přišel čas změny..600L

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

badyx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30 Okt 2013 11:16
Bydlisko: Praha

přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa badyx »

V roce 2008 jsem se rozhodl pořídit mořské AQ.. a tak jsem jako správná kafka oslovil nejmenovaného odborníka z oboru a nechal si , nic netuše a neznaje nic z mořské akvaristiky postavit nádrž.. 400 litrovou. rohovou, atipyckou a hlavně vysokou 100cm......začátek proběhl v pohodě, AQ se pomalinku zajelo, pomalu se přidali ryby i měkké korály.(foto je z pozdější doby
DSC_0059.JPG
První problém přišel, když jsem se rozhodl klaunům pořídit sasanku..opět jsem došel k odborníkům, jasně, žádný problém a sasanku mi rádi prodali...
P1070137.JPG
P1070137.JPG (122.03 KiB) 1762 zobrazení
dva dny v pohodě, ráno přijdu a akvárko mléčny a v proudovém čerpadle namotaná sasanka... volám odborníkovi co s tím? No to se nám v životě nestalo, aby se někam sasanka dostala... musíte vyndat čerpadlo a dostat sasanku z něho, my dnes nemůžeme. Ok nejsem uplně nešikovnej, vezmu židli a samozřejmě na nic nedosáhnu.. tak co vezmu za kabel a zkusím za to zatáhnout, ha to byl můj prví spadlej reef, čerpadlo je venku, ale všechny kameny na dně, kam nedosáhnu ani s 30cm akvaristickéma kleštěma, hehledě na to že bych je do nich stejně nenarval (teda vzteky jo :evil: )
Druhý den dorazil pohůnek od odborníka, útes znova postavil...já kafka zase doběhl do obchodu a koupil novou sasanku, dostal jsem slevu, když ta předchozí tak nešťastně skončila v čerpadle, jsou super, myslím si!
Novou sasanku hlídám, samozřejmě cestuje, ale vydrží do páte noci...ráno to samý, volám odborníkovi s naběhlou žílou na něj řvu, že tentokrát se fakt potápět k čerpadlu nebudu. Odpoledne přijíždí pohunek a vyndavá čerpadlo, uff, že útes tentokrát nespadnul mě.. pohunek je tu dalších 6 hodin, zadarmo protože ta kafka začala bejt opatrnější.
Po těchto zkušenostech jsem se s odborníkem rozloučil a našel si někoho, kdo mi o mém AQ řekl pravdu.. no ale co dělat, když už ho mám..no přežilo až do nedávna, kdy jsem se po skoro ročním marném boji se zelenou řasou poslal ryby a korály ke kamarádovi na dovolenou, vypustil AQ, a zlikvidoval filtr, písek, drť, část kamenů, zbytek omyl wapkou a vařící vodou a objednal si nové skříňky, filry a nádrž na cca 650litrů. Napuštěna byla 28.10.
new.aqua.jpg
ke dnešku 6.11. filtrace jede a kameny a drť je pokryta první řasou
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa kominík »

některé zkušenosti jsou bohužel smutné,důležité je to ,že jsi vydržel a pustil ses do toho sám :idea:
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa shock »

mno jedinecne si ho teda mal rozmerovo, snad bude ten kamenostream svedkom lepsieho osudu tentokrat.
nejake kamerove zabery z udrzby spodku toho 100cm by som si rad pozrel :D
Dufam ze tu vriacu vodu len na techniku, nie kamene.

Predpokladam ze to tak husto len vyzera vlavo a mas vyriesene ako to prefukovat aj zozadu.

Kazdopadne prajem hladky beh
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
jolo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 08 Okt 2012 12:19
Bydlisko: Novaky

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa jolo »

Podl mna je tam uplne zbytocne vela kamenov. Ale ak ide robit nadrz fish-only, tak OK? Polovicu by som vyhodil :) Nic v zlom, ale kam budes lepit koraly? Ti budu trcat von z vody?:) Dufam ze nemas v tej 600l nadrzi len jedno prudove cerpadlo v tom kameni? To nie je tiez moc najstastnejsie riesenie. Sice efektne, ale ked sa ti pokazi, budes rozoberat cely reef? A co koraly, ktore budu na tom kameni, kde mas cerpadlo v buducnosti?
Vela zdaru
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa VINTR »

