MAGNESIUM VAPNIK A STRONCIUM

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

jen jeden dotaz ,co vše může napáchat nízká hladina stroncia v AQ?Pokud se nedoplňuje a jen se mění voda v AQ tak je ho prakticky od počátku málo( podle toho, že většina solí dodávaných na trh má stroncia málo je to logické)
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Ahoj, Sr je dôležitý prvok , pomáha korálom v ukladaní Ca v stavbe kostry, jednoducho povedané..funguje ako katalyzátor.Jeho dlhodobý nedostatok sa prejavi stratov farby a úhynom korálov hlavne tvrdých.
Z vlastnej skúsenosti, mäkké prežili ale došlo k výrazným zmenám, zatiahnutiu koralov a niekoľkonásobné opakované zvliekanie a zmenšenie veľkosti,takže doporučujem neriskovať, preto som si zohnal test Salifert na Sr aby som dávkovanie Sr nastavil aspon približne a nie od oka , ako som to robil doteraz. Obzvlášť je to citeľné pri husto osadenom akva korálmi...

Peter
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

Meri vsechny testy a veskera laboratorni stanoveni komplet vsechen vapnik v roztoku nebo ne? Napriklad jen volny/vazany vapnik? Pokud neco takoveho vubec existuje :-)

Jen me udivila hodnota Ca z profi laboratore ve vysi 286mg/l... Kdyz pominu to ze je v rozporu s mym Salifertem tak proste takova hodnota je u dlouhodobe rosperujiciho akva absurdni.

Stanoveni provedeno po nekolika dnech po odberu, nicmene at s tim delali cokoliv tak se ten vapnik asi tezko nekam vyparil....

Takze asi jedine chyba....
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"