Nedostatočná filtrácia???

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

miromarcelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Nov 2012 21:34
Bydlisko: Detva

Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa miromarcelka »

Zdravím všetkých, pred mesiacom som založil morské AQ 160L.Rozmer 40x50x80 Filtrácia je cez falošnú stenu širokú 10cm kde sú 4 komory.- Prvá Odpeňovač bluskimmer 250 pod ním 10cm biomolitanu,-druhá keramické valčeky 2Litre,-tretia 0,8L zeolitu+0,4L uhlia,-štvrtá komora phosex+silicate clear a výtlačné čerpadlo JBL 1000. V akváriu mám prúdové čerpadlo 1600L/h , živé kameňe,xenie ,sasanku klauny ,krevetu ,v podstate život . Ale neviem kde je problém ,pretože filtrácia beží stále ale aj tak vidno malú mechanickú nečistotu. Neviem ako ju odstrániť.Ďakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa LukasO »

co třeba fotka, ať víme o čem mluvíš?
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
miromarcelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Nov 2012 21:34
Bydlisko: Detva

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa miromarcelka »

Tak prikladám fotky,blbo sa mi to fotí z boku pretože nemám tam veľký priestor.
Prílohy
IMG_0749.JPG
IMG_0748.JPG
IMG_0746.JPG
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa gut »

pokud nechceš natáčet další díl "Souboj Titánů" tak prosím dej tu plastovou hrůzu pryč.napíšu co si myslím protože většina asi nenajde důvod a odvahu ke kritice.každému se líbí něco jiného,ale v poslední době se tady začali oběvovat "akvaristi" kteří si myslí,že když osolí vodu a hodí do ní dva klauny mají mořské akvarium.radu ode mě neuslyšíš.když tobě nestojí zato nastudovat si uskalí filtrace a další věci s tím spojené tak mě nestojí za to radit.nejspíše jsem tě nepotěšil,ale věř že většina lidí co si přečetla a shlédla to co jsi tu prezentoval si myslí něco podobného
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa tragett »

Souhlasím s Gutem, tohle jsou kýčovité věci, které nikterak ke správnému fungování akva nepomůžou. Pokud máš v akváriu zřetelný "bordýlek", zkus přidat filtrační vatu, velmi jemný materiál, který by Ti mohl tenhle jemný bordýlek vyfiltrovat. To akvárium je hodně mladý, to ber taky v potaz ... před měsícem založené :wink:
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
miromarcelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Nov 2012 21:34
Bydlisko: Detva

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa miromarcelka »

Niekto má blbý deň, vidím nováčika tak idem na neho lebo ja som odborník. Ja som sa nepýtal na nejaké dekorácie, tá tam bude kým sa nerozhodnem ináč. Ale opravím sa,ak to niekomu vadí, nemám morské AQ ale len nádobu s vodou ktorú som rozmiešal ,áno s potravinárskou soľou.Asi to bude aj škoda písať, pchať sa medzi profíkov ktorý v sekunde vedeli aj tie najmenšie úskalia morskej AQ. Základom fór na internete je sa podeliť zo skúsenosťami,tu to asi neplatí. Tak prosím nech ma admin vymaže z registrácie. Ďakujem
miromarcelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Nov 2012 21:34
Bydlisko: Detva

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa miromarcelka »

Tak niekto aspon mal snahu niečo rozumného napísať,vatu som tam mal,niečo sa to zlepšilo ale rýchlo sa špiňí tak som pred dvoma dnami dal biomolitan, a o týžden ked mi prídu bioballs tak vymením aj keramické valčeky. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa tragett »

Rychle se spini, protoze je to mlade akvarium, na fotce je videt zarasene dno, akva je rekl bych velmi zatizene, vidim tam dva klauny, Pterapogon kauderni, Paracanthurus hepatus je úlet, Sapínka žlutomodrého, do toho sasanka, do toho vpravo dole nejakou vretenku? Proste je to mlady akvarko, rasy, mozna slaby odpenovac? ... bud se to ustali samo, nebo to proste musis mechanicky odstranit, prave treba tou vatou ... Ja mam akvarko zalozeny dva mesice a mam podobny problem :wink:
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
miromarcelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Nov 2012 21:34
Bydlisko: Detva

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa miromarcelka »

Ďakujem za odpoveď,Ešte k tej dekorácii, tiež som ju tam nechcel, ale manželka si ju kúpila tak som ju potešil. Pôjde preč akonáhle natrafím na živý kameň ktorý mi tam zapasuje., takže treba to odfiltrovať vatou,dobre.Myslel som či sa to neusadí. Odpeňovač vypení 1dcl za 6 dní. NO2 mám nemeratelné ale NO3 mám vysoké 50mg/L.Tak som vymenil 10 litrov vody.
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa jskubak »

Tato filtracia nevyzera tak zle, podla mna je tam malo zivych kamenov, ale filtracnu plochu mas zabezpecenu biomolitanom a keramickymi valcekami, meraj si dusicnany NO3 a ked budu nad 5 mg/l bud budes davkovat vodku 1ml/100l/den alebo tam pridas peletky.

Podla mna tam nas na to ze je to tak mlade akva prilis vela ryb, pockaj este 2-3 mesiace kym sa akva zabehne, meraj pH, KH, NO3, PO4. Pozor davaj najma na KH 8-10 a PO4 pod 0,07 mg/l
miromarcelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Nov 2012 21:34
Bydlisko: Detva

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa miromarcelka »

Tak včera som testoval vodu PH 8-8,5 (sera test, nedá sa určiť presne),KH 10 , Mg 1500, Ca 500, Zajtra si pripravím vodku. Ale je pravda že fotky sa mi nepodarili ,zavadzia mi skriňa aby som odfotil celú filtráciu. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa tragett »

jskubak napísal:bud budes davkovat vodku 1ml/100l/den alebo tam pridas peletky.
S tou vodkou bych byl bez zkušeností a preciznosti (především pravidelného denního) dávkování opatrný, velmi snadno si tím může odpálit akvárium (přemnožení bakterií má za následek zpotřebování kyslíku a udušení akva).

Rekapitulace použití peletek se aktuálně řeší zde: viewtopic.php?f=44&t=5097&p=65993&hilit=peletky#p65993 taky není jen tak je z jedné vody na čisto doporučit. Není to zase tak úplně jednoduché, řekl bych. 8)

EDIT: co používáš za sůl?
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
miromarcelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Nov 2012 21:34
Bydlisko: Detva

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa miromarcelka »

Soľ používam AQ reef salt
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nezačal jsi zrovna nejlépe - trochu přibrzdi ve svých soudech prosím. Pokud tedy čekáš rady od zkušenějších.
Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o FO akvárium, tak bych řekl že ten skimer není zrovna optimální. Navíc AQ je mladé, je v něm více ryb, než by bylo na začátek zdrávo a z té plastové věci v rohu se může uvolňovat do vody buhvíco - to všechno dohromady kvalitu vody rozhodně nevylepšuje.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
miromarcelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 08 Nov 2012 21:34
Bydlisko: Detva

Re: Nedostatočná filtrácia???

Príspevok od používateľa miromarcelka »

Ja som sa pekne opýtal , stačilo aj tak odpovedať, panák ide preč z nádrže(nádoby). ďakjem
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"