Michalova 600ka

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa gut »

Správně ano.ale to by jsi pak musel karanténu přísně dodržovat při všem dalším co do akvária dáváš.všechny korály,ryby i živé kameny od prodejců i kolegů.i darovanou makrořasu nebo cokoli jiného by jsi musel ošetřit v nějaké dezinfekci a následně držet mimo nádrž dokud by nebyla jistota,že vše nežádoucí je mimo provoz.a ruku na srdce.je to reálné?

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Zřejmě ne

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa shark »

Majkl.1 napísal:Tohle by mě taky zajímalo... Hlavně jsem pánové nechtěl rozpoutat žádnou dalsi válku ;-)

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk 2
Válku neřeš alespoň se to tu hejbe a něco se rozumnýho se dovíš :lol:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa rybka »

Majkl.1 napísal:
Steedy napísal:
aquain napísal:Měsíc je zásada
Ano to máte pravdu, ale po pravdě kdo ten měsíc ze zákazníku vydrží... málo kdo
Však ani ty :grin:

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk 2
Kdo nevydrží onu zkoušku 4 až 6-ti týdnů, nikdy nebude mořský akvarista - chovatel. Maximálně tak štědrý sponzor obchodníků nebo různých vykutálenců, ale to je jeho problém :mrgreen:
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

no jsem sice nováček a ještě navíc s mořským plivátkem, ale to o tech 4-6 týdnech mi teda nehraje stím dobrým akvaristou. Když při startu dodržím 6 týdnů a pak si tam šupnu korál nebo rybu bez té měsíční karantény a dezinfekce je to hloupost .stejně se tam ten parazit, nemoc dostane. No možná ti co maj 1m3 a víc AQ maj karanténní AQ třeba 200l pro větší rybu, ale pochybuji o ostatních bežných akvaristech..... A kdo by dal na měsíc nějakého středně velkého bodloka apod. do pidi karantény, by mu tam dřív chcípl stresem......
Sám jsem zvědav jak ta válka ve výsledku dopadne :-D
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa rybka »

Je to o zcela úplně něčem jiném. Mořská voda je roztok celé Mendelejevovy periodické soustavy prvků (což zase není zcela pravda, Kurčatovljum si soudruzi z bývalého svazu pouze vymysleli). Žádná "přírodní" ani syntetická instantní umělina ji nemůže nahradit. Prvotní měsíc je na to, aby se onen chemický roztok působící na vložené dekorace nějakým způsobem stabilizoval a stal se prostředím více či méně způsobilým pro chov mořských živočichů.
Zavlečení různých "neduhů", tj. chorob, parazitů, nechtěných "hostů" už je samostatná a velice nepředvídatelná záležitost . Každý živočich je totiž potencionálním nositelem onemocnění, i když se to u něj nijak neprojevuje. Ale to neznamená, že nemůže nakazit své spolubydlící.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa Lukáš »

SnakeXXL napísal:Když při startu dodržím 6 týdnů a pak si tam šupnu korál nebo rybu bez té měsíční karantény a dezinfekce je to hloupost .stejně se tam ten parazit, nemoc dostane. No možná ti co maj 1m3 a víc AQ maj karanténní AQ třeba 200l pro větší rybu, ale pochybuji o ostatních bežných akvaristech..... A kdo by dal na měsíc nějakého středně velkého bodloka apod. do pidi karantény, by mu tam dřív chcípl stresem......
Sám jsem zvědav jak ta válka ve výsledku dopadne :-D
6 tyzdnov na rybu a mesiac na vsetko ostatne zive plati vzdy, ak to beries dostatocne vazne. No a pokial chces davat bodloka natrvalo do 200 l AQ, tak to asi tiez nie je ok. Mlade rozkrmene (= nemaju chrbat ako papier) a aklimatizovane zebrasomy vydrzia mesiac-dva v pohode v 60 l AQ, podobne Ctenochaetus. Na rod Acanthurus uz potrebujes trochu vacsi priestor, ale to uz hovorime o karantenach pre radovo kubikovu nadrz, lebo do mensich akvarii tieto ryby jaksi nepatria. Inak v prvom riadku tohto odseku hovorime o hladine vyznamnosti 0,O5-0,1, teda je pravdepodobnost nad 90 %, ze sa do AQ nic nechcene nedostane. Ku 100 % sa to nasledne priblizuje uz len velmi pomaly a pokial na to nie je zvlastny dovod, z praktickeho hladiska nema vyznam drzat zivocicha v karantene viac ako 3 mesiace, len aby sa dosiahla pravdepodobnost 99,9 %. Toto uvadzam len ako priklad, nikoho tym nechcem odstrasit, ale tieto veci maju svoje zakonitosti a dokonca sa daju aj pomerne presne matematicky vyjadrit (toz tak obmedzeny pokus o aplikaciu epidemiologie a parazitologie do morskej akvaristiky, aby chemici a elektrotechnici nemali pocit, ze morska akvaristika je hlavne ich parketa :lol:)

Pokial beries iba frag bez podkladoveho substratu, staci dobre oplachnut vodou z AQ a standardny Betadinovy kupel. Toto by som videl ako vynimku, kedy karantena podla mna vyznam nema (pravda ak ti z toho fragu v betadinovom/ Lugolovom kupeli neopadaju parazity koralov).

Vsetky nadrze (ono aby to nevyznelo ze sa chvastam, nie je ich zasa az tak vela, kedze mam uplne iny job), ktore som za posledne 2 roky pomahal zakladat alebo robil udrzbu sa mi podarilo uviest do plneho chodu v "bezparazitickom stave". Ide o objemy 300-1500 l. Dovodom, preco na to od isteho obdobia velmi prisne dbam, je negativna skusenost s mojim vlastnym AQ.
Kazdy sa popali, niekdo hned, na niekoho si to pocka az ked zacne nadobudat pocit, ze ho morska akvaristika uz nic zasadne nenauci. Ako som prizvukoval v jednej prednaske, najdolezitejsia vlastnost morskeho akvaristu je doslednost (hned druha je trpezlivost :D ). V karantenovani plati to, co znie lepsie anglicky ako ceskoslovensky: "No shortcuts!"
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa VF »

Lukáš napísal: aby chemici a elektrotechnici nemali pocit, ze morska akvaristika je hlavne ich parketa :lol:)
Musím si dát OT - jak říkala moje třídní na SPŠJT (Střední průmyslová škola jaderné techniky) v roce 1976 při výuce složitostí větného rozboru - "To Vy, technycy a zemedelcy u maturity nemusíte vědět!"
Zkušenost je nesdělitelná!!
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

lepení útesu

Obrázok
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa Steedy »

Takhle sem taky zacinal s tim svetlem :D
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Jo jo jeste jednou díky za půjčení... Prý už budou zanedlouho drivery. Tak už konecne pofrcim na ledky ;-)

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Už je konecne doma ... Bubble magus curve 7

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk 2
Prílohy
uploadfromtaptalk1361961357636.jpg
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa JRx »

vypada to na slusny odpenovac
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Michalova 600ka

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Je tichý, zpracování vypada slušně... Jeste to hodím na merak jestli je odber slibovaných 16w

Už v provozu
Obrázok

Odesláno z mého HTC EVO 3D X515m pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Michalova 600ka

Príspevok od používateľa frantod »

mno vyzerá to dobre , držim palce v zábehu ...

... aj ja si predstavujem niečo vzdušnejšie, len v To mám krátke a urobiť dva takéto útesy ako máš ty v strede a dostať to do 1m rsm bude komplikované :(
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"