reef 420l

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

vlčák napísal:Ta rampa je dobra cesta. Ze ty to chceš mít jako já??? 8)

Hehe, ja nemam tolik prostoru, vse mam doma ve 2+kk takze to musim hodne promyslet a jeste k tomu buh vi kdy se budu stehovat takze vse musi byt rychle rozebiratelne a co nejvic mobilni. Sak je pekne krm holky polypovy, po danich jsem u tebe s rozbitym prasatkem, mam to nejak prazdny a vubec mi neubyva Ca :-) takova ostuda hihn
Naposledy upravil/-a blackchicken v 06 Feb 2013 15:41, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa LukasO »

Náhodou, máš to moc hezký a místa máš taky relativně dost :-)
ale samozřejmě se tam ještě něco vejde :-D
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
drhumbert
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05 Júl 2010 20:51
Bydlisko: Kravaře

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa drhumbert »

Moc pěkné.

Dr. Humbert
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

Takze akwarecko ma necele ctyri mesice, prubezny update jak to vypada. Stale lehce zarasene ale nechavam tomu volny prubeh. Acro jsou v pohode, vytahle a to je nejdulezitejsi. Fragovna zvetsena na 150l, takze celkovy system zhruba 700l

Main Tank:
akwo_400.jpg
Frag system:
frag.jpg
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

Po dlouhe dobe zase maly update.

Pribyly nejake dalsi sps, vetsinou jsou to kusy ktere odchazely, prefragovane, zkouska jestli se daji zachranit. Par mensich kolizi ktere meli za nasledek upaleni spicek skoro vsem acroporam. Prvni problem nastal, kdyz mi pri predelavani svetla nad refugiem spadla krabicka od doplnovani odparu do nadrze a vyhorela. Nez jsem se dostal k oprave, tak jsem doplnoval rucne prez cerpadlo zapinanim a vypinamim spinace. Samozdrejme jsem sel delat neco jineho a nez jsem si uvedomil ze doplnuji odpar, rozredil jsem si salinitu z 25 na 21 behem 10 minut. Zazmatkoval jsem a nedoslo mi, ze kdybych vypl hlavni cerpadlo, nasolil, ci vymenil vodu v posledni komore kde doplnovani problehlo, zabranil bych vetsi katastrove. Nastesti uplny prusvih to nebyl. Dalsi tyden jsem si zmeril PO4 HANNou a zjistil jsem ze mam 0.2 coz me vydesilo. Tudiz jsem narval valec ecophosem a dal vetsi mnozstvi jemneho spickoveho uhli. To jsem dodelal uplne. Nastesti se koraly pomalicku davaji do kupy. Jinak stale bojuji s rasou a sem tam nekde se sinici, ale doufam ze se casem vse ustali. Hlavne nedelat unahlene zavery :D

Pred mesicem nastal konecne upgrade na T5 rampy, jsou to aquaconnect 2 moduly po 4x T5 54w, pouzity nove zarivky vse ATI. 4x AQUABLUE PLUS, 2xAQUABLUE SPECIAL, 1xCORAL PRO, 1x PURPLE. Samozdrejme jsem mel nadrz postupne zvykat na nove zarivky, ale vzhledem k tomu ze kure je bourak a mel velikou radost, tak to vypalil na plnej kotel od prvniho dne, coz SPS take pomohlo :twisted:

Letni odvetravani jsem vyresil 4x 120mm ARCTIC vetracky, super silent, nejsou absolutne slyset. Koupil jsem si k nim zdroj 3-6-9-12V a dle podtreby menim napeti. V nejteplejsich dnech jsem se pohyboval okolo 26C, s tim ze vetracky jsou nad fragovnou z duvodu mista, kde je slabsi vytlacne cerpadlo NJ 1700,- tudiz, nez se voda promicha s hlavni nadrzi chvilku trva. Kazdopadne jsem schopen behem 24 hodin s venkovni teplotou 23C srazit vodu v aqua z 29C na 24C. Za 1000,- kc a trosku prace neni co resit. Beru v potaz to ze ve fragovne je cca o 1C mene.

