraz sú stále akcie na ventilátory v každom väčšiom obchode. Lacné a účinné. Musel by si mať tri chladničky zapojené za sebou aby si dosiahol nejaký efekt.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Wallodya
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 16 Dec 2005 22:10
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Wallodya »

Takze dik, idem kupit ventilator.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Aj ja šlapem na ventilátor, odber má len 25w a akva drží na 27 aj keď je v miestnosti cez deň 31
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

laomedon napísal:Aj ja šlapem na ventilátor, odber má len 25w a akva drží na 27 aj keď je v miestnosti cez deň 31



co si tak dat do mraznicky par 2 l flias s vodou a davat ich potom zmrznute do refugia?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

Vyzkoušeno - a téměř bez efektu :( led se během chvilky rozpustil a s teplotou AQ to ani nehlo. Je to jasné - vždyť jde o zlomek objemu systému. Může to fungovat u nanoreefu, ale u dospělého AQ Ti víc pomůže ventilátor.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Bimbo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26 Mar 2007 11:14
Bydlisko: Toho casu prevazne Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Bimbo »

co si tak dat do mraznicky par 2 l flias s vodou a davat ich potom zmrznute do refugia?
Dobre krizove reseni.Kdyz byly predloni ty kur.vske vedra,zachranilo mi to osazenstvo,ale ruku na srdce,komu by se s tim chtelo porad dokola elaborovat.Doporucuji uplne trivialni reseni a to je stary maly mrazak z bazaru za 1200+cca10m silikonove hadice zamotane uvnitr jako vymenik.Neni to muj puvodni napad,ale kolegy PetraM,sam jej pouzivam druhym rokem a je to naprosto dostacujici reseni za par korun
450lmore,320l sladke a spokojenost
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"