TEPLOTA

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

TEPLOTA

Príspevok od používateľa davud »

Jakou teplotu máte v akvárijích? :oops: Má výchylka 26-32 °C významně negativní vliv na ryby nebo korály? :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak to by som považoval za dosť veľký prúser = 6 stupnov je poriadne vela... neviem neviem ako na to budu chovanci reagovat ale urcite by sa nedalo hovorit o stabilnom systeme
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

urcite je to dost mne stupla teplota na 29 C a uz mi heteroxenia zacala chradnut a odchadzat. Ale na klaunovy som zatial nezistil nejaky negat. efekt, sprava sa stale rovnako. Zere plava a sprava sa normalne. Asi mu to tak nevadi. Len som zacal viac okislicovat vodu . :roll:
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Celorocne ( vlastne celozimne ) udrzujem tepltu na cca 27 C a v lete ako teraz mi vybehne aj na 31 C. Takze moje zavery su nasledovne:
teplota 30C> urcite nie je idealna, ale moje zivocichy ju znasaju celkom dobre, pretoze su standardne chovane pri 27 C. Teda ten teplotny rozdiel je mensi a teda nie je taky sokujuci. Realne reefy su catokrat vystavene priamemu slnecnemu ziareniu na suchu!!! aj s vyssimi teplotami a preziju.
Takze, samozrejme, je treba sa snazit udrzat teplotu pod 30C, ale kratkodobe zvysenie teploty ( a tak isto aj kratkodoby pokles pod 20C ) by malo akvarium prezit.
Martin
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

gajduso napísal:urcite je to dost mne stupla teplota na 29 C a uz mi heteroxenia zacala chradnut a odchadzat. Ale na klaunovy som zatial nezistil nejaky negat. efekt, sprava sa stale rovnako. Zere plava a sprava sa normalne. Asi mu to tak nevadi. Len som zacal viac okislicovat vodu . :roll:
ja mam teplotu tak 30 stC a heteroxenie sa mnozia ako blaznive. Klaunovi je to fuk, stale je zblbnuty a vlaci do heteroxenie potravu.
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

presne aj ten moj klaun si mysli ze heteroxenia je nejaka sasanka a tak sa k nej aj chova, ja som na heteroxenii pozoroval ze zacala chradnut ako keby vyschynala(to je paradox) :lol:
ale potom sa to stoplo a teraz je stale na tom istom ani lepsie ani horsie
Používateľov profilový obrázok
Jackny
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 12:36
Bydlisko: Strakonice

dotaz,

Príspevok od používateľa Jackny »

Rád bych se zeptal jáká je min. teplota co by měla být v akvárku...?
Založil jsem nové akva a nyní v bytě ještě nebydlím.Teplota se pohybuje kolem 22-23C.
Není to málo?Mám raději přidat topítko?Díky
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

rozhodne ano, 22 je malo
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Určite, ale ohrievač sa daj na litráž akva aby stíhal. Cez leto bude opačný problém..... :cry:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Jackny
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 12:36
Bydlisko: Strakonice

odsávání přebytečného tepla...,

Príspevok od používateľa Jackny »

Rád bych se zeptal ještě na jednu věc, která bude jistě aktuální během léta.
Mám přiveden k akváriu(540l) odsávací tunel a řeším otázku jak mám spínat odsáv. ventilátor(běžný vent. pro odsávání v kuchyni), který mám instalován na venkovní fasádě domu...?
Nechci, aby běžel nonstop, protože mám obavu z případného přetížení nebo přehřátí...atd
Existuje nějaké termo čidlo nebo termostat, který by spínal, když teplota pod svět. rampou v mém případě 8xT5(uzavřená rampa z lamina-posazená a umístněná přesně na rozměry akva)dosáhne nastavenou hodnotu a sepne ventilátor a jak to spadne na dolejší vyp. teplotu, tak se vypne?
Předem díky za Váš názor a eventuální řešení :lol:
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

Skus se podívat na stránky conrad.cz, tam určitě něco najdeš, stačí do vyhledávače zadat teplotní spínač. Řešení bude spousta, dokonce by se dalo udělat něco jako tohle: http://tsoe.unas.cz/data/elektro/teplo%20spinac.htm stačí si vybrat :) jak říkám,.. řešení bude spousta...Já bych to řešil asi tak, že bych si postavil nějaký jednoduchý teploměr a dal bych k němu relé, které by spínalo ventilaci :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

termostatov je plno, starsie cisla Amaterskeho radia boli plne navodov, dnes kupis vselijake hotove v Conrade, GM alebo KTE...
mna skor zaujima ako budes tahat ten vzduch spod krytu, ked si napisal ze je tesne napasovany na akva..to napojis nejaky sloni chobot z akvarka do steny ??
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Spinaj ho spolu so svet.rampou, mas to tak jednoduchsie, usetrene bobaky investuj do kvalitnejsieho vetraka :wink: .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Jackny
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 12:36
Bydlisko: Strakonice

Príspevok od používateľa Jackny »

Roman napísal:termostatov je plno, starsie cisla Amaterskeho radia boli plne navodov, dnes kupis vselijake hotove v Conrade, GM alebo KTE...
mna skor zaujima ako budes tahat ten vzduch spod krytu, ked si napisal ze je tesne napasovany na akva..to napojis nejaky sloni chobot z akvarka do steny ??
Mám zde trubku ze zdi a na nahoře je koleno, které je zapuštěno do krytu osvětlení.
Jindřich
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 25 Okt 2006 20:06

Príspevok od používateľa Jindřich »

já mám teplotu 24-26,světelnou rampu mám ze skla protože dobře odvátí teplo.Větráky mám připravený dva z PC ale ještě jsem je nepoužil
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"