Blue Pearl Reef 112L (75L)

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

palohoju
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 05 Okt 2012 17:32
Bydlisko: Plzen

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa palohoju »

Už jsi vyřešil ten odpěnovač mám podobný problém a podobné akva , už jsem zkusil dva a zatím udělaly víc škody než užitku :?:
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Zatím ještě ne. Budu ho pořizovat v během měsíce, dvou. Zatím je to schopné fungovat i bez něj :-) Jaké jsi použil?
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Tak update co se s akváriem děje:

Bohužel Amblygobius rainfordi se rozhodl standardní potravu nežrat a po tom co mu došlo na útesu, to co papal, tak odešel do věčných lovišť. Škoda. Řekl jsem si tedy, že třetí rybku holt na nějaký čas oželím.

Přibyla však Lysmata wurdemanni, aby mi pomohla se skelnými. Není to s nimi nijak hrozné, ale pořád lepší ať je pomalu likviduje, než to neustále píchat octem. Je hezká a je celkem vidět. Není to sice takové jako u amboinensisky, ale zalezlá celej den taky není.

Dále pak přibyla Pavona a Hydnophora.

Největší změnou je odpěňovač. Nakonec jsem to nevydržel a objednal z Číny na fish-street.com odpěňovač Haqos PS-300. No co o něm napsat. Docela jsem se s ním natrápil. Pokud pominu to, že přepravu nepřežil úplně v pořádku poštu (uštípl se kousek plastu nožičky na spodku zařízení), tak byl v jednom kuse. Kvalitativně odpovídá ceně. Je to funkční a na pohled celkem hezké. Nicméně někde je vidět hajdaláčtější zpracování, kde by mohlo být něco uděláno lépe a sem tam je to omatlané od lepidla, jak to dávali dohromady. Čerpadlo je docela obří, hrubé konstrukce.

Tak a teď problémy. Když jsem to nacpal dovnitř a zapnul, tak jsem zjistil, že sice vrčí, ale motorek se nerozběhl. Když jsem sundal kryt a zapnul, tak se ale roztočil. Motorek tedy nesedí úplně správně a brzdí jej nevhodné uložení. Stačí tedy mu pomoci špejlí se rozjet a pak to jede v pohodě. Zdržuje to ale a musím si máčet ruce - včetně sundání molitanu.

Druhej horší problém byl, že to teklo. Na dvou místech. První jednodušší na opravu byl závit s těsněním, který připojoval trubku s čerpadlem na tělo odpěňovače. To se podařilo vyřešit utěsněním pomocí teflonové pásky a festovním utáhnutím. Horší to bylo s druhým místem úniku. To pocházelo z místa, kde se napojuje nádoba sběrače na tělo odpěňovače. Neustále tu jedním místem prosakovala voda těsnění, netěsnění. Ať jsem laboroval s těsnící vložkou a teflonovou páskou, jak jsem chtěl, tak zcela bezúspěšně. Neustále to pomalu teklo a mě přivádělo do blázince. Nakonec mě napadla spásná myšlenka se sekundovým lepidlem. Člověk by si řekl, že to je totální blbost, ale ono to fungovalo. Stačilo vlepit těsnění na tvrdo do základny sběrače. Po nasazení ani kapka.

Celé mi to zprovoznit a opravit trvalo pár hodin. Takže pokud si ho někdo pořídí ať počítá s tím, že to bude takzvané dodělej doma. Jinak ale funguje a dá se plně regulovat. Jestli dělá dost bublin, nevím. Je můj první. Zatím to moc pěny nedělá. Možná ani není co odpěňovat. Nicméně ve sběrné nádobce už trocha odpadní vody je. Má žlutou barvu, takže to asi funguje.

Abych mohl odpěňovač umístit, tak jsem musel posunout filtr. Díky tomu se změnily v akváriu proudy. Je to teď trochu větší kolotoč, ale snad si korály zvyknou. V nejhorším koupím ještě jedno čerpadlo, které by to rozbíjelo v protisměru. Už takhle je tam ale podle mne techniky až moc.

Odpěňovač je slyšet (jak žene bublinky), ale žádná hrůza to není. Do ložnice jej neslyším.

Ještě jedna věc, co mě rozčiluje a co potřebuji vyřešit, je, že s návratovou vodou jdou do akvária bublinky. Odpěňovač je pod tlakem prožene přes jemnou houbu a ty pak plavou akváriem. Jsou velmi drobné - tak desetinu milimetru (možná méně). Nevím jestli to něčemu vadí, nicméně nejsou hezké na pohled. Jestli bude mít někdo nápad, jak se toho zbavit, tak sem s ním.

Bohužel jsem také zjistil, že se mi loupe zadní pozadí, které bylo vytvořeno kdysi (ještě za sladkovodna) z nátěru na lavičky. Je takový gumový. Začal se ale loupat. Což o to strhnout to půjde, ale nevím jak a čím to pak opravit. Manipulační prostor za akváriem je sotva deset cm. :-(.
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
palohoju
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 05 Okt 2012 17:32
Bydlisko: Plzen

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa palohoju »

No tak ten odpěnovač je asi podobný těm co jsem já , nakonec jsem zkusil na lipové
dřívko a maximální spokojenost a o hlučnosti se ani bavit nebudu . A to pozadí , já mám černou tapetu na gelu , nageluješ zezadu akva a připlácneš to tam a pak pravítkem vyženeš zbytky gelu , hlavně toho gelu tam nedávej moc :D
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Ještě jsem se dozvěděl, že je dobré přivést k čerpadlu více vzduchu pomocí extra hadiček. Tak případně zalaboruju. Hlavně se, ale chci zbavit těch mikrobublinek. Je to na palici.

