reef 420l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

TekkenDee
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 19 Nov 2012 15:35

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa TekkenDee »

Luxus 8) , ale s tím pískem po bylo podle mého názoru ještě lepší :wink:
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

Ja vim ja vim, sam jsem zastancem pisku. Ale jak rikam, muzu si ladit cerpadla jak chci. Dalsi vec je jaka udrzba pisku? Mel jsem dve pisecne hvezdice, dva sneky a valencienneu. Valencienneu uz nechci, sice je nejlepsi ale litalo hodne bordelu ve vodnim sloupci. Jaky pisek by se dal pouzit? Kdyz uz tak bych mozna zkusil nejaky mix klasickeho a vetsi hrubosti. Nejaky napad?
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tragett »

Kupoval jsem u Valy - frakce 1.7 - 2.7mm a uz bych do akvaria jemnejsi nedaval ... archaster typicus si v nem v klidu ryje, nassariusove taky, cerpadla ho neviri, pri odkalovani bordelu ho neodsajes, cena byla velmi prizniva (tusim 800,- za 20kg)... a je krasne bilej :-)

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa amsi »

fajné ..... TŘI VĚŽE :D
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Jo jo na živo vypadají taky moc pěkně, ale písek tomu chybí. Three towers je inovace :D
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

No nevim nevim jeste nejsem rozhodnut. S piskem by to bylo urcite jeste o kousek peknejsi ale vzhledem k tomu ze pristi tyden prijde WP40 a 25 pujde do fragovny, tak se bojim ze uz bych ji nenastavil tak abych mel dobre proudeni v celem reefu a abych neviril pisek na dne, to nesnasim. Tri veze jsou docela nestastny layout. Pristi akwo bude velmi minimalisticke co se aquascapingu bude tykat. Dalsi vec je, ze jsem si docela zvykl na pohodu holeho dna. Jak jsem jiz psal. Kdyz jsem odsaval pisek a videl jsem kolik bordela v nem bylo za par mesicu. Moc se mi do toho nechce 8)
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa planescape »

Moc pěkné. Ty tři věže vypadájí fakt zajímavě. Písek mi na té poslední fotce taky trochu chybí. Ale nevypadá to, že jsi ho tam měl moc velkou vrstu. Je to tak?
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa amsi »

Proc Ti to prijde nestastne ....? A jak bys to udelal jinak?

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

Pisku jsem mel opravdu jen minimalni vysku. Ciste designova zalezitost. Nestastny layout se mi zda proto, protoze kdyz chces mit schovana cerpadla tak bud profukujes jen zadni cast a nebo predni cast ale proud mezi vezemi je minimalni. Kdyz nastavis zadni cerpalo nasikmo aby jsi se trefil mezi, tak dost vykonu ztracis protoze proud narazi zase na vedlejsi vez. Pokud das cerpadlo primo za jednu vez na zadni stenu tak s mou hloubkou akvaria stream 5000l nemas sanci nastavit aby ti necuchal pisek. Veze jsou vysoke takze stream nahoru nedas. Neni to uplna katastrofa ale urcite si je dokazu predstavit prinejmensim nizsi.
Marous
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 02 Feb 2013 12:14
Bydlisko: Pardubice

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa Marous »

Prinejmensim se ti todle povedlo a vypadaj tydle veze luxusne :)
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

.
Zdravim a pekne svatecky preji.

Ja je mel take moc pekne, po 4 dnech jsem se vratil z vanocnich cest a malem jsem zkolaboval. Nez jsem odjizdel, nechal jsem otevrene male okno v pokoji, kde je akvarium, z duvodu zvysene vlkosti od dob plastovych oknen. Coz jsem nemel delat, protoze jsem podchladil cely system na 16 stupnu. Nejak mi to nedocvaklo, protoze jsem mel za to ze kdyz nejedou vetracky tak neni problem mit v zime 28 stupnu. Touto malou chybou jsem prisel o 99.9% SPS, coz byla moje hlavni sbirka. Konecne se mi zacalo po 2 letech darit, system byl pekne vyzraly a vsechny SPS zacali krasne rust. Confusa, moje vubec prvni SPS kterou mam skoro 2 roky, i kdyz jsme ji parkrat hodne zatrapil, vzdy prezila, kdyz jsem ji vyndaval uplne bilou, mrtvou, objemem by se vesla do krychle 25cm3, byla kompletne prirostla z zadnimu podkladu a mel jsem co delat abych ji od utesu odtrhl. O zbytku velkych kolonii ani nemluve. Z sps da se rict mi zbyla pouze fialova velka montipora ale jeste je brzo stahovat gate. Ve fragovne vsechny SPS fragy death, jedine co nejak zachranim jsou caulastrey. Co se tyce zoas, da se rici bez vaznych problemu. Z dalsich prezivsich snad vsechny fotosintetic gorgonie a co me alespon trosku potesilo je, ze lima scabra a tridacna maxima nejevi absolutne zadne znaky nejakeho kolapsu.


