TrisReef Nano (112 litrov)

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa triscene »

takze navrat z Prahy uz pred istou dobou, az na nejake straty v mojej karantene, sa vacsinu podarilo zachranit a mam taky pocit ze nudibranch som vyhladoval, kedze montipory som uz dal do akvaria asi pred 2-3 tyzdnami a nevidim ziadne objedene kusky tkaniva.

Dnesne meranie:

Mg: 1290
Ca: 400
KH: 8
PO4: 0-0,03 (svetlomodra)
Si: 0
K: 370
NO3: 0-2 (ruzova)

co ma momentalne trapi je trachyphylia, ktora mi na spodnom okraji a uz trosku aj na vrchnom ukazuje skelet :/ doteraz sa jej darilo asi tak skoro aj polroka. byva obcas nafuknuta ale polypy moc neukazuje, vyskusam ju dat na povodne miesto, len tam ju obtazoval klaun a hniezdil pomaly v nej :)
tusite ze v com by mohol byt problem?

Podla parametrov planujem zdvihnut trosku Mg, aspon na 1350-1400. zvysne parametre su oukej?
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Nikto nic? ;)
Usudzujem teda ze merania su v pohode.

Dnes mi dorazila od Forsta zasielka KZ a cervenomodra acanthastrea, neda sa mi nepochvalit tento obchod, dve zasielky na SK, super balene a za dva dni doma a aj osobne ked som bol v Prahe tak som neodolal kupe a pokecu s panom majitelom ;)

Nakupil som Zeozym, zeostart, zeobak a zeofood plus zeovit a aktivne uhlie od KZ..tipujem ze ako zaklad je to fajn :)

Az mam nutkanie zacat kvapkat, len neviem ci mozem zacat so zeolitom ktory som menil pred tyzdnom alebo macat zeovit a az potom kvapkat podla navodov na morskysvet.sk a potom prejst na standardne davkovanie na flastickach. Ocenim rady od pouzivatelov KZ ;)

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa fousac »

Já jsem s KZ začal před měsícem (startoval jsem novou nádrž) a držel jsem se toho jejich 14. denního návodu. To následující dávkování je taky zajímavý, údaje na flaštičkách se poměrně liší od dávkování, které uvádí KZ na svých stránkách https://www.korallen-zucht.de/files/pro ... hedule.pdf.

Stávající zeolit bych asi nedával, ať se z toho zbytečně nedělá kočkopes.

Docela by mě zajímalo jak je to s máčením Zeovitu. Nikde v návodech to neuvádí, krom toho, že se má propláchnout. Já ho nemáčel a naměřené hodnoty v akváriu byly potom docela nízké, ale zda zato může sůl, kterou jsem použil nebo Zeovit, těžko říct. Teď mě bude čekat další výměna a asi ho budu chvíli máčet.

Ještě k těm parametrům, nebudeš už mít trochu nepoměr Ca:Mg pokud budeš Mg zvyšovat? já se to snažím držet 1:3

Nevynechal jsi z toho základu SpongePower?
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

No na tom linku mas standardne davkovanie a asi ich davkovanie.
Ja som si presiel na ich stranke ten Zeovit Guide a Spongepower tam ani nie je spomenuty, bral som ho len ako doplnkovy produkt.
Takisto som cital na tom zeovite ze ziadne namacanie ale asi sa ma :)

Ohladom mg:ca tak som tam jednorazovo pridal trosku magnezia, ale takisto mam pocit ze je to fajn a radsej to upravujem tyzdennymi vymenami.

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa fousac »

Sponge Power je zmíněný v bodě 8.

Jinak k tomu dávkování mi přijde vtipný, když výrobce popíše standardní dávkování, ale pak v druhé větě řekne, ale my to dávkujeme jinak :)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

http://www.zeovit.com/forums/showthread.php?t=10354

Tu je pisane o zakladnych 4och ktore sluzia na tzv vyhladovanie nadrze, to trva niekedy az rok, ale on spomina ze za polroka mal cisla ake chcel. Zvysok je potom na farby atd. Spongepower tam spomenul ze zvyraznila fialovu a ze mala by byt o nieco cistejsia voda. Len co ak niekto zacne so suchymi a nema hubky? A ze skelne lubia tuto vodicku.

Ja prave neviem co a ako, lebo NO3 som nameral okolo 1, takze hladna by mala byt az az. A takisto som sa docital ze phos sorbenty by mali byt vybrate zo systemu a ze ma sa odpenovat nasucho.

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
fousac
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 28 Júl 2013 18:14
Bydlisko: Brno

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa fousac »

O těch skelných jsem to bohužel četl taky. Jinak houbičkám se mi v akva teď daří dobře :)

S NO3 mám spíš opačný problém, protože ho mám stále neměřitelné, i když jsem již snížil dávkování ZeoStart. Ale v nejbližší době dokoupím nějaký ryby, tak se to snad trochu zvedne.

Sorbenty jsem z akvária všechny vyhodil, takže filtraci by měly "obstarat" pouze KZ produkty a doprovodná technika
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Takze DI domontovana k RO a hned lepsie cisla 000 a 001 :)
Dakujem za rady v teme o RO.
Od pondelka idem na KZ, ako mi bolo poradene na zeovit fore a podla guide, idem na 60% mnozstve zeovitu (165gramov) a denne davam kvapku zeobacu a 0.1ml 2x denne (rano a vecer) po dobu 2 tyzdnov.
Uvidime co z toho bude :)
Sasanku som zacal krmit mysisom mrazenym a mam pocit ze jej to prospieva, ked som jej daval filetu tak na druhy den bola sfucana (asi sa vyprazdnila) a treti den byvala normalna. Teraz po mysise byva nafuknuta uz druhy den a tvari sa prirodzenejsie.

Zeovitom chcem stiahnut no3 kedze som blbo asi citaval salifert test a prikladal som vzorku na papierik a pozeral sa zhora, pritom som mal mat podklad na bielom a hladat farbu. Takze zrazu no3 na urovni 1 mam okolo 25..hmm :(
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Akvarium prezilo aj starostlivost inu ako moju pocas poslednych dvoch tyzdnov. Ale mal som aj stratu, ale tu som ocakaval kedze uz dlhsie ukazovala skelet - trachyphyllia...neviem ci sa pod to mohlo podpisat klaunova obluba sediet v nej ale to uz bolo mozno aj 4 mesiace dozadu ked dosla sasanka. A trapia ma platovky...hlavne zelene... Hofmeisteri a este jedna zelena s fialovym okrajom maju prirastky.
No3 postupne okresavam a som trpezlivy.
Urobil som si radost a kupil intank cup pre Tunze 9002 a po vsetkych modoch co som s nim robil a v kombinacii s tymto zbernym poharom - krasa...konecne odpenujeme ako sa ma a koralom sa to paci :)
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Ahojte, kde zohnat sietku na akvarium? Chcel by som zabranit vyskakovaniu ryb ;)
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa LukasO »

Perlinka v ramecku?nebo klidne samotna a kolicky na pradlo :D
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa ellbunda »

Nebo síťka proti hmyzu, prodává se to i s rámečkem, který si přiřízneš na míru.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa triscene »

http://www.ebay.com/itm/120x60cm-moss-M ... 20f078bf16

s kovom je to uz tazke?
a priepustnost svetla takisto hm?
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa LukasO »

kov k mořské vodě asi nebude to nejlepší
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: TrisReef Nano (112 litrov)

Príspevok od používateľa reicho »

alebo krycie sklo....
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"