Neppovo první moře

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Neppovo první moře

Príspevok od používateľa Nepp »

Nazdar hoši, tak si zítra jedu pro své moře. Trochu mě děsí to stěhování. Snad to přežije akva a osazenstvo v pořádku. Nechce se někomu zítra odpoledne mě s tím prosím poradit? Klidně pro někoho i zajedu a odvezu a jídla a pití co hrdlo ráčí. Bydlím v Přerově.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa tragett »

Jakou nadrz budes mit? Stehovani mam cca 3 tydny za sebou, uz bych to nechtel delat :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa Nepp »

Mám 270 l včera jsem to stahal z třetího patra a zase do třetího vytahal bez výtahu. Hrůza jsem úplně mrtvej a to bych to měl dnes dodělat, ale nevím nevím. Jsem totálně ko.

Vůbec netuším jak to pozapojovat, jen včera jsem montoval trubky do přepadového filtru na dvakrát a stejně si nejsem jistý zda to mám v pořádku. Navic původní majitel už na to prděl tak je zanedbané.

Potřeboval bych tak ryby a korály k někomu strčit než to dám dokupy, zatím jsou v barelech. Chjo asi jsem si ukousl kurevsky velké sousto.
kral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08 Nov 2011 06:37
Bydlisko: Jihlava

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa kral »

bejt tebou tak bych s tim pohnul nez ti vsechno skape
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa martin01 »

Nechci´Ti kazit radost, ale myslím, že začínat s mořem, přestěhováním zanedbaného akvária je mnohem náročnější než založit nové. Stejně si musíš projít novým náběhem a ještě budeš řešit problémy s bordelem usazeným v kamenech a ostatních dekoracích. Když si profík převezme dobře fungující nádrž, tak to asi smysl má, ale v opačném případě je to dobré tak kvůli levnějšímu akvárku a technice. Pletu se?
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa tragett »

Mám za sebou to samé, stěhování akvária z 2. patra do 4. bez výtahu, Nádrž má cca 100kg + zbytek. Dělali sme to ve čtyrech celý den, než to pozapojuješ apod. Jedná se defacto o znovuzaložení - u mě nyní akvárium prochází obdobím vláknitých řas. Jak píše Martin, zanedbaná nádrž může být problém, mohlo v ní být něco špatně a může se stát, že až to "doděláš" tak ti to stejně nebude dělat radost. Každopádně to chce zapojit co nejdříve, rybám se v tom barelu moc líbit nebude :-) aby tě to nemrzelo, přeci jen to nejsou neonky za 12 korun ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa JRx »

kto sa chce stahovat v kosiciach, mam na aqa vyrobeny specialny vozik....
poziciam
max rozmer 170 x 70 x 70 dokae bez problemov transportovat....
vystahovanie na 3poschodie cca 30minut aj menej....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa Nepp »

kral napísal:bejt tebou tak bych s tim pohnul nez ti vsechno skape
Tak dobrá rada, ale to mě příliš nepomůže, dělám co umím a jak nejrychleji umím. Pokud něco odejde, tak stejně nic neudělám. Myslel jsem si, že to bude snažší. Teď už jsem zase chytřejší, ale trošku pozdě. Minimálně bych se s někým ochotným domluvil na ustájení ryb a korálů. Jak jsem psal pokud odejdou nic pro ně bohužel nemůžu momentálně víc udělat, kromě vzduchování.
Naposledy upravil/-a Nepp v 02 Dec 2012 19:31, upravené celkom 1 krát.
Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa Nepp »

martin01 napísal:Nechci´Ti kazit radost, ale myslím, že začínat s mořem, přestěhováním zanedbaného akvária je mnohem náročnější než založit nové. Stejně si musíš projít novým náběhem a ještě budeš řešit problémy s bordelem usazeným v kamenech a ostatních dekoracích. Když si profík převezme dobře fungující nádrž, tak to asi smysl má, ale v opačném případě je to dobré tak kvůli levnějšímu akvárku a technice. Pletu se?
jj cena byla dobrá, a druhak jsem si myslel, že to znovu obnovení bude jednoduší.
Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa Nepp »

Přihodím pár novinek. Akva jede. Zatím vše žije. Korálnatci jsou vylezlí. Ve své podstatě se divím, že to přežilo.

Dovezenou vodu jsem napustil a následně vypustil - byla to úplná žumpa, i když se to v těch barelech nezdálo. Následně jsem dělal jednu vodu za druhou, co jen RO stačila. a postupně napouštěl do akva. Život přežil i bez jakékoliv filtrace 5 dní, uvidím jak dál.

Dovezené šutry až na pár šly do odpadu, byly neuvěřitelně špinavé a porostlé jakousi nechutnou řasou, takže mě čeká pořízení nějakých živáků, abych mohl sestavit nějaký reef. Zatím je vše vyskládané na písku.

No a teď technika, u původního majitele bylo akva krásně tiché, člověk o něm ani neveděl, u mě řve jako kolotoče u niagarských vodopádů a ne ane přijít na to co s tím.

Takže tak.
Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa Nepp »

Tak po týdnu zpět. Téměř vše žije krom poustevníka, normálně si žil a najednou si umřel. Nechápu co ho k tomu vedlo.

Pořídil jsem si nový kombajn :grin:
https://www.youtube.com/watch?v=7xUP3kv ... ata_player
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa martin01 »

Dolabely jsou skvělé a tahle má navíc moc zajímavé zbarvení. Bohužel ze čtyř, které jsem měl nasálo tři čerpadlo a jedna po tom, co sežrala všechny řasy, tak zřejmě umřela hlady. :( Určitě to pak chce dokrmovat.
Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa Nepp »

Už mám domluvenou družbu s jiným JZ(R)D :-) Budu jí říkat Štefan :grin: takže hlady nepojde navíc u mě má zatím žrádla až až
Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa Nepp »

Nedokážu si představit jak by tohoto macka nastalo cokoli v mém akva. Má skorem dvacet deka
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Neppovo první moře

Príspevok od používateľa vik_33 »

Je úplně blbá :roll: - vleze do těsné blízkosti čerpadla úplně sama a kvůli své rychlosti pak už nemá šanci se dostat pryč.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"