Kdyz jsem k veceru prisel domu, nedalo se jiz moc co delat. Vsechny seriatopory se odpalili jako prvni, zbytek SPS v katastrofalnim stavu. Zkusil jsem narychlo vymenit 70l vody ze soli co jsem mel doma a cekal na zazrak. Rano, kdyz se mi vse urovnalo v hlave, mne napadlo, ze jsem mel radeji vyhazet fragovnu, uzavrit ji a vymenit 100% vody, tam bych mel sanci alespon neco zachranit. Letel jsem do SEAREEFU koupit nejakou sul a pustil se do rychle akce, mezitim jsem dal kapat vodu a spolecne s varnymi konvicemi jsem doladoval rychle teplotu. Sul jsem zacal michat hned pri prikapavani aby se michala co nejdele. V te dobe uz ovsem nebylo velice co zachranovat co se SPS tykalo. Rozhodl jsme se ze jestli preziji me kolonie zoas, a ostatni veci, hlavne zeva lima a fialova monti, udelam z fragovny maly shallow reef, ktery jsem si chtel v budoucnu nekdy vyzkouset. Tim jsem se alespon trosku vzpamatoval z tak obrovske ztraty a vrhl se na zcela novy sytem. Vybral jsem jen to nejlespi z techniky co zbylo, provetral zasoby PVC a po dni stravenem vrtanim stolku, lepeni PVC michani vody, ohrivani RO v konvici , kompletni predelani elektriny, jsem zapojil system. V tuto chvili je tedy fragovna se stolkem kompletne sobestacny system. Pravdepodone zalozim nove vlakno.

Zde je mensi vzpominkova rekapitulace :cry:
end_01.jpg

V tuto chvili nemam ani silu ani finance znovu zakladat a rozjizdet cely system znovu. Necham si fragovnicku a udelam si z ni maly reefecek pro radost, jak rekla ma zena, ktera z cele situace byla 2x vice vyrizena nez ja, v necem se potrebujes hrabat :roll: Dalsi vec je, ze v brzke dobe se snad jiz prestehujeme do vlastniho a maly reefek se bude prenaset urcite prijemneji.

Kompletni 420l akvarium vcetne stolku z hranolu, masivniho horniho ramu, filtr, PVC pro rozjezd bude k prodeji. Je mozno i s puvodnim osvetlenim AQUACONNECT 2ks 4x54w. Vice info zde:

viewtopic.php?f=20&t=6151

Co me alespon trosku tesi je, ze jsem valnou vetsinu koralu z hlavni nadrze uspesne nafragoval a delaji snad radost v jinych nadrzich, nektere kolonie i vice nez 10x takze si nepripadam jako uplny vrah :?

Co dodat na konec, po velke nadrzi mi bude velmi smutno, naucil jsem se s ni pracovat, podle oka jsem velmi rychle dokazal reagovat na jakekoli nesrovnalosti, peclive jsem kazdy tyden meril, menil vodu a hodnoty zapisoval do aplikace AQUARIMATE. Uvidime az se prestehujeme a vyresim otazku bydleni, coz je ted priorita jedna a chvilku asi bude. Zatim mi snad mi bude delat radost maly reefek z fragovny.
Marous
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 02 Feb 2013 12:14
Bydlisko: Pardubice

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa Marous »

Ty woe....snad ne,tak krasne to bylo :cry:
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa shifti powers »

Smútim s tebou tak nádherné akvarium ozaj ukážkový reef plný farieb korálov a vysokej hodnoty . O také niečo sa snažím aj ja no či sa mi to podarí netrúfam si povedať. No viem isto keby sa stalo niečo podobné mne úplne by sa mi znechutila celá akvaristika. Obdivujem tvoju chuť začať v budúcnosti znova. Tak držím palce a ak ťa môžem poprosiť čítal som že maš lima scabra ak by si mal chuť a chviľu čas napísať mi o nej niečo do správy prípadne poslal link kde by som si o nej niečo prečítal nikde som nenašiel žiadný članok .
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa amsi »

... ja rikal ze rok 2013 .... je zkurveny ... snad to za par hodin zkonci. Pekny utes to byl.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa shock »

uprimnu sustrast :(
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"