poraďte mi....

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

ohara46
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 01 Apr 2013 15:00
Bydlisko: Vigantice

poraďte mi....

Príspevok od používateľa ohara46 »

Ahojte všichni nadšenci moře doma. Jsem chovatel afrických cichlid již několik let,ale stále mě to táhne k vám-to je mořským nadšencům. Do budoucna-možná i blízkého bych to moře chtěl mít taky doma. Proto bych byl rád,za každou radu jak začít. Pro úplnost dodávám: Akva 140x50x50,představa chovu krevet,sapínů,klaunů,bradáčů k těmto myslím nenáročným druhům i pro začátečníka i nenáročné další bezobratlé,sasanky,korály ap.Budu vděčný za každou radu,jak začít dobře,získat časem zkušenosti, a to i přesto,že by to bylo zezačátku třeba v levnější formě. Pro uvedenou nádrž -jaký odpěňovač,osvětlení,filtraci? Jak jsem uvedl,mám zkušenosti např. s komorovým filtrem na který nedám dopustit-když dám do druhé komory odpěňovač,je to dobře?Jak by jste začali vy??? Díky za rady ohara46
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: poraďte mi....

Príspevok od používateľa amsi »

já jsem osobně začal tak, že jsem tady (tehdá ještě reef.cz) přečetl komplet vše ..... a tímto jsem se vyhnul tomu,že bych musel pokládat stejné otázky jaké tady poslední dobou stále čtu,i dnes od Tebe. VŠECHNO tady je !!! To na co se ptáš. Ještě akva nemáš, tak studuj :wink:
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: poraďte mi....

Príspevok od používateľa gut »

Hlavně si dobře rozmysli co chceš v nádrži mít.následně co by jsi eventuelně chtěl kdyby se ti moře zalíbilo a vše šlo bez problémů.podle toho si vyber techniku a způsob filtrace.ať nezjistíš po půl roce,že by jsi rád něco náročnějšího na chov,ale musel by jsi vyměnit všechnu techniku.takže skimmer rovnou kup tak aby ti utáhl pořádně zarybněnou nádrž.uvidíš že u páru sapínu a klaunů nezůstaneš.nejlepší máš pročíst vlákna od lidí co mají +- stejný obsah jako plánuješ

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
perkula
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 12 Okt 2008 18:39
Bydlisko: Ostrava Vratimov

Re: poraďte mi....

Príspevok od používateľa perkula »

amsi napísal:já jsem osobně začal tak, že jsem tady (tehdá ještě reef.cz) přečetl komplet vše ..... a tímto jsem se vyhnul tomu,že bych musel pokládat stejné otázky jaké tady poslední dobou stále čtu,i dnes od Tebe. VŠECHNO tady je !!! To na co se ptáš. Ještě akva nemáš, tak studuj :wink:
kecale,reef.cz jo??pokud pamatuji tak si mi vybrakoval akva a tahal si rozumy ze mě. :mrgreen: :mrgreen:
měl jsem moře, už nikdy,ale bohužel je to jak droga!!začínám znova.

http://www.youtube.com/watch?v=uvxQebMjhAs&feature

www.reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=2765
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: poraďte mi....

Príspevok od používateľa amsi »

Tebe jsem znal až když jsem měl akva rozjeté,s rybama,korálama ....... podle datumů na fotkách mooooc dobře vím kdy jsme se seznámili a kdy jsem vzal Sarkáč ........ dvojitý ..... prej vybrakoval :lol: :lol: :lol: a Tvůj systém byl na úúúplně jiném principu. Dodnes jdeš svou (zcela odlišnou než já) cestou. Ale to je v pořádku 8)
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: poraďte mi....

Príspevok od používateľa rybka »

Stav se k OMEmu nebo ke mně, máš to kousek :mrgreen: A pokud trefíš až na Vsetín, najdeš tam VASILa :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"