Pojištění akvária

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Nepp
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19 Sep 2012 12:51
Bydlisko: Kojetín

Pojištění akvária

Príspevok od používateľa Nepp »

Ahoj, u koho máte pojištěné akva? Případně za jakou cenu?
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa ellbunda »

Asi nejde zajistit ochranu pro všechna možná rizika. Kdo z Vás má doma např. zařízení proti kontinuálnímu přepětí v síti, kdy komerční ochrany proti pulzním ochranám jsou k ničemu. Kdo z Vás má v paneláku na akvárkem deštník, až to poteče od sousedů atd. atd.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa rybka »

Mám připojištěnu nádrž za 800 ročně na půl mega, to kdybych musel začít znova; nic víc dělat nelze.
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa Josef »

To by mě zajímalo jak jde něco takového pojistit ? A ještě více u jaké pojišťovny ti pojistí život v akváriu ??? A konečně by mě zajímalo kdo by ti hradil pojistku při vypnutí elektřiny od ČEZU například při něaké opravě transformátoru a pd . A to i kdyby ta oprava trvala třeba týden ( přečti si smlouvu s dodavatelem elektřiny protože ten sám se jistí aby nemusel platit například 1000 domácností zkažené věci v mrazničkách a pd.
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa moře v Praze »

To co má Čez ve stanovách, ale neznamená že ti to pojišťovna nepojistí. Mám pojištěný děti když půjdou v krámu a rozbijí třeba láhev za 20t tak to zaplatí pojišťovna :D .
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa Josef »

to je ale pak něco jako pojistka na blbost ale na život v akváriu nevím zda to jde pojistit protože je to pro pojišťovnu dost rysk , spíš jestli není ta pojistka na nádrž a případné škody způsobené vytečenou vodou a pd , sám jako výrobce akvárií mám pojistku na všechna u nás vyráběná akvária a to na částku do 5.000.000kč ale aby pojistka byla platná musím ke každému akváriu které je jako hotovka předávat návod k použití a pokud se jedná o zakázku musím si pro sebe ponechávat v tištěném stavu i emailovou objednávku .

dokonce ani nemohu pojistit sklo u mě ve sklenářství a jen mohu pojistit třeba mého zaměstnance pojistkou na blbost pokud by se něco stalo
minulí rok mě například spadl stojan se sklem a na něm bylo 30tab 4mm skla
jediné co jsme mohli udělat bylo vypsat škodný zápis ale protože nikdo z nás neměl pojistku na blbost nedostali jsme ani korunu
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Aby jsem netvrdil něco co nevím jistě, tak se zeptám našeho pojišťováka. Ale jednoduchou úvahou, že jde pojistit počasí na dovolené, tak mi přijde úhyn přepětím jako nebo výpadkem jako sranda. No a pojistky na blbost májí moji řidiči, ale uplatňuji pouze spoluúčast na pojištění auta
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa Josef »

moře v Praze napísal:Aby jsem netvrdil něco co nevím jistě, tak se zeptám našeho pojišťováka. Ale jednoduchou úvahou, že jde pojistit počasí na dovolené, tak mi přijde úhyn přepětím jako nebo výpadkem jako sranda. No a pojistky na blbost májí moji řidiči, ale uplatňuji pouze spoluúčast na pojištění auta

optej se mě to moc zajíma už jen z toho důvodu že mám bechtěrevovu chorobu a nemohu si pojistit ani svoje zdraví a na druhou stranu jak píšeš jde pojistit počasí a nebo život v akváriu což pro pojišťovny ryzikové není :roll:
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa LukasO »

jde o to, že ten tvůj bechtěrev je jasnej (nemyslím to nijak zle), ale pravděpodobnost toho,že rybkovi odejde veškerý život nebo že děti "moře v praze" uděláá nějakou škodu, je mnohem menší... veškeré pojištění je o pravděpodobnosti a o ceně... rybka platí 800 ročně s jistinou půl mega... to já platím za přední sklo auta pojištěný na 7500kč... holt to že mě migne někdo šutr do skla na silnici je mnohem pravděpodobnější, než to že někomu odejde život v akva...fuj to jsem se rozepsal
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa Josef »

ok to se jedná o Rybku ale co když si takové akvárium koupí už hotové něaký blb a nechá si pojistit ten život a akvárium mu prostě odejde i třeba že zrovna vypadne ve stejné době elektřina na 2h

jak může pojišťovna prokázat že akvárium by zdechlo i bez toho že by elektřina vypadla a jak prokáže že ten dotyčný akvárium zanedbával až se zhroutilo???

jde o to že je to možná více ryzikové a pokud to pojišťovat lze má to určitě něaké ale , jinak by se toho již dávno chytlo x chytráků a mohlo by na tom vydělávat a to nehorázně

dnes jsme všichni viděli co se stalo v Praze a předpokládám že pojištěné to mohlo být také a na daleko větší částku a také to může být jen podvod koumáků + ten humbuk okolo = vyplacení pojistky + zahrát divadlo pro lidi kteří pošlou dary a pd . neříkám že to tak je nebo že by to tak mohlo být ale je to stejné ryziko pro tu pojišťovnu
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa lubo54 »

Já bývam na 8 poschodí a poistil som sa tak že v miestnosti v ktorej je akva je zdvihnutí prah a pod dlažbou hydroizolácia a záskok po výpadku vydrží 15-20 hod (dúfam) :)
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa moře v Praze »

To si ale hodně na sousedy hodný :D
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa Josef »

lubo54 napísal:Já bývam na 8 poschodí a poistil som sa tak že v miestnosti v ktorej je akva je zdvihnutí prah a pod dlažbou hydroizolácia a záskok po výpadku vydrží 15-20 hod (dúfam) :)

to je něco jiného , to je pojistka jak jsem psal dříve proti škodám při vytečení,prasknutí akvária a pd co ti zničí nábytek a nebo sousedům i třeba v 8 patrech pod tebou
ale musím tě upozornit že pokud je akvárium velké například 1000L tak je potřeba povolení od statika což jsem řešil nedávno s jedním zákazníkem na akvárium 1600L ve druhém poschodí novostavby
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa lubo54 »

Sused má na siedmom 1000 ku a pochybujem že riešil statika :)
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: tak tohto by som sa nechcel dožiť.....

Príspevok od používateľa tragett »

Ja v podkrovi necelou tunu a taky sme to neresili nijak :-) bylo mi receno, ze betonovy strop zde unese 1.5t na 1m2 tak sem v klidu :)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"