Sasanky rády lezou do čerpadel. Čerpadlo musíš nějak zabezpečit abys snížil riziko této situace. Jak to udělat dobře a hezky? to je problém, né vždy vše funguje jak chceme.
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=59&t=4952
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Veeeľa kameňov, bdeš mať iba problém s prúdením a miestami, kde sa bez neho bude usadať detrit. Po roku alebo dvoch ti tam môžu vznikať riasy, ktorých sa budeš zbavovať len ťažko. Ja by so mto prevzdušnil.
ALe je to len osobný názor
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
badyx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30 Okt 2013 11:16
Bydlisko: Praha

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa badyx »

zatím je to v nádrži provizorně na oživení, není to konečná podoba i proto je tam zatím jen jedno čerpadlo. Jinak nikdy jsem korály nelepil a ani v tom nehodlám začínat, mám rád změnu a občas chci nádrž přestavět, nehledě na to, že když po čase zjistím, že to místo některému korálu nesvědčí, může ho jednoduše přemístit.
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa VF »

badyx napísal:.. a tak jsem jako správná kafka oslovil nejmenovaného odborníka z oboru a nechal si , nic netuše a neznaje nic z mořské akvaristiky postavit nádrž.. ..opět jsem došel k odborníkům, jasně, žádný problém a sasanku mi rádi prodali...... volám odborníkovi co s tím? No to se nám v životě nestalo, aby se někam sasanka dostala...
Druhý den dorazil pohůnek od odborníka, útes znova postavil...já kafka zase doběhl do obchodu a koupil novou sasanku.. pohunek je tu dalších 6 hodin, zadarmo protože ta kafka začala bejt opatrnější.
Po těchto zkušenostech jsem se s odborníkem rozloučil a našel si někoho, kdo mi o mém AQ řekl pravdu..
Bylo by dobré pojmenovat, kdo je ten ŠPATNÝ a kdo je ten DOBRÝ s podotknutím, že je to Tvoje subjektivní hodnocení (Jestli jsem tomu dobře porozumněl - chtěl si vysoké akvárium se sasankou ... a dodavatel se snažil splnit Tvé přání ). Pak se možná rozpoutá debata mezi Tebou a ostatními zúčastněnými v tomto neveselém příběhu se snad dobrým koncem. Kdyby se to vymknulo obsahu Tvého tématu, lze to přesunout do tématu jiného. Pro "pražáky" a okolní by to mohlo být poučné.
Zkušenost je nesdělitelná!!
badyx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30 Okt 2013 11:16
Bydlisko: Praha

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa badyx »

nee já jsem chtěl mořské akvárium, přivedl jsem prodejce domu a nechali si "odborně" poradit a navrhnout.. ale pravda se sasankou jsem přišel, já, ptal jsem se jestli s nima není problém a údajně ne :lol: .. kdo je dobrý a špatný je asi téma které nechci rozpoutávat, každému z nás se líbí a vyhovuje něco jiného.. navíc ten člověk již v Čehach nepůsobí, je v jiném okrese :mrgreen: navíc to bylo už v roce 2008
Používateľov profilový obrázok
VF
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 580
Dátum registrácie: 22 Apr 2008 20:40
Bydlisko: Praha

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa VF »

I tak by mě to VELMI zajímalo. A asi by nás bylo víc. Fórum je od toho, aby se informace sdílely.
Zkušenost je nesdělitelná!!
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa shock »

a teda zabery ako sa tam robilo nieco na dne nemas? :D
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
badyx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30 Okt 2013 11:16
Bydlisko: Praha

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa badyx »

Tak jsem konečně vyfotil nějaký novější fotky. Přidávám život pomalu, takže to stále není dle mých představ, ale jednou bude :D
Prílohy
aq11-2015-3.jpg
aq11-2015-1.jpg
aq11-2015.jpg
badyx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30 Okt 2013 11:16
Bydlisko: Praha

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa badyx »

:D
Prílohy
aq11-2015-4.jpg
aq11-2015-5.jpg
badyx
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30 Okt 2013 11:16
Bydlisko: Praha

Re: přišel čas změny..600L

Príspevok od používateľa badyx »

:roll:
Prílohy
aq11-2015-22.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"