Akvárium řasa - venca91

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

Rici_m napísal:No já bych spíš uživateli Vik poděkoval za to že vše shrnul a dal si s tím práci takto je to vcelku přehledně sepsané!!
Osobně nepřidám žádný věcný příspěvek vše mě připadá nějaké zvláštní a v takovém případě se nedá radit. :wink:

ten text je vytrzeny z kontextu vik jen vytahnul co se mu hodilo - a sled udalosti uz neni uveden
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

kominík napísal:jo ono je to problém,sám píšeš,že třeba sodu nepřidáváš,ale kh + ano --- jedno a to samé
akva před rokem reef a pak napíšeš x let muréna + perutýn
v tomhle aby se prase vyznalo a natož ještě něco radilo
ono není problém poradit,ale z čeho chceš vycházet :?:
a jakmile budeš startovat do zde přítomných,kteří už mají si myslím dost dlouho trpělivost na tohleto odpovídat - tak to tady můžeš rovnou zabalit
sorry

ještě doplním tím,že jsi měl slanou vodu 14 let neznamená ,že jsi odborník - sám vidíš jak jsi dopadl a myslím ,že tím psaním se nic nevyřeší - nemyslím to zle ale fakta těchto stran
jediná šance něco u tebe změnit je,aby někdo ze skušenějších (reefařů) k tobě dojel a zjistil co a jak
ano kh a soda je to stejne ale precti si z jakych clanku to vynato - v kazdem clanku se bavim s jinou osobou v jinem sledu o necem jinem ---- reef 10 let a dravci 3-4 roky to jsem psal ale nikde neni ze reef pred rokem ..... to jsou vsechno jen vynatky z celych clanku a vypada to divne ale kdybys cetl vsed prvniho dne a cely clanek tak pochopis o co gou a mezitim jsou jeste odpovedi na otazky kdyz se mne nekdo na neco ptal a vik to hodil do jednoho kose a je z toho gulas ve kterem se ten co to cte nemuze vyznat----z toho vycucu co udelal vik bych ani ja nevedel za mesic co to ma byt........ja nezacal startovat - uz podruhe vysrtartoval vik....a tim vycucem kde pomichal me clanky a odpovedi na uplne jine otazky vnesl jen totalni chaos.........a to ze mam slanou vodu 14 let neznamená ,že jsem odborník to uz jsem tu napsal. Aspon je videt ze se ctou jen vycucy a ne cele clanky ktere maji na sebe navazovat - zatim tu bylo jen par lidi (2-3) co mneli konkretni otazku a na tu dostali konkretni odpoved i kdyz se uz nektri potom neozvali.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa shark »

ok tak to uděláme jinak přeci se tady nebudem furt haštěřit.Zesmolí se několi otázek na které se prosimtě pokus odpovědět tak nějak stručně a přesně.
1-sul jaký typ se nyní používá
2-momentální salinita
3-co se do AQ sype a kolik (tim myslím cokoli se tam přidává)
4-co se do AQ leje a kolik (tim myslím cokoli se tam přidává)