Aktualni foto:
Prílohy
akwa_3.7_small.2013.jpg
Naposledy upravil/-a blackchicken v 02 Okt 2013 01:17, upravené celkom 1 krát.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa gut »

máš to moc hezké a vypadá to že i přes trošku nestandartní získávání zkušeností se SPSka tváří spokojeně :) jen mě zaráží proč tě tolik vyděsilo PO4 0,02.takovou hodnotu považuju za idealní
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

gut napísal:máš to moc hezké a vypadá to že i přes trošku nestandartní získávání zkušeností se SPSka tváří spokojeně :) jen mě zaráží proč tě tolik vyděsilo PO4 0,02.takovou hodnotu považuju za idealní

Zdravim, hodnota byla 0.2, hodnota 0.02 je pro me ok, ted jsem cca na 0.01 :twisted:
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa gut »

to se omlouvám.nějak jsem si tam tu nulu přidal automaticky.nenapadlo mě,že někdo připustí takovou pálku.no to už jsi musel poznat i okem ne?minimálně bych čekal že ten Leucosteron bude proti.jsi si jistý že jsi měřil správně?
i když pokud by těch 0,2 nebylo moc dlouho tak...no ať se ti daří a podobné havárky už snad nepřijdou
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

No prave ze fosfaty jsem nikdy nemeril, a kdyz jsem si je jen tak chtel zmerit, protoze jsme se stale nemohl zbavit te rasy, tak jsem to vzal rovnou hannou a tak to dopadlo, takze jsem rychle resil :?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa Peter »

[quote="blackchicken"]No prave ze fosfaty jsem nikdy nemeril

Podobne aj ja, az dovtedy, kym som si nekupil novu RO a mebrana bola smejd a pustala pravidelne 0,05 mg PO4 /l nezachranil to ani iontomenic za RO a ked som to zistil, mal som uz v akva PO4 0,45 mg/l a to uz fakt bolo vidiet v akva volnym okom :D po vymene original mebrany sa vracia vsetko do normalu.Cintorin niekolkych kolonii koralov ma ale neminul :twisted:
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

Tak jsem se dokopal k aktuaknejsi fotografii. Co se tyce novych veci v systemu. Padlo nekolik acropor, pravdepodobne z duvodu zvyseneho PO4 (dlouhodobe 0.2) ale nejsem si jist uplne jestli to byl hlavni problem. Kazdopadne vetsi vymena vody a nasazenim vodky se situace rapidne obratila k lepsimu. Rasa kompletne pryc, bojoval jsem s ni da se rict od zalozeni. Specialne hlubinne akra (suharsonoi) ktere jsem jiz odepsal a vypadaly opravdu velmi spatne. Behem 14 dnu se z uplne bile mrtvoly vyklubala krasna zatim jemne bledemodra kraska. To mi udelalo velikou radost a doufam ze se ji bude uz jen darit a udela poradny ker. Tento frag jsem sehnal z opravdu obrovske kolonie. Dalsi novinka je tyden zapojeny stream jebao wp25. Vzal jsem na zkousku mensi protoze wp40 je dle majitelu poradnej kanec. Po cca 10 dnech provozu musim rict ze za ty prachy jsem nadsen. Je malicke, uplne tiche, na moje akwo akorat tak silne, na vyber z nekolika modu, ovladac je tedy docela haluz, nektere prepinani funguji jen na nektere mody, otacky zas na jine. Kazdopadne jsem nastavil mod "else" coz je nahodna zmena otacek v celem rozsahu a to se mi libi :-) Hned jak trosku ztloustne akvarijni kasicka, beru druhe, to uz bude rachot.

