Budúca 300 litrovka

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa shifti powers »

voda bola trochu presolena 1,040 ale to až tak strašny extrem neni no zriedil som ju a uvidim dnes podvečer ked zmeram hustotu či to klesne. A ešte urobim tesy. Stroncium bolo pridane
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa bradoo »

1.040 je pomerne velký problém. Najmä to nezníž razom. Ale aspoň vieš odkiaľ sa nabrali tie vysoké hodnoty :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa tragett »

1.040 mi nepřijde jako zrovna trochu přesolená voda :-) nicméně sundavat salinitu rozhodně doporučuju postupně, pokud to sundáš jednorázově třeba na 1.025, bude to pěkný šok ... četl jsem příspěvek jednoho reefaře ze států, který dlouhodbě držel salinitu mezi 38-40 a výsledek byl, že acropory šly do pána a jiné koráli rapidně zpomalily růst. Blbá je taková salinita u bezobratlých, jsou izotoničští, mají stejnou měrnou hmotnost jako voda kolem nich, nemohou dělat osmoregulaci (udržování stálého osmotického tlaku , závisící na množství rozpuštěných iontů ve vodě) jako ryby a proto je nutné, aby byla salinita udržována konstatně v rozumnýcho hodnotách.

Mrkni na tenhlefajn článek
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa shifti powers »

do frasa tak začínam pomaly znižovať nemam refraktometer a tym činskzm hustomerom sa do dost nepresne meria budem si musieť nejaky zadovažiť nech to udržim na presnej salinite. Viete mi nejaky refraktometer odporučiť v nejakej rozumnej cene ?
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa tragett »

Vertex, u nas v cene kolem 1000,- (40€) ... Jinak muzes si vzit svuj cinsky hustomer, zajet k nekomu, kdo ma 100% hustotu rozumnou (1,025-1,026), premerit jeho vodu, udelat si rysku a podle toho drzet vodu, nicmene rozhodne bych poridil neco presnejsiho, at uz refraktometr, nebo skleneny hustomer, velmi presny dela Tropic Marine.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa lubo54 »

Já som to tak spravil s tím čínskym a v poho ale plánujem aj ja do budúcna niečo lepšie.
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa shock »

tak vyzera ze som trafil obe diagnozy, akurat som ich nepripisoval ludskemu faktoru.
aj si prisiel na to ako sa ti podarilo to tak presolit a ako dlho to bolo mimo normalnych hodnot?
co si dolial odpar z nasolenej ci ?
k hustomeru, pokial mas ponorny tak tie su presne dostatocne, len si treba zmerat odchylku a ta je vzdy rovnaka, ked mas teplotu okolo 26C. Akurat to prelievanie do valca na meranie je trochu otravne.

poradte mu niekto to znizovanie "postupne" kolko je max, lebo smerom dole to az tak hrozne nie je a nad 1028 je to aj tak likvidacne pre nase zivocichy.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa vik_33 »

shifti powers napísal:voda bola trochu presolena 1,040 ale to až tak strašny extrem neni ...
Ty nepotřebuješ rady. Ty si přečti úplné základy ... Tedy pokud se namísto o Red Sea nesnažíš o Death Sea ... názvy znějí podobně ...
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa kominík »

to by mne ani ve snu nenapadlo,že přestřelíš hustotu vody a to na takovou hodnotu,kterou udáváš .
jak jsi přišel teď na tento údaj,když říkáš čínský šmejd?on ukazuje stále stejně
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa martin01 »

Já jsem to kdysi díky plastovému přesolil na 1.035 nevím ,jak dlouho to trvalo, ale myslím, že ta hodnota 1.040 nebude taky uplně správná, bylo by nejspíš mrtvé všechno, alespoň mě zůstal jen jeden malý polyp acany. Rybám to zřejmě zas tolik nevadilo. Než to začneš nějak razantně snižovat, tak zjisti, kolik tam opravdu máš. Já jsem denně vyměnil 4% vody, jestli to bylo hodně, už nebylo na čem moc sledovat.
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa shifti powers »

Tak všetkym sa ospravedlňujem hustotu vody som meral znova a zistil som že mam zlý hustomer.Nebolo možne aby som takto presolil vodu ked som ju meral naposledy pred mesiacom bola 1,031. Včeajšie meranie bolo rapidne zmenené na hustomery a myslel som že som niečo pohnojil ukazovalo mi 1.040. Keby som mal tuto hustotu v akvarku vraj by som už dávno prišiel o väčšinu alebo všetko čo v akva mam . Už som si pripadal ako blbec ked som tu vodu včera 5 krat meral a ukazovalu taku hodnotu. Požičial som si iný hustomer ževraj profi a ten mi nameral túto hodnotu (1,030). Neviem čo je s tým čínskym hustomerom vždy ked ho poklepem tak ukazuje inu hodnotu v akva a ten požičaný ukazuje stále jednú a tu istú čo je tých 1,030.Dal som na nejaké vaše rady a pred dalším krokom som sa ujistil či ta hustota je fakt taka nahouby a nebola :D. Od dneska nechcem z číny ani nudle .
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa shock »

hustota je stale nahouby
a ked hustomer tak ponorny vytlakovy, nie rucickovy - to by ta ani adidas znacka nezachranila, je tam kopa veci co staci spravit viac trenie a ukazuje hovadiny.
Naposledy upravil/-a shock v 02 Okt 2013 11:49, upravené celkom 1 krát.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa shifti powers »

vik_33 napísal:
shifti powers napísal:voda bola trochu presolena 1,040 ale to až tak strašny extrem neni ...
Ty nepotřebuješ rady. Ty si přečti úplné základy ... Tedy pokud se namísto o Red Sea nesnažíš o Death Sea ... názvy znějí podobně ...
o dead sea sa tu asi nesnaží nikto a základy som čítal rok keby som ich nečítal tak by sa mi nepodarilo založiť morske akva ktore zatial prosperuje
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa shifti powers »

ok skúsim ju ešte znížiť no najprv musim zohnať spolahlivý refraktometer a hlavne presný viem že hustota vody je najdôležitejčia vec preto treba presné meradlo .
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Budúca 300 litrovka

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ok, tak když si myslíš, že hustota 1,030 "není nahouby", tak jsi četl opravdu velmi málo, anebo velmi nepozorně.
Kdybys hned na začátku napsal, že máš přesolenou vodu ( což při hodnotě 1,030 teda máš ), bylo by tím jasné proč máš hodnoty tam, kde je máš. A rady by tomu odpovídaly.
Pro řešení příštích problémů ( které zcela jistě přijdou ) pokaždé napiš všechny základní parametry vody a také hodnoty nově namíchané vody a k tomu úplně vše, co, kdy a jak často do vody liješ nebo sypeš. VŠE, ne jenom něco.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"