Skrchovský půlkubík

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Kdyby to nebylo tak daleko, tak bych si taky k tobě přijel. Snad se ti udrží už zbytek osádky.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa martin01 »

Tak já jsem ty "divochy" zkusil ráno taky poměřit, mají od čumáku ke konci ploutve tak 11-12 mm. Zatím v nich nejsou velké rozdíly, ale to se zřejmě začne teď měnit. Vypouštět je budu až tak za měsíc - uvidím jak porostou, přeci jen bodloci by z nich mohli mít slušnou svačinu.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

to já zas tipuju, že by je první sblajzla jejich vlastní matka...
navíc ti dva šmejdí furt kolem sasanky (stychodactila tapetup) - nevím, jestli by je ta dokázala lapit, ale vsadím se že jo...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

zdenekzd napísal:Kdyby to nebylo tak daleko, tak bych si taky k tobě přijel. Snad se ti udrží už zbytek osádky.
tak třeba zas konečně bude nějakej sraz :-)
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa martin01 »

No na tu jsou snad už velcí, ale taky bych to nepokušel. No tak ať se daří a prckové rostou.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Včera jsem doplnil nádrž na odpar (maj být pařáky tak ať mám) - 35litrů. Večer přijdu a samozřejmě zaseklej plovák a všechna voda v akvárku. Kauderňáky to vyplavilo, takže jsou po celém dsb, chytat se nedaj, protože jen uvidí síťku a jsou schovaní. :evil:
Hyposalinita (1,0235-1,0240) nic moc, ale stejně to musím srovnat (30litrů jsem odčerpal a vylil). takže po lžičkách soli...
Co mě ale vytočilo nejvíc - objevil jsem ploštěnky! Na začátku akva jsem je vyvraždil chemikálií a teď přesně vím, odkud jsem si je přivezl. Helichoeres (ani jeden) o ně nejeví zájem, vřeténka taky nic... asi přišel čas na plže...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Teplota venku - 44,5°C (nutno doplnit, že baterka senzoru není v nejlepší kondici) - ve stínu, dusno, nedýchatelno - v místnosti, i přes intenzivní práci ventilátoru je 29,8°C. V akvárku 28°C. Odpar asi 5l denně. Nedokážu si představit, jak by to vypadalo, kdybych tam ještě místo ledek pouštěl hqi
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa lubo54 »

44,5°C - je trošku moc mal by si vymeniť tú baterku alebo premiestniť senzor :D
V Trnave aj napriek predpovediam 40°C nestúpla v tieni nad 35°C akva 26,5 °C teplota v byte 26°C 2x coolexpert + 1x ventilátor.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

No Trnava je trochu dál, ale to že ta teplota nebude úplně ono jsem psal...ale v místnosti už mám 31,6... a i to stačí na to abych se potil jak....hodně
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa charloschuanche »

U nás dole (Brno) je ve stínu pěkných 32°C, aqua chladí větrák na 26,7 víc už nedá, v baráku je 29°C. Do včerejška to bylo jen 27 a aqua 25,7 :evil: už to leze na mozek nejenom mě, ale i veškeré zvířeně. Ochlazení čekám jako dar od boha. :)
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa lubo54 »

U nás predpovedali 40°C dúfam že sa nesekli o deň.Lebo dnes som si skrátil pracovnú dobu o 4hod z dovodu vysokých teplot zajtra už by my to neprešlo :?
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa Pepa »

LukasO napísal:Včera jsem doplnil nádrž na odpar (maj být pařáky tak ať mám) - 35litrů. Večer přijdu a samozřejmě zaseklej plovák a všechna voda v akvárku. Kauderňáky to vyplavilo, takže jsou po celém dsb, chytat se nedaj, protože jen uvidí síťku a jsou schovaní. :evil:
Hyposalinita (1,0235-1,0240) nic moc, ale stejně to musím srovnat (30litrů jsem odčerpal a vylil). takže po lžičkách soli...
Co mě ale vytočilo nejvíc - objevil jsem ploštěnky! Na začátku akva jsem je vyvraždil chemikálií a teď přesně vím, odkud jsem si je přivezl. Helichoeres (ani jeden) o ně nejeví zájem, vřeténka taky nic... asi přišel čas na plže...
Prosím tě, které druhy rodu Halichoeres u tebe odmítají který konkrétní druh ploštěnek?

Jinak zaseklej plovák mi jedno akva zabil komplet, takže tebe to naštěstí jen varovalo.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Ploštěnky jsou Waminoa sp. (nejsem odborník) V akva mám dva - H. chrysus a hortulanus. Navíc mám Synchiropus splendidus. Všechny tři by měli ploštěnky likvidovat. Na začátku nádrže jsem je zlikvidoval Flatwormexit-em a půl roku o nich nebylo ani vidu ani slechu... Ale donesl jsem si je z Aquavala s korály
Netvrdím, že je nežerou - oba Hortulanus-ové šmejdí po útesu a furt něco ozobávaj, ale na měkáčích jsou už ploštěnky celkem hustě rozeseti - zajímavý je, že se drží jen na některejch korálech (sarcophytony) a na některých jsem nenašel ani jednu (capnela)

co se týká doplňování odparu - mám nádrž na 35l, ale běžně doplňuju jen 20l. Plovák se zasekl díky debilovi šnekovi, který se rozhodl prozkoumat senzor... Co se týká hyposalinity, tak ta byla "jen" 1,024, což není až takovej šok (větší jsem měl já, když jsem přišel o 11v noci nažranej k akva a zjistil to)
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa Pepa »

Mě na jiné druhy ploštěnek zabrala P. hexataenia, ale ono to bude kus od kusu, jako se vším. I když všechny nové korály před vložením do nádrže koupu v dezinfekci, tak to není 100%, a občas se nezvaný host objeví.
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Skrchovský půlkubík

Príspevok od používateľa LukasO »

Tu mám taky - u Valy mi ji doporučily spolu s kněžíkem...
no já jsem koupel vynechal a tady to mám - ale zas na druhou stranu, alespoň je to důvod shánět se po chelidonura varians... mě se totiž hrozně líbí
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"