red sea max 130

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

ano akvarko je čerstvo založene ma asi mesiac
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

ahoj ludia čo znamena ked sasanka qvadricolour vypušťa do vody niečo ako dym je nafuknuta a zakalila cele akva
Používateľov profilový obrázok
jolo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 08 Okt 2012 12:19
Bydlisko: Novaky

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa jolo »

Opytam sa inak.
Nevyviedol si jej nieco, co sa jej nepaci? Napr. si ju nasilu odlepoval s kamena a daval tam kde by si ju chcel mat? Lebo ja mam skusenost, ze po novom zalozeni nardze, resp. jej restate sasanka dlho chodi po akva a hlada si najvhodnejsu polohu "nie vzdy sa to uzivatelom paci kde je, tak sa ju snazia premiestnit". Alebo si ju krmil niecim co nema rada, ale to by asi "vyplula" spat. Bacha na to aby ti neuhynula pri nasilnom premiestnovani alebo niecim inym. Ak sa tak stane tak ti znici "zamori" cele akva a si v pr....
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

no nieje to u mna je to u znameho dal sasanku do akva po par dňoch sa nafukla a uplne mu vyfučala cele akva ma z toho biele a je taka zvädnuta. teraz nevie čo dalej na toto forum nechodi tak samu na to pytam ja. či treba vymeniť vodu a či sa spamäta z toho čo na to pomaha a tak
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Měl bys asi nejdříve uvést, jak dlouho to akva má, jak je velké a jaké má hodnoty vody.

Pokud ji částečně nerozsekalo čerpadlo, což by odpovídalo jak zákalu, tak tomu, že je zvadlá, tak mě napadají jen špatné hodnoty vody. A nebo že něco změnil, např. filtrační metodu a v akva došlo k velkému výkyvu. Krmením to nebude, pokud jí něco nechutná, tak to prostě vyplivne a víc se o to nestará. A k zákalu nedojde určitě.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa vik_33 »

Pokud ji má jen pár dnů, může to být také tím, že sasanka už měla své dny spočítány dávno před tím. Už se to tu psalo dříve - u importovaných sasanek někdy ( tenkrát tu někdo dokonce psal že velmi často ) dojde při letecké přepravě k poškození láčky. Některá sasanka se z toho už nevzpamatuje a ačkoliv může zatím vypadat celkem dobře, ve skutečnosti už jen bojuje s neodvratným koncem.
Proto jsou sasanky z odchovů lepší a také celkem oprávněně i o něco dražší.

edit: našel jsem to, rybka o tom psal zde.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Vydra Luboch
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 26 Jan 2012 16:34
Bydlisko: Havířov

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa Vydra Luboch »

už několik let se mi sasanky děli je to normalni jev ktery je normalni. jednou jsem byl mimo domov na chalupě a volala mi manželka že se něco děje že sasanky vypouštěji do vody bilou mlhu a cele akva je bilé jak mleko no a ráno byly rozděleny.tento jev jsem zaznamenal jen jednou.kdyby odchazela do věčných lovišt tak by tekla a to by jsi určitě poznal po čuchu :mrgreen: :mrgreen:
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

tak sasanka je opäť normalna iba sa schovala za utes takže ju moc nevidno. Cez deň bola celkom v pohode pekne otvorena teraz je tiež ale ako hovorim je schovana. Sasanka je z odchovu perfektne fungujuceho akvaria bola obrovska ktora sa rozdelila na 2 časti u pôvodneho majitela.V novom akvariu je 5 dni. Neviem prečo sa tak chovala ale dufam len že je to zmenou prostredia ku ktoremu sa prispôsoby .
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

Vydra Luboch napísal:už několik let se mi sasanky děli je to normalni jev ktery je normalni. jednou jsem byl mimo domov na chalupě a volala mi manželka že se něco děje že sasanky vypouštěji do vody bilou mlhu a cele akva je bilé jak mleko no a ráno byly rozděleny.tento jev jsem zaznamenal jen jednou.kdyby odchazela do věčných lovišt tak by tekla a to by jsi určitě poznal po čuchu :mrgreen: :mrgreen:
presne tento jav to bol ako pišeš cele akva bolo ako keby tam lovek nalial mlieko
Používateľov profilový obrázok
Vydra Luboch
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 26 Jan 2012 16:34
Bydlisko: Havířov

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa Vydra Luboch »

shifti powers napísal:tak sasanka je opäť normalna iba sa schovala za utes takže ju moc nevidno. Cez deň bola celkom v pohode pekne otvorena teraz je tiež ale ako hovorim je schovana. Sasanka je z odchovu perfektne fungujuceho akvaria bola obrovska ktora sa rozdelila na 2 časti u pôvodneho majitela.V novom akvariu je 5 dni. Neviem prečo sa tak chovala ale dufam len že je to zmenou prostredia ku ktoremu sa prispôsoby .
tak to je dobře jen vydržet než si najde to správné misto které ji bude vyhovovat někdy se stavá že ti několikrát objede celé akva než je toGUT :mrgreen: :mrgreen:
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

no tak ja počkam nemam sa kam nahliť len dufam že sa jej nezapači za utesom v uzkej škare lebo tam ju človek ani nenakrmi
Používateľov profilový obrázok
Vydra Luboch
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 26 Jan 2012 16:34
Bydlisko: Havířov

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa Vydra Luboch »

jedna věc je jasná že místo které jí určiš a nebude ji vyhovovat tak s tím nic nenaděláš nepomužou ani ty největši šutry kterýma by jsi ji chtěl mermomoci udržet na tvém vysněném misté mohl bych o tom napsat............. :lol:
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

no ved ono to je logické sasanka je už taká vyberava chce to len čas potom sa uvidí kde skonči
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa Lukáš »

Zrejme iba vypustila svoje gamety, ale ako citam, niektori si tu uz robia atestaciu z diferencialnej diagnostiky. :D
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: red sea max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

Tak každý ma zas svoje skúsenosti ja ich mam veľmi málo neni som odborník ale viem že keby som sa ja presťahoval niekam do bytu tak by som sa tiež dogrcal . A sasanka šla z velkeho akva do maleho a tak tiež jej pričlo asi zle.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"