5- zčeho jsou dekorace
6-Jaký Ca reaktor a jestli je momentálně v provozu
pokud není tak jak je dlouho vypnutý
7-jaká je teplota vAQ- akvariu
8-jaká je perioda svitu a kolik se svítí ve W
9-shlédni jestli jsi nenechal u vypnutého Ca reaktoru puštěné Co2 a jestli je dobře zaškrcené
10-jaké jsou proudy v akvariu -jaké tam máš proudová čerpadla?
11-současný stav KH a případně by bylo dobré uvést i sled měření v závislosti na datu
12-jestli byla voda měřená i jiným testem než který máš doma na KH
13.Datum poslední výměny a množství ,kolik litrů bylo měněno naposled?Ne součet několika výměn.
14 jaké je výtlačné čerpadlo?
15Co vyšlehá skimmer za 24h?
16 jak dlouho ti leží ta korálovka ve filtru,kdy jsi ji měnil nebo propral?
17pokud je nová tak odkud je a kdy jsi ji tam dal?
18 pokud není nová a pral jsi ji tak jak?
19 sorbenty - množství a perioda výměny
20 aktuální foto akva - celého i s životem co tam zůstal
Co ještě žije v AQ?
Mrknem na to to by bylo aby se na to nepřišlo.Mimochodem kdo má ještě nějaký nápad na co se konkrétního zeptat dopište číslo a otázku.
Pokus se nám na to odpovědět a nějak tu chybu najdem.Pokud se odpovědi očíslovat k jednotlivým otázkám.
Moderátory fora žádám aby se pokud to jde pokusily případně doplněné otázky sloučit k sobě aby to bylo pohromadě i stím co se doplní a odpovědi pokud se suma sumárum dohodí v kostce tak bude hned přehledněji.
Dalo by se to takto?myslím že to bude lepší než aby se tady furt plácalo o ničom a napadol se navzájem.Jednou muže mít problem zase někdo jiný a tak komentáře trochu kroťte.Kdo nemá co říct k problemu tak by psát neměl.Kdo má chuť pomoct tak myslím že bude víc jak vítanej aby se došlo k závěru.Ty otázky jsou duležitý a oto víc ještě doplnění těch odpovědí a to popravdě i kdyby to znělo blbě.To že se udělá nějaká chyba je hned a kolikrát to muže být jen nepatrná chyba a AQ to pohřbí.


(jako příklad-dnes v noci mi atman upekl zebrasomu a hepatus bojuje už 30h o života snad to dá,stačilo málo-předřenej rotor a zdvihající se teplota.Kdybych si nechal plavat teploměr ve vodě tak to zjistim než je pozdě a na tom je evidentní že fakt stačí málo a pruser je hned)
Naposledy upravil/-a shark v 22 Mar 2013 20:43, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa shark »

je mi jasný že to bude otrava pro tebe na vše odpovědět ale bez odpovědí se nedovíme co stim asi muže být že to kolabuje.Hlavně trpělivost :wink:
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa gut »

no tohle už pak nebude forum,ale poradna.například já jsem napsal konkrétní příčiny při kterých se může zvedat hodnota Kh.ale reakce mi přijde jak ze světa pohádek přinejlepším scifi.i když mořská akvaristika není exaktní věda tak chemie ano.a ta uhličitanová tvrdost a alkalinita má tendenci se samovolně pohybovat přesně opačným směrem než nahoru.ony se ty jontíky prostě nezjeví za rachotu hromů ale mizí za šumění kyselinky(pokud neposlouží jako součást aragonitových skeletů při růstu korálů).místo důsledného prověření všeho co to může způsobit jsem byl ujištěn,že je vše "v cajku".ale pokud se tedy způsobem který navrhuje shark něčeho dopátráme k čemu to bude?
mě už ted napadají otázky jako"proč byl instalován CA reaktor na nádrž s měkkými a kožnatými korály a kdo a jak ho nastavoval?" a logicky pak proč byl doléván KH buffer?
nebo další věc.perioda výměny fosfát absorbentu.to je ftip?nebo to je v klidu,že se v podstatě nechají ortofosfáty ukládat deset let a více do dekorací a tuny korálovky ve filtraci?
hned v uvodu jsem navrhoval systematický postup jak zjistit učinnost filtrace.pokud by se to povedlo tak by následoval dost zdlouhavý ale jediný možný způsob jak dostat fosfáty s utesu.psal jsem to jen proto že majitel vysloveně napsal,že savo nechce a varianta"křeček"taky nevyhovuje.
jinak bych na tom seznamu lidí co radí restart byl taky.ale restart způsobem vyhodit všechny šutry do kontejneru a koupit nové.beztak se před deseti lety používaly převážně chorvatské šmejdy.no živáky s Tongy to asi nebyly.ale i to by bylo prd platné
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa tragett »

