gut500 sps/lps reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: gut500 sps/lps reef

Príspevok od používateľa amsi »

tady je rychlý průlet minulostí ..... a pak detaily současné :wink:

Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: gut500 sps/lps reef

Príspevok od používateľa planescape »

Ty jo, parádní záběry. Při těch detailech jsem si na chvilku připadal jako ve skutečném moři :D.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: gut500 sps/lps reef

Príspevok od používateľa gut »

video je pěkné díky Amsimu.já měl v plánu to zmastit mobilem.ale je na něm krásně vidět jak je ta nádrž pro ty ryby malá.chudák hepatus by tak rád prohnal ploutve a ono to nejde.chtělo by to aspoň 1500 l.ale to už bych musel vystěhovat nějaký nábytek
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: gut500 sps/lps reef

Príspevok od používateľa gut »

byl jsem požádán o detaily ohledně mého DSB takže sem s nimi.
většina materialu je uhličitan vápenatý-krmná směs frakce 0,5-1mm.je to velmi levné a na spodní a prostřední třetinu zcela dostačující.nakoupil jsem ve vápence Vitoul za cenu kolem 150kč/50kg.přesně už si to nepamatuji ale je to prostě za babku.
dále jsem použil zeolit stejné zrnitosti 0,5-1mm a nakonec korálový písek 0,5-1mm a 1-2mm.
spodní třetina-uhličitan vápenatý.připravil jsem si hustou kaši a tu jsem potom postupně přehrnkoval do nádrže.je to podle mě lepší než to tam sypat a pak zalévat vodou páč se to dá připravit i v koupelné a nemusí se nadělat kolem akvárka.práší to opravdu hodně.další výhoda je že v písku nevzniká tolik bublin a taky si to už tolik nesedne po zalití vodou.
střední třetina je směs uhličitanu vápenatého a zeolitu připraveno stejným způsobem.
poslední tedy horní vrstva je korálový písek 0,5-1mm a na něm cca 1cm tenká vrstva korálový písek 1-2mm.
uhličitanu vápenatého jsem použil cca 40kg,zeolitu 4kg,korálového písku 10kg(0,5-1mm)+3kg(1-2mm)
celková výška písku je cca 20cm což je zbytečně moc,ale nevadí
uplně nahoru jsem položil 6ks malých živých kamenů.tři jsou pod přívodem vody aby mi to tam nevymlelo díru.
naočkováno bylo bakteriemi od prodibio.dvě ampule aplikovány cca do hloubky 10cm spíše sporadicky vzhledem k tomu že jsem DSB připojoval k již rozjeté nádrži.
než jsem zapojil DSB do systému tak jsem k vyustění vody dal filtrační ponožku s celým balením silicarbonu.doufal jsem že to zachytí většinu kalu a případně i uvolněné křemičitany s uhličitanu vápenatého.jestli to k něčemu bylo nedokážu posoudit.
na závěr jsem osadil caulerpou kterou mě po cca 4měsících přestalo bavit stříhat tak šla pryč a zůstala je chaetomorpha.roste pomaleji a nemá kořeny takže se dá trhat.díky tomu že to není jednobuněčná makrořasa nehrozí její náhlý kolaps a následný unik toxinů do systému.
to je asi vše tak snad je to dostatečné:-)
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: gut500 sps/lps reef

Príspevok od používateľa tragett »

Velmi podrobný, pěkný popis! Nedal bys prosím nějaké foto?

Děkuju :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: gut500 sps/lps reef

Príspevok od používateľa gut »

foto je na druhé stránce. celého dsb. pokud jsi myslel tohle. jinak nevím co na tom víc fotit
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: gut500 sps/lps reef

Príspevok od používateľa tragett »

Já sem si nevšiml, díky, budiz mi to inspiraci :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"