Dalsi vec ktera mi delsi dobu vrta v hlave je, jak davkovat. V tuto chvili jedu ballinga cca pul roku a jsem spokojen. Hodnoty relativne stabilni az na to michani chemie. Davkovaci cepadla mam vlastni vyroby viz predchozi stranky, ktere funguji bez problemu prez rok. Jediny problem byla jedna praskla vymackana hadicka u jednoho cerpadla ale to nebyl problem vyresit. Je to jednoducha elektronika, vsechny tri cerpadla jsou na jenom okruhu a spinaji se dohromady s tim ze si u kazdeho cerpadla mohu menit otacky. Hodiny spinaji 5x denne na 1min. Chemie je namichana ve 4 x 2l pet. Mg liji rucne. Otacky jsem si seridil tak aby vsechna cerpadla jela stejne tzn za cca 7 dni jsou vsechny na dne. V prubehu par mesicu jsem si meril hodnoty a prirustky zahrnoval do michani. Kdyz jsem zacal pridavat vodku rozhodl jsem se ze postavim dalsi modul tentokrate na 4 cerpadla. Rozdil bude v tom, ze kazde dva pary budou mit sve vlastni zabudovane digitalni hodiny. Tento modul byl planovan pro ballinga tzn 4 slozky s tim ze pary budou casovany s 5min intervaly mezi sebou z duvodu srazeni chemie ve filtru. Stavajici 3 cerpadla byla planovana na vodku a dvojici stopovych prvku v malem mnozstvi (napriklad tropic marin K+ a A- ale zde si necham velmi rad poradit). Kazdopadne chemie uz me akvarko sezere docela dosti. Proto jsem zacal spekulovat nad Ca reaktorem a vzhledem k tomu ze se mi naskytla dobra koupe mam pripraveny shuran jetstream 1 s bombou ventilem ready k zapojeni jen poladit napln. Ovsem mam stale smisene pocity :-) Ca reaktoru se popravde bojim. Delsi dobu studuji fora a je to 50/50. Dokonce jsem si vypsal poslednich 10 totm na centralu a opet 50/50 a to se jedna o full SPS kolem 600-1500l i vice. Prijde mi ze prace s davkovanim je o dost jednodussi, da se presne vyladit a vesmes velmi malo katastof z tohoto systemu. Muj system ma zhruba do 700l. Uvidime jak se mi povede davkovacka, az dojdou posledni komponenty a pak se rozhodnu. Dalsi vec je skladnost systemu. Pumpy s kanistrama dam do skrinky a konec, Ca s bombou je trosku horsi. Nejake nazory at to mam jednodussi?

To je asi vse co me napada. Budu rad za jakekoliv pripominky, nerad bych neco opet podelal :-)
Prílohy
akwa_system.jpg
akwa.jpg
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

Donutil jsem se udelat aktualni fotografii hlavni nadrze. Nemuzu rict ze bych byl spokojen s barvami, specialne montipory mi delaji starosti. Budu se muset poohlednout po nejakych stopovych prvcich. Voda by mela byt ok, mereno kazdy tyden.

Co se novych prirustku tyce, v sobotu jsem si prinesl dve nematoptery a do fragovny dva krasne kaudernaky. Zatim se jim dari dobre, zda se ze zerou vse.
Prílohy
FULL_TANK_SMALL.jpg
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa tragett »

Máš to moc hezký, co Tě donutilo odsát písek? :)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Marous
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 02 Feb 2013 12:14
Bydlisko: Pardubice

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa Marous »

Fakt moc hezky,vypada to suprove :) Taky by me zajimal duvod odsati pisku.
blackchicken
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 244
Dátum registrácie: 19 Dec 2010 00:28
Bydlisko: Praha

Re: reef 420l

Príspevok od používateľa blackchicken »

Cusek, no pro pisek jsem se rozhodl kvuli Leucosternonovi. Kdyz jsem si ho cca pred pul rokem kupoval, vybral jsem si krasneho, preleceneho ve skvele kondici, zral vsecko. Jen jsem ho dal do narze, kde se do nej nikdo nemontoval, bylo to jeho kralovstvi , tak se osypal a to mu zustalo po celou dobu. Postupne to preslo na ostatni ryby, specialne moje gramma na tom byla jednu chvili velmi spatne. Tak jsem rekl dost, nejdrive koupil Atmana UV 36W, trosku pomohlo ale nemoc byla uz v dost rozjetem stadiu. Tak jsem se rozhodl pomalu odsavat pisek pri vymennach. V prubehu mesice jsem cca na 3x odsal komplet. Shodou okolnosti v teto dobe Leucosternon zdechl. Sice jedl, mel plne brisko, ale telo mel velmi pohuble. Po odsati a prazeni UVcka se po dvou mesicich vratilo vse do normalu, vsechny ryby zdrave, bez problemu. Uvidim jestli pisek dam ci ne. Na jednu stranu se mi libi ale na druhou stranu je to akorat na bordel. Zadruhe se mi libi, jak si muzu nastavit streamy a prazit je na plnej kotel kam chci, coz uplne nesnasim kdyz si nastavim stream jak vyhovuje koralum ale zase se nekde rozhazuje pisek. Tak uvidim jak se jeste rozhodnu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"