Seriatopora histix

Small Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s malými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
davud
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 05 Júl 2006 11:34

Príspevok od používateľa davud »

To je teda ale pěknej hnus.

_____________________
850l reef
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

No vizeralo to podobne ako ta Pocilopora v tom clanku. Zatial sa drzi este 11 fragmentov. Vizera ze sa to stabilizuje. Asi len cas ukaza ci to nebude pokracovat...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

U me nekroza taky parkrat propukla, ale ztim to nikdy nesezralo celou kolonii. Jednu se dokonce povedlo zachranit tak, ze kdyz uz byla odepsana (polovina mrtva) tak skoncila v kyblu s morskou vodou v komore, kde se po dvou tydnech vzpamatovala, a po zpetnem umisteni do akva se vzchopila.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Zaujímavé Pepo , môžeš aspoň približne povedať, aké boli podmienky v komore ? Teplota ,svetlo....
Peter
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Teplota pokojova, kolem 23. Svetlo jen rozptylene, obcas rozsvicena zarovka na strope, tot vse. Po te nekroze trvalo tomu koralu tak pul roku nez zacal zase normalne rust.
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Existují přípravky, kterými lze snad nekrózu (aspoň některou) léčit a dokonce se doporučuje čerstvě přivezené korály v tomto preparátu preventivně vykoupat. Kdysi jsem nějaký takový preparát měl, vyráběla ho nějaká firma z USA. Nikdy jsem jej ale sám nepoužil a lahvička s ním se utopila v roce 2002. Možná, že o tom někdo něco ví ??!! Nejedná se samozřejmě o preparát proti ploštěnkám.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

jedna sa o nejaky roztok jodu :) ale neviem koncentraciu ani odporucane doby kupelov

treba trosku pogooglit

http://www.marinedepot.com/aquarium_med ... sp?CartId=
pisu: "Contents: Deionized water, iodine, potassium iodide, potassium bromide, proprietary bromine compound, stabilizers."

http://www.wetwebmedia.com/ca/volume_2/ ... /Oh_no.htm

pisu:"Coral dip such as Kent Tech-D, or Lugol's solution"
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Asi sa jedná o Lugolov roztok ,čo je iod rozpustený v iodide draselnom, myslim , že na to niekde natrafil Martin /dement- stale mam morálne zábrany písať túto jeho prezývku :D / a tuším tam mal popis aj na prípravu roztoku a bolo to ak ma pamäť neklame, práve na túto chorobu korálov.

Peter
Používateľov profilový obrázok
dement
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 24 Nov 2005 22:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa dement »

Ako vidno, Petrovi este sluzi aspon pamat ( ked uz ine nie) :-) na zlozenie Lugol-u som sa ho pytal asi pred rokom...
Takze, Peter, smelo do toho a pouzivaj moj nick, sam som si ho vymyslel, ked som pred vyse 2 rokmi zacinal diskutovat na reefe a kladol ( pravdepodobne ) podobne otazky ako davud :-(

A este jedno info pre davuda aj ked ziva diskusia s nim prebieha v inom fore - rozhodne plati vsetko, co ti ludia odpisali a odpisali ti nie preto, ze by ta chceli ponizovat, ci robit ti zle ale preto, ze chcu aby sa ludia poucili a nas ( aj tvoj davud ) spolocny konicek - morska akvaristika - uspesne napredoval.
Martin
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

dement napísal:Ako vidno, Petrovi este sluzi aspon pamat ( ked uz ine nie) :-) na zlozenie Lugol-u som sa ho pytal asi pred rokom...
Takze, Peter, smelo do toho a pouzivaj moj nick, sam som si ho vymyslel, ked som pred vyse 2 rokmi zacinal diskutovat na reefe a kladol ( pravdepodobne ) podobne otazky ako davud :-(

A este jedno info pre davuda aj ked ziva diskusia s nim prebieha v inom fore - rozhodne plati vsetko, co ti ludia odpisali a odpisali ti nie preto, ze by ta chceli ponizovat, ci robit ti zle ale preto, ze chcu aby sa ludia poucili a nas ( aj tvoj davud ) spolocny konicek - morska akvaristika - uspesne napredoval.
Teraz si ma urazil , pamäť a ešte aj pečienka :D a Ty tvrdíš že iné už nie... :P
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

zlozenie Lugolu je jasna vec, uci sa to aj na strednej skole ( KI a I v pomere 2:1) , otazka je koncentracia (1%, 3%, 5% alebo viac..) a doba kupela.
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

u tohoto problému nám vždy pomohlo vzít korál uštípat zdravé kousky a odvízt je kamarádovi skoro vždy se vzpamatoval seriatopora,acropora (ty uměj odejít za 24 hod.),stylophora, a nakonec se znovu ve formě oplégru vrátil do původní nádrže,ale léčebný roztok by stálo za to vyzkoušet
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Mel jsem to v poznamkach, takze tady to je:

Lugol’s solution can be used at 10 drops per liter for a 15 minute treatment in an isolated container. Such a dip is commonly used on newly acquired hard corals to prevent RTN (rapid tissue necrosis) outbreaks in SPS dominated tanks.

cely clanek:
http://www.advancedaquarist.com/issues/ ... eature.htm
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

tak som to nasiel:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lugol's_iodine

v skratke:
It consists of 5% iodine (I2) and 10% potassium iodide (KI) in distilled water with total iodine content of 130 mg/mL. Potassium iodide is added to render the iodine water-soluble. This solution is also used as an indicator to test for the presence of starches in organic compounds (turns a dark-blue/black).

Takze 50g jodu a 100g jodidu draselneho na liter vody, zatrepat , zamiesat
Pro pridani tajomneho "jodicnanu" mame dokonca aj Super-duper jodovy preparat a nemusite utracat 1000czk za liter u znackovych vyrobcov :D :) :shock:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Jeden otazka pre skusenejsich odo mna, cez vikend som robil vecsie upratovanie v akva, a tak som vsetko vyhadzal von a potom naspet do akva.
Zrejme mi to trvalo dlhsie, a tak teraz zistujem ze seriatopora ma asi udumrete spicky. Zrejme uschly :( , ak sa nepozbieraju mam ich ulomit, aby neprekazali v raste alebo co :?: .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly SPS"