Edit: Tak jsem znovu prošel návod a zjistil jsem, že jsem špatně napojil hadičku vzduchu. Omylem jsme ji připojil na tovární zdířku čerpadla pro přívod vzduchu, která je ale až za jehlovým rotorem. Bublinky tak nebyly rozmetané a bylo jich málo. Teď už je to Ok. Akorát, že do akvária jde o to víc bublinek :-( Musím nějak pořešit ten vývod. Asi ho budu must vyvést na hladinu či co :-(.
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
palohoju
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 05 Okt 2012 17:32
Bydlisko: Plzen

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa palohoju »

přesně proto jsem tenhle typ odpěnovače vzdal , ale myslím jestli se ti povede vyvést bublinky k hladině tak by to mohlo být OK . Ale jsem přesvědčen , že jakýkoliv pohyb hladiny nahoru , dolu ti to zase celý rozhodí , přeju pevné nervy :D a ať se daří
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Takže se ti nepovedlo to přesvědčit, aby to bublinky nedělalo. Hmm blbé. Blbé. Zkoušel jsem tam narvat vatu, aby chytala bublinky, ale to nefunguje. Respektive funguje, ale nutí to odpěňovač přetéct, neboť mu to hodně škrtí průtok.

K hladině vyvést mě to také napadlo. Jen doma nemám potřebné kolínka správné velikosti. Budu muset navštívit Hornbach. Vyvedení k hladině by nic rozhodit nemělo. Akorát doufám, že bublinky stihnou vyprchat. Ještě jsem napsal i výrobci, co mi k tomu poví. Co jsem četl jinde, na zahraničních fórech, tak tenhle problém neměli.

Btw. vaděj ty bublinky co se dostanou do akvária něčemu?
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak snad se Ti podaří to vychytat. A kdyby Ti náhodou došla trpělivost, tak můžu dát výbornou referenci pro odpěňovač Tunze 9004. Sice nestojí 600,--, ale jednoduchý uchycení, je menší, kompaktnější, snadná obsluha a jednou za tři dny vylejvám půl nádržky "příjemné" tekutiny v barvě hnědé kávy. Má vtok v horní části, tzn. že nepřečuhuje do stropu.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
palohoju
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 05 Okt 2012 17:32
Bydlisko: Plzen

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa palohoju »

Jak píšeš s tou vatou , já tam cpal stříž a bylo to to samé , čím víc jí tam bylo tím víc stoupala voda v komínku a bubliny z toho lítaly stejně , nakonec jsem zjistil , že je nejlepší nedávat tam vůbec nic a nechat bubliny bublinama což taky není řešení . Můj osobní poznatek je , že když chceš levnej jdi do lipového a když chceš kvalitu tak ta začíná někde na třech tisících , třeba ten co píše ellbunda :wink:
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

No zkusim ještě to vyvedení k hladině. Stupidní je, že se nikde neprodávaj spojky potřebnýho průměru. Ty co mám doma, tak jsou úzký a ty co jsou v krámě maj nevyhovující materiál. Hliník neni nic moc.
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa shock »

keby ma nieco take moc stvalo, tak by som za vypust odpenovaca skusil spravit naku komoru kde mozu bubliny vklude vysicat a voda sa odvedie spodkom.
pokus by vyzeral asi takto, podla toho zkade by som to chcel plnit.
ak zo spodu asi este prevrtat, podla toho ci by stihala odtekat voda hrdlom
vrch vzdy nejaky ten centimeter nad hladinou, nech sa nemiesa bublinova voda.
samozrejme finalna podoba by bola trochu ina, ale na pokus principu hadam staci.
Prílohy
IMG_0062.JPG
IMG_0061.JPG
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Jo to by taky bylo řešení. Díky za tip. Co jsem se dozvěděl od Drakkena, kterej ho má taky, tak to po pár dnech přestane samo dělat, tak uvidím, jak se to vyvrbí :-).
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa drakken »

Máš ho v nádrži alebo zavesený z vonku nádrže ?
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Farrael-Sama
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 13 Sep 2013 09:23
Bydlisko: Hořovice
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa Farrael-Sama »

Zavěšenej zvenku. Dovnitř by se mi nevešel. To byl i důvod, proč jsem nemohl dát ten na lipové dřívko.
Blue pearl reef 112L (75L čistý objem). DSB, T5 - Dead.
Blue pearl reef 2.0 495L, Peletky, HQI - Dead.
Nano blue pearl reef 61L
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Blue Pearl Reef 112L (75L)

Príspevok od používateľa drakken »

Hlavne dávaj pozor aby sa ti nestalo keď sa ti napríklad ucpe nasávanie vzduchu zvýši sa hladina v odpeňovači a potečie ti to vrchom cez zbernú nádobu von z akvária....
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"