Skrchovský půlkubík

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Řeším záhadu. Tři týdny jsem nic nedoplňoval (krom krmení), pravidelně vylívám asi deci bordelu z odpěňovače denně. Přesto se hustota stále drží na 1,025. Ale co je větší záhada, Ca se drží na 450 a ještě větší záhada... Mg se zvedlo z 1330 na 1450. JEdiný co, tak kleslo KH z 8 na 7,1, že by to mělo na to vlilv?
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Takže se mi podařilo konečně dodělat osvětlení. Je to kombinace LED (cool wh + blue, 120W) a T5(216W) - zářivky nepoužívám předražený speciálky s životností pár hodin a méně - používám philips 950 - jsou to zářivky s širším spektrem, ale 950 je denní světlo a není tak bílý - původně jsem objednal 965, ale ty neměli a dodání by trvalo dlouho. Ale T5 svítí jen část dne a slouží pro doplnění spektra. Cena zářivky kolem 200kč, životnost (garantovaná) 20k hod - nechal jsem si je namontovat do kanclu a oči z toho bolí mnohem míň. Cena celýho světla? Vlezl jsem se do 3000kč - ještě ale musím dokoupit reflektory na T5 - kdyby měl někdo tip kde sehnat tenkej leštěnej hliník, sem s ním. Zatím jsem sehnal jen nerez, ale zas to mám kousek od fabriky.
P1020555.JPG
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa Zdenda »

Jak máš vyřešen kryt na LED ?
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Zatím nijak, je to asi 20cm nad hladinou. Budu tam dávat plexisklo.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
fenix2004
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04 Okt 2011 07:21
Bydlisko: Moutnice

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa fenix2004 »

Ahoj Lukine, hliník si sežeň jaký se ti bude hodit a já ti ho vyleštím. Aspoň se potkáme stejně jsem ti v povinnosti. :oops:
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Na povinosti se vyprdni. :-)
Vydíš to mě nenapadlo, tak to budu muset zase projít sklad...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
fenix2004
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 04 Okt 2011 07:21
Bydlisko: Moutnice

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa fenix2004 »

Určitě nějaký co se neodstěhoval do Humpolce se najde :lol: . Ozvi se a uděláme to i s autem naráz.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

tak privaly snehu udelali sve...uz 40minut nejde elektrika...to ticho je az neuveritelne.horsi je ze neusnu dokud ji zas nepusti.i kdyz minuly tyden nesla pul dne a taky se nic nestalo...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Konečná bilance - 11hodin bez proudu - akvárko vypadá, že přežilo ale od 4hodin sem nespal... dneska jedu pro centrálu...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa vik_33 »

11h - to je pěkný. Pokud se potvrdí, že to Tvé AQ přežilo bez úhony, tak to svědčí o dobře nastaveném systému AQ+filtrace. Nemyslím si, že v případě DSB ( ať už klasika, nebo "na stojato" ) by to pokaždé dopadlo stejně :( .
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Voda je kalná (mírně) a v dsb jako by jedna část "zrezla" - ale vše žije... ale znova riskovat nebudu - jelikož ty hnusný bíly sračky padaj dál a jelikož vím kolik stromů je u vedení, jedu pro agregát
co se týká "dobrého nastavení" - jsem překvapen, že ani ne tři měsíce starý akva to přežilo - možná to bude tím, že v akva je asi 20cm rybí délky a k tomu dvě krevety.
Seriatopora se stáhla, montipora má polypy napůl venku - měkkáče jsou napůl roztažený (ale světlo se pustilo před hodinou a jedou zatím jen modré ledky. Zatím jsme to přežily - klepu čelem o dřevo...
Jelikož plánuju do akva větší rybu, nehodlám riskovat - minulý týden dělali údržbu na vedení (6hodin, zjistil jsem to až jsem přišel domů z práce) - a eon linka? "Děkujeme za pochopení..."
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Tak dnes konečně přišli soudruzi z eOn-u a vyměnili mi elektroměr, čímž se mi zároveň změnil tarif elektrické energie... z d25D na d45D - spočítal jsem, že (nezávysle na akvárku) ušetřím 8tis ročně (původní spotřeba 5MW VT, 5MW NT - nový počítám 2VT/8NT, uvidíme o kolik se to zvedne kvůli akva)
Původní NT jsem měl od 0 do 6hod ráno a pak 14:00-16:00 - takže akva jelo permanentně (největší žrout světlo) na VT (5,2kč/kW) jen v noci za 1,8kč/kw... teď pojede skoro furt za 2,1kč/kw, jen asi 4hodiny denně pojede za 2,8kč. Nemám odvahu počítat kolik mě stojí provoz akva, ale každopádně platím míň než před tím.

