Martin 01 nových 250l

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa martin01 »

Nedalo mi to a vzal jsem od Kačera jeho staré akvárium. Nádrž má 100x50x50 cm. Pořád mi děti chtěli pomáhat s akvárkem, tak jsem jim ho dal do pokojíčku. Jelikož jsem měl v podstatě všechno potřebné doma, tak jsem to spustil s 80% vody z mého akvária a zbytek čerstvé. Pořídil jsem nějaké suché kameny a pár živáků. Napuštěné je to od neděle, tak jsem na to zvědav. Je to uplně něco jiného než na co jsem byl zvyklý. Ve filtru je jen odpěňovač, asi litr platových ježků, které se mi pletli u mě ve filtru a chtěl bych přidat válec na Kemiru. Původní úmysl byl jen měkké korály, ale když tak nad tím přemýšlím, tak pokud to poběží, osadil bych to časem SPS, které mám ve svém akvárku. Každou chvilku jsem si při manipulaci něco ulomil a neměl jsem to kam dávat, tak jsem zřídil dočasně malou poličku v nádrži a zkusím, co z toho se chytí.
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa chip »

to je supr... me puvodni akvarium ma dalsiho vlastnika ;-) drzim palec
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa kačer »

To jo, je to takový staroušek a pořád paradne slouží.;-)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa martin01 »

No doufám, že mi to s ním půjde a neudělám mu ostudu, když má takové předky :)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa martin01 »

Přidávám týden starou fotku nádrže, na útesy nejsem zrovna nápaditej, ale doufám, že to jednou zaroste, tak jsem chtěl udělat co nejvíc místa, aby bylo kam skládat korály.
Včerajší hodnoty vody byly 1.026
Mg - 1410
CA - 420
Kh - 8
NO3 - 2,5
FO4 - 0,07
Prílohy
20130920_162047.jpg
Používateľov profilový obrázok
pepakolin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 04 Aug 2011 12:47
Bydlisko: Kolín

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa pepakolin »

Me by se to libilo, kdyby si dal ten velkej sutr z prostredka na lezato pod ty placaty (teda jestli jsou to placaky) v pravo .Udelat tam takove dva ostruvky.Ale chapu ze je tam asi kvuli prepadu. :)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa martin01 »

Jo tam to chtělo tak poloviční, ale venku se mi to nezdálo a když jsem ho tam potopil, tak už jsem to měl celé slepené, tak to tam tak zůstalo. Přepad jsem potřeboval něčím zamaskovat. Počítám na něj jen nějaké drobnější věci, snad se to časem osází a bude to vypadat líp.
Používateľov profilový obrázok
pepakolin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 04 Aug 2011 12:47
Bydlisko: Kolín

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa pepakolin »

A az ti obroste a nevejde se tam , tak ho oholis a ja si prijedu s bedynkou , pac v tu dobu zhruba v roce 2015 se mi povede dodelat akva :shock:

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk 2
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa martin01 »

No jsem na to sám zvědav, něco málo jsem tam dal a uvidím, jak se tomu bude dařit. Vodu měním každý týden 10% stejně jako u hlavní nádrže a čekám na řasu, počítám, že to přijde již brzy. Přidal jsem Kemiru a Silicarbon do punčochy. Dva krát denně dávkujeme 0,75 ml VOC.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa martin01 »

Chtěl jsem se zeptat, jestli Acreichthys také žere měkké korály? Pořídil jsem ho do akvárka, aby zlikvidoval sklené sasanky, které se tam díky mému zanedbávání rozšířily skoro po celé nádrži. A jelikož nejsem zastáncem chemické likvidace a přesouvat Chelmona z mého akvária jsem se bál, tak jsem pořídil tuhle moc zajímavou rybku. Ač jsem se zařekl, že xénie mi do akvárka už nikdy nesmí, tak jsem jich několik donesl na jiném fragu a bylo mi je líto likvidovat. V nabíhajícím akvárku se jim dařilo a když jsem si už říkal, že je na čase se jich zbavit, tak najednou zmizely. Nenapadá mě jiný živočich, který by je během jednoho dne dokázal zlikvidovat.
Jinak klobouk dolu před všemi, kterým dlouhodobě prosperují malá akvária, přemýšlím, že pro jistotu zapojím reaktor, jelikož mi stále klesá Kh. Taky budeme muset zautomatizovat odpar, děti zapomínají dolévat už jsme dva krát drobek ulítli. To samé je teplota, chvilku je tam 25 st. a za hodinu, když nesepnem ventilátor 26. Je to prostě uplně něco jiného.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa tragett »

Myslím, že GROWERZLIN tu na reefu psal, ze mu zere LPS :-) Něco o ní je i zde: http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=40&t=2534
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa martin01 »

Jo děkuju, napsal jsem si asi špatně jméno a nic mi to nenašlo. No tak je to jasný, skelný zlikvidoval během pár dní, naštěstí mu chutnají i granule, tak pokud se nevrhne na SPS, tak by to mohlo fungovat.
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa shock »

Jop je to sranda v mensom objeme, kazda spotreba vie rychlo hodit mimo idealne podmienky.
Ja som tiez uvazoval o Ca reaktore, ale rozhodol som sa radsej na tie davkovacie pumpy a ballinga. Kedze Ca reaktor vychadzal dost draho aj na nano objem.
Druha vec je ze ked Ca reaktor doladis, pridas 1 frag platovej montipory a mozes ladit zas stylom od oka a pozorovat 2 tyzdne s meraniami.
Pri ballingovy si odmeram dennu spotrebu a kalkulacka vyhodi kolko ktorej pumpe pridat a finito.
Mozes sa hrat so stopovymi prvkami ako skusa napriklad Marian Gross na automatike.
A aj popri Ca reaktore sa vzdy najde nieco co chce clovek dodavat cez davkovacie cerpadla, takze tej investicii sa asi moc nevyhne ked sa chces pohnut prec na par dni.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

ano zobala welsophyllii , ostatnich lps si nevsimala (mam nekolik eufilii,caulastreu atd)
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Martin 01 nových 250l

Príspevok od používateľa martin01 »

No nikdy jsem nepočítal, že z toho udělám nějaký acroporový háj, i když se mi to posunulo z nádrže z měkkáčema na tvrdé. Tím nechci nijak degradovat měkké korály. Jen mě se víc líbí LPS a SPS ka. Tajně jsem doufal, že to alespoň ze začátku bude fungovat na výměnách vody, ale tím, že tam 3x do měsíce dávám 10% vody ze své nádrže a jen jednou čerstvou, tak tam bude potřeba základní věci asi přidávat. Reaktor i lahev mám, jako zálohu pro hlavní nádrž, tak jde jen o to spustit to a nemusel bych nic pořizovat.
Jo a taky s tím zahýbalo těch víc jak 20 malých kauderňáků, co jsem tam měl. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"