Pomalu bych odkazal na clanek o kumulaci fosfatu, co tu byl nedavno probirany ...
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa vik_33 »

to venca91: Takže aby bylo jasno - shrnul jsem pouze fakta, která zde píšeš. Nic jiného, žádné mé hodnocení.
U každé informace je uveden datum, kdy jsi jí prezentoval, řazeno chronologicky. Každý včetně Tebe si to může zkontrolovat. Jde o Tebou uváděná fakta, bez překrucování, bez komentářů. Rozhodně jsem nesepsal "pouze to co se mi hodilo", jen veškeré důležité informace, které jsi uvedl.
Barevně jsem označil protichůdné informace:
Vodu měřili odborníci a parametry byly "v nejlepších mezích". Za pouhé 3 :!: dny píšeš kh=0. Je úplně jedno, jestli to bylo 0, nebo víc jak 20, obojí je mimo, takže buď měřili špatně odborníci, nebo Ty.
Na konci února, na začátek tohoto vlákna, jsi dal fotku s popisem "foto před rokem" a na něm je reef s korálnatci a reefovými rybami. O týden později píšeš, že máš v AQ perutýny 4 roky.
Na začátku března napíšeš, že přidáváš kh roztok. Za další 3 dny zas píšeš, že už víc jak měsíc nepřidáváš kh buffer.
Osočuješ mě, že Ti vyčítám výkyvy v hustotě a teplotě a že takové výkyvy jsou běžné. Nejsou běžné, ale také to není to nejdůležitější, pokud jde o nestabilitu Tvého systému. Nic Ti nevyčítám, pouze jsem sepsal fakta do jednoho příspěvku, když Ty "nemáš tolik času, aby sis každý den zapisoval přesné údaje". Věř mi, že téměř každý z nás si alespoň na začátku zapisoval naměřené hodnoty a další důležité informace, aby věděl, co se mu s AQ děje.
Za daleko závažnější považuji fakt, že dusitany, dusičnany i fosfáty máš stabilně v přímo ukázkových hodnotách. Tady je zřejmě přání otcem myšlenky.

Je úplně jedno, v jakých souvislostech jsi co napsal. Jsou to Tebou uvedená fakta. Jestliže napíšeš, že dáváš kh buffer a pak zas že už měsíc ne, je úplně jedno, komu a v jaké souvislosti to píšeš. A věř tomu, že koho toto vlákno alespoň trochu zajímá, přečte si ho pozorně celé, ne jen poslední příspěvek ( což velmi často deklamuješ Ty ) a souvislosti si najde.

Rad jsi dostal vícero od několika zkušených mořáků, ale opakuješ stále to samé. S žádným zkušenějším akvaristou jsi se nedomluvil na pomoci ( nebo jsi o tom alespoň nenapsal ).
Většinu otázek, které Ti dnes položil shark jsem Ti položil skoro před třemi týdny i já. Na některé jsi odpověděl, na některé ne, některé odpovědi jsou v rozporu s Tvými dalšími tvrzeními. Pokud chceš opravdu vystoupit z kruhu, odpověz sharkovi poctivě na vše, přesně tak, jak jsou otázky položeny.

A na závěr - je mi úplně fuk, že máš moře 13-14 let. Podle Tvých příspěvků o něm nevíš téměř nic. Ani základy ( před měsícem jsi se ptal i na to, co to je RO ). Mnozí z těch, kdo mají AQ pár měsíců toho o moři vědí mnohem víc a na jejich nádržích to je vidět. Přesto se tu rozkřikuješ, jak Ti tu křivdíme a nejvíce já. O mé rady nestojíš - ok, beru na vědomí. Nehodlám se Ti vnucovat. Tomuto vláknu jsem zjevně věnoval až příliš mnoho času.

Pokud chceš pokračovat v napadání mne, nebo kohokoliv jiného, včetně fóra jako takového a porušovat zdejší pravidla, tak si to dobře rozmysli. Stejně jako svou odpověď, na tento můj příspěvek.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa VF »

Dovolil bych si to shrnout:
Za téměř měsíc 17 stran á 15 příspěvků ve stylu : Poraďte, co mám dělat, když již mnoho let dělám to nejlepší a nedaří se. Na jakýkoliv dobře míněný příspěvek s radou a pochybností o dělání toho nejlepšího odsouzení znalostí radícího. Postrádám jakoukoliv zpětnou vazbu a vyhodnocení pokusu o nápravu dle poskytnutých rad.
Doporučuji toto téma vyhodnotit jako nejzbytečnější diskusi za uplynulý měsíc.
NO ALE ALESPOŇ JE CO ČÍST!!!!!!!
Zkušenost je nesdělitelná!!
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa kominík »

