Heniochus acuminatus

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Heniochus acuminatus

Príspevok od používateľa plaster »

Skuseni nadsenci co hovorite na tuto klipku? Ake s nou mate skusenosti? Je vhodna do reefu?
Pokus o REEF ...
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Měl jsem je dříve a mám (jednu) i teď. Nutné brát do úvahy, že je to klipka, t.j. pozor na tvrdé korály. Nikdy jsem ale neměl odvahu to vyzkoušet. Měkkých korálů si nevšímají, jiných ryb také ne a ostatní ryby (při pozdějším přidání do kolektivu) vzhledem k jejich velikosti brzy ztratily tendenci je pronásledovat. Jsou to suverénní a nebojácné ryby. Velice rády žerou skelné sasanky - používal jsem je i jako putovní k vyžrání skelných sasanek v jiných akváriích než v jejich trvalém "bydlišti". Myslím si, že jsou i dostatečně tvrdé - jen tak něco (kromě povodně) je neporazí.
Naposledy upravil/-a Jaroslav v 06 Sep 2006 06:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Jaroslav napísal:Měl jsem je dříve a mám (jednu) i teď. Nutné brát do úvahy, že je to klipka, t.j. pozor na tvrdé korály. Nikdy jsem ale neměl odvahu to vyzkoušet. Měkých korálů si nevšímají, jiných ryb také ne a ostatní ryby (při pozdějším přidání do kolektivu) vzhledem k jejich velikosti brzy ztratily tendenci je pronásledovat. Jsou to suverénní a nebojácné ryby. Velice rády žerou skelné sasanky - používal jsem je i jako putovní k vyžrání skelných sasanek v jiných akváriích než v jejich trvalém "bydlišti". Myslím si, že jsou i dostatečně tvrdé - jen tak něco (kromě povodně) je neporazí.
Ono niekedy si tie klipky všímajú aj mäkké koraly ,napr: zoanthus , mne zožrali všetky.
Robo
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

To dělala například Chaetodon kleini - ožírala zoanthusy. Heniochus nikdy měkké korály neatakovali, ale možná, že jsem měl jenom štěstí.
Používateľov profilový obrázok
hoher
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:38
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa hoher »

už som to tu niekde pisal , Catalaphyliu j. zlikvidovala skupina ryb ako:z.flavenscens,p.hepathus,z,xanthurus a zacal to heniochus.V druhom akva taky isty koral zlikvidoval A,sohal.Tot moje skusenosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"