Aktualizace osádky:
zebrasoma desjardeni (10cm)
naso elegans (10cm)
A. leucosternon (5cm)
lo vulpinus (10cm)
pterapogon kauderni (pár) - třou se, ale mladý jsem neviděl (samec polyká) (6+5cm)
paracanthurus hepatus (4cm)
A.ocelaris 2ks (8+3cm)
labroides dimmidiatus 3 (6+6+6cm)
hexatenia (zapoměl jsem rodové jméno)
kněžík (takovej žlutej... to sem pro změnu zapoměl rod i druh)
valenciannea sexgutata 2kx (6+5cm)

l.amboinensis 2ks (10+10cm)
hadice -superba (ještě jedna, nevím z hlavy název)
babylonia sp.

Přidáním ryb se konečně i začali hýbat hodnoty NO3 - zvednuly se z 0 na neuvěřitelných 0,5 - 1mg (muj zrak není zrovna nejostřejší). Vypnul jsem i čerpadlo na kemiru, po dvou týdnech stále PO4 na 0. NO2 stále na 0.

Stále jsem řešil, proč se mi zdá voda taková studená... tak jsem v Metře zapůjčil kalibrovaný digitální teploměr... no a 19°C - po prohlídce jsem zjistil, že jsem před časem odpojil topítko (místoněj jsem do zásuvky vrazil druhý Tunze). Takže topítko zapojit zpět, a nastavit tak aby cvakalo při 25° - to se mi nakonec i podařilo (na topítku je ukazatel na 28°C, asi tolik k přesnosti topítek), zkalibroval jsem si teplom+ry co mám doma (jeden 15°C, druhej 22°C, pouze obyčejný topítko z chovenky je o půl stupně - to sem si nechal, zbylé dvě si užili kladívkové masáže - "Tatínku proč ten teploměr rozbíjíš? - Protože je na hovno, víš - Maminko, tak prej je na hovno (můj 4letej syn)"

A to by snad pro tentokrát stačilo...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Mám úžasnou novinu - kauderňák konečně vyplivnul mláďata - už včera jich měl tak že se mu do huby nevlezly.
Dnes přijdu a říkám si - zase polkl a pak jsem kouknul na ježovku a už jsem viděl že nepolknul.

Takže je jich šest. Opatrně jsem je odlovil (ježovku jsem vrátil do akva) a jelikož pro ně nemám nachystanou nádrž, nechal jsem je jen tak v síťce v dsb. Nemám ani artemku nalíhlou(dal jsem líhnout), tak jsem jen tak na špičku nože přidal prachové krmení (odchovával jsem na tom apistogrammy) a oni to začali žrát.

Takže pokud by někdo od Svitav až po Brno měl nalíhnutou artemii za rozumnou cenu, dejte vědět, přijedu si.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa JiriLucius »

LukasO napísal:Mám úžasnou novinu - kauderňák konečně vyplivnul mláďata - už včera jich měl tak že se mu do huby nevlezly.
Dnes přijdu a říkám si - zase polkl a pak jsem kouknul na ježovku a už jsem viděl že nepolknul.

Takže je jich šest. Opatrně jsem je odlovil (ježovku jsem vrátil do akva) a jelikož pro ně nemám nachystanou nádrž, nechal jsem je jen tak v síťce v dsb. Nemám ani artemku nalíhlou(dal jsem líhnout), tak jsem jen tak na špičku nože přidal prachové krmení (odchovával jsem na tom apistogrammy) a oni to začali žrát.

Takže pokud by někdo od Svitav až po Brno měl nalíhnutou artemii za rozumnou cenu, dejte vědět, přijedu si.
Gratuluji
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

http://youtu.be/RFzDI7JDhaA

hodně narychlo natočeno...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"