[quote="VF"]Dovolil bych si to shrnout:
8) moje řeč :!: :!: :!:
a na závěr :evil:

a aby nedošlo k nedorozumění čtu toto téma od začátku a nic vytrženého z kont...jsem si nevšiml :wink:
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

1-sul jaký typ se nyní používá - reef prodac
2-momentální salinita - 1,025
3-co se do AQ sype a kolik (tim myslím cokoli se tam přidává) - nic
4-co se do AQ leje a kolik (tim myslím cokoli se tam přidává) - bakterie

5- zčeho jsou dekorace - 60% z chorvatska zbytek zbytek zive koupene
6-Jaký Ca reaktor a jestli je momentálně v provozu - odpojeny z provozu
pokud není tak jak je dlouho vypnutý - 3 roky
7-jaká je teplota vAQ- akvariu - 26
8-jaká je perioda svitu a kolik se svítí ve W - modre 10 hodin 2x 36w bile 8hodin 2x 54w hqi vypnute
9-shlédni jestli jsi nenechal u vypnutého Ca reaktoru puštěné Co2 a jestli je dobře zaškrcené - odpojene
10-jaké jsou proudy v akvariu -jaké tam máš proudová čerpadla? 2x 8000l + 1x 12000 + 1x 5000
11-současný stav KH a případně by bylo dobré uvést i sled měření v závislosti na datu - 19,8
12-jestli byla voda měřená i jiným testem než který máš doma na KH - ano ale od stejne znacky a ze stejne varky - ale konr´trolni roztok kdyz zmerim je to ok takze test ok
13.Datum poslední výměny a množství ,kolik litrů bylo měněno naposled?Ne součet několika výměn - dnes bude 100l a minuly tydem 100l
14 jaké je výtlačné čerpadlo? 6000l/h ve 4 vysce
15Co vyšlehá skimmer za 24h? - ted kdyz nekrmim 0,5 dc za 24hod
16 jak dlouho ti leží ta korálovka ve filtru,kdy jsi ji měnil nebo propral? pred 2mesicama 1/2nova + 1/2 ponechana kvuli bakteriim
17pokud je nová tak odkud je a kdy jsi ji tam dal? - koupena u polcra v havirove
18 pokud není nová a pral jsi ji tak jak? - odpovezeno driv
19 sorbenty - množství a perioda výměny - pred mesicem novy silicarbon + uhli + anthiphos vymana co 3 mesice a 1x za mesic properu+ 2mesice stary zeolit
20 aktuální foto akva - celého i s životem co tam zůstal - dodam pozdeji
Co ještě žije v AQ? - murena - zatim se nedala chytit ale nekrmi se at vyhladovi - 2x meky koral + 2 zajici + 1x snek tygrovka
Naposledy upravil/-a venca91 v 23 Mar 2013 17:03, upravené celkom 1 krát.
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

foto z mobilu
Prílohy
75%.png
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa kominík »

19 sorbenty - množství a perioda výměny - pred mesicem novy silicarbon + uhli + anthiphos vymana co 3 mesice a 1x za mesic properu+ 2mesice stary zeolit

jen půl odpovědi - u každého je třeba napsat množství
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

19 sorbenty - množství a perioda výměny - pred mesicem novy silicarbon 2baleni 400g + uhli 1baleni + anthiphos 2 baleni tusim ze 2x 400g uz nemam krbice jbl vymena co 3 mesice a 1x za mesic properu+ 2mesice stary zeolit 10kg
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

zde aktualni foto aq - jeste ze jsem nedal na ty dobre rady ze mam nalit savo.... :D
Prílohy
SAM_3970 po upr 2.jpg
venca91
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 06 Dec 2006 10:30
Bydlisko: Český Těšín
Kontaktovať používateľa:

Re: Akvárium řasa - venca91

Príspevok od používateľa venca91 »

foto1
foto1
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"