Odpěňovač Deltec 1350

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Odpěňovač Deltec 1350

Príspevok od používateľa moguai »

Ahoj,pořídil jsem si konečně něco kvalitnějšího jako je Deltec 1350. Vyšlehal oproti Aqua medic Turboflotor 1000 asi tak 1000X víc než ten AQ i přesto, že jsem místo originálního čerpadla od AQ dal new jet 33W s odpěňovací rotorem. Nicméně, vřele doporučuji Delteca. Moje zkušenost, všechno co je levné,tak je nakonec dražší, proto nemá cenu šetřit.Kdyby jste někdo měl nějaké postřehy k tomuto odpěňovači,sem s nimi.Dík
mpimbwe
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 20 Feb 2011 21:28
Bydlisko: Prague

Re: Odpěňovač Deltec 1350

Príspevok od používateľa mpimbwe »

Taky mám Deltec, odpěňuje celkem slušně - teda vodu krásně vyčistí od všeho bordelu, ale při jakémkoliv sebemenším zásahu do nádrže, i jen při škrábání čelního skla magnetem, klesne v odpěňovači hladina bublinek a dost dlouho trvá, než se vše normalizuje... Nemám zkušenosti s jinými odpěňovači, je toto normální? K tomu ještě přispívá i to, že přestože je hladina vody v komoře filtrace přesně podle požadavků výrobce, musím mít odpěňovač nařízenej na max (nejvyšší hladina), jinak bublá málo a pěna je suchá... Je to běžné nebo mám něco blbě? Díky :-)
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Re: Odpěňovač Deltec 1350

Príspevok od používateľa Zdenda »

Před nedávnem jsem tento odpěňovač testoval a vrátil jsem ho. Není to nic moc, možná to bude tím čerpadlem 9w. Ještě mám doma hranatý skleněný odpěňovač typu HD stáří přes 20 let a nedá se to ani porovnat. :D
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Odpěňovač Deltec 1350

Príspevok od používateľa moguai »

mpimbwe napísal:Taky mám Deltec, odpěňuje celkem slušně - teda vodu krásně vyčistí od všeho bordelu, ale při jakémkoliv sebemenším zásahu do nádrže, i jen při škrábání čelního skla magnetem, klesne v odpěňovači hladina bublinek a dost dlouho trvá, než se vše normalizuje... Nemám zkušenosti s jinými odpěňovači, je toto normální? K tomu ještě přispívá i to, že přestože je hladina vody v komoře filtrace přesně podle požadavků výrobce, musím mít odpěňovač nařízenej na max (nejvyšší hladina), jinak bublá málo a pěna je suchá... Je to běžné nebo mám něco blbě? Díky :-)
No mám podobný problém,taky se celkem nemůžu spolehnout na nastavenou hladinu. Stane se čas od času, že nesmyslně napouští nádobku a když si toho nevšimnu,což je tak v 99,9%, že si opravdu nevšimnu v čas, tak nádržka je plná a vše co se předtím vyšlehalo se dostalo zpět do nádrže. Taky jsem z něho trochu zklamaný a až budu mít dostavěno, tedy i nové akva, prdnu tam nějaký konický odpěňovač, tam bude mnohem větší jistota. Ale jak jsem se zmínil před časem, je to pořád tak 1000X lepší než nějaký aqaumediky apod.Do 300l nádrže je dostačující a celkem až na občasné výkyvy spolehlivý.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"