Encyklopédia

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Encyklopédia

Príspevok od používateľa drakken »

Čo by ste povedali na to vytvoriť niaku fotogalériu koralov chovaných v našich nádržiach a k nim diskusiu CO sa komu osvedčilo pri ich chovaní? Zároveň by mohla slúžiť aj ako taká encyklopédia.Viem že na nete niake sú ale vetsina anglicky.Chápem že by to bol dlhodobejší projekt ale myslím že obzvlášť začínajúcim akvaristom by mohla dosť pomôcť.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Som za (a myslím, že aj všetci normálne uvažujúci :) ), skús začať nech mám predstavu a ja potom tiež môžem doplniť nejaké druhy. Dokonca som uvažoval spoločnými silami dať dohromady nejaké príspevky s fotografiami ohľadom menej známych bezstavovcov (Polychaeta, Entoprocta, Tunicata, drobné kôrovce,...), ktoré sa objavujú na živých šutroch, pretože mám pocit, že veľa chovateľov si s ich identifikáciou nevie dať rady. Len budem potrebovať nejaké kvalitné fotografie.
To že inde na nete nejaké encyklopédie už sú, ešte neznemená že Slováci nemôžu mať kvalitnú vlastnú (aj s copyrightom).
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Práve o to ide začať :lol: môj návrh je približne taký že by to malo byť rozdelene na kategórie podľa druhou ale asi nie štýlom takéhoto fóra sám ešte nemám presnú predstavu.Zrejme by to mal začať niekto kto je trochu lepší v tvorbe stránok nakoľko to nieje moja silná stránka.Pri mojich skúsenostiach z tvorbou stránok som sa nedostal za jednoduché veci robené v textovom editore cez html :oops: .Čiže urobiť niečo kam bude môcŤ ktokoľvek nahrávať obrázky a vpisovať je nad moje sily :?
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Práve na tomto fóre by to mohlo byť, videl som viacero fór, ktorých súčasťou sú aj stručné popisy jednotlivých druhov s fotografiami v rámci osobitnej sekcie. Ide len o to, že na môj vkus sú príliš amatérske (obsahovo)- ale na to nás tu je viac, aby sme tomu dali akú takú odbornú úroveň. Myslím že počas takých dvoch rokov by sa dala urobiť veľmi slušná robota ( napr. 200 druhov), zatiaľ je toto fórtum iba "v plienkach" (je nás tu tuším zatiaľ 19) takže to chce trpezlivosť. Osobne tiež nie som dostatočne technicky zdatný, keď si to tu však prečíta niekto, kto by sa na to cítil, nech dá o sebe vedieť čím skôr a môžme sa pustiť do práce. Kľudne sa to však môže urobiť aj na inom www s nejakým priamym prepojením odtiaľto.
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

jj tak som to aj myslel :-)
Používateľov profilový obrázok
Pavel
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 19 Nov 2005 14:34
Bydlisko: Vrakuňa, Bratislava

Príspevok od používateľa Pavel »

Som za :wink: technicky zdatný myslím som (viacero dlhoročných web projektov bežiacich v zahraničí)

práve pripravujem web venovaný svojemu akvárku, kde chcem dať aj články o chemizme vody, zooxantelach, roznych koraloch, ale ak sa tu podarí spraviť priestor, tak rád prispejem textami, obrázkami, ...

takže kedy začneme??? :wink:
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Príspevok od používateľa drakken »

Začať by sme mohli v podstate kedykoľvek akurát že momentálne mam niaky problém s pripojením nejde mi odosielať nič čo ma viac než cca 10 Kb Čiže kým sa my nepodarí vyriešiť tento problém nemôžem posielať fotky ...ale to sa hádam rýchlo vyrieši už som písal provaiderovy :?
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Je to super , ale ak chvíľu vydržíte dočkáte sa Aďo už má moje cédečko kde sú spracované materiáli rýb aj koralov ktoré som choval , alebo chovám je k nim aj popis a chceme to dať sem ako takú knihu , alebo čosi podobné.Kde samozrejme bude možné pridávať obrázky a popis.

Robo.

PS : Aďo sa v nedeľu vracia z Anglicka tak sa potom do toho asi pustíme.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Ado sa vracia :-)

Príspevok od používateľa laomedon »

Hej hej, vsetko bude. Kedze vlastnime vlastne servereri tak s priestorom ONLINE problem nieje a ani nebude. Tiez som mal predstavu ze najprv urobime na reef.sk nejaku stranku so vseobecnymi info a forum bude len jej sekcia, no ale len raz v nedelu sa znicoho nic rozhodol a z domu som zaregistroval reef.sk a hned v pondelok som nainstaloval PHPBB forum. to som ale este stale nechcel nic dat online len Robo sa zmienil na inej www ze je nieco ako reef.sk tak som musel za rychlika spustit aspon co sa dalo. Tiez na galeriu som mal len hodinu a nestihol som nic s toho co som chcel pred odchodom na sluzobku. NEVADI ved to vsetko dame dokopy. kludne posielajte napady, alebo lepsie zoradenie tem apod. nicomu sa nebranim a chcem aby reef.sk naozaj sluzil kazdemu a vsetkym rovnako.
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

dalsie pozitivum

Príspevok od používateľa laomedon »

Ale musim povedat ze sa naozaj tesim z kazdeho noveho uzivatela co sa zaregistruje a z kazdej napisanej spravy. Som milo prekvapeny ako sa rychlo siri sprava o fore. Nech zije reef.sk
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Skúsim navrhnúť nejaké lepšie, systematickejšie zoradenie tém, len škoda, že sa myšlienky nedajú teleportovať priamo, nie vždy je dosť času na manuálne vypisovanie litánií, čochvíľa tu bude skúškové obdobie a s morom si budem musieť dať malú pauzu (s výnimkou udržiavania základných vitálnych funkcíí môjho AQ :D ).
Používateľov profilový obrázok
wu-tan
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Apr 2006 12:12
Bydlisko: bratislava - petrzalka

Príspevok od používateľa wu-tan »

to by velmi pomohlo nam lamam :-)
beer or not to beer,
peto
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Wu-tan od 23. novembra pretieklo uz vela vody nasimi prepadmi, takze to uz davno nie je aktualne :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"