OSRAM Lumilux SKYWHITE (T5 a T8)

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

OSRAM Lumilux SKYWHITE (T5 a T8)

Príspevok od používateľa rybka »

Tyto zářivky s novým plnospektrálním luminoforem jsou konečně k dispozici. Mají velmi dobré podání barev, index chromatičnosti je 8800K, to je přímo předurčuje pro použití v mořské akvaristice.
Oproti OSRAM Daylight (6500K) mají vyšší podíl modré složky světla při nezmenšené světelné intenzitě! Vizuální srovnání „odstínu“ je shodné s Aqua Medic 10000K, svítivost je ale asi o 15% vyšší. A cena úplně někde jinde. Pokud se Osram Daylight párovala s Osram L67 (blue) v poměru 1:1, stejného výsledku lze dosáhnout při použití Osram Skywhite a Osram L67 v poměru 2 až 3:1, tudíž podstatně více světla za cenu stejných provozních nákladů.
Trubice jsou k dispozici u Pepina (ani jsem ho dlouho nemusel přemlouvat, aby je sehnal), budou k dispozici i na setkání ve ValMezu, kde budou oficiálně představeny s možností porovnání s jinými typy.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

konecne!

v katalogu boli uz asi rok, ale ked som sa na ne pytal u predajcu kukali na mna nejak divne

ake dlzky su uz k dispozicii ?? pokial si pamatam v katalogu bola len 145cm/80W
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Jsou k dispozici T5 výkonové řady 24W, 39W, 54W a 80W, takže 550, 850, 1150 a 1450 mm.

Už svítím :lol:
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Výborná recenzia :D , (nehladiac na drobné ´muchy´).
Kazdopadne plati uz napisane ze v porovnani s konkurencnymi trubicami(s trojpasmovym luminoforom) napr. od AM,JBL,Arcadia,.... je cena bezkonkurencna :!: .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

T8

Príspevok od používateľa pepe »

A jsou tedy k dispozici i T8 ?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: T8

Príspevok od používateľa rybka »

pepe napísal:A jsou tedy k dispozici i T8 ?
Je třeba se mrknout do Baumaxu, Bauhausu atd. Tyto markety běžně nabízejí kompletní sortiment firmy Osram :lol:
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

T8 ve výše uvedené kvalitě OSRAM nabízí již od roku 2004.
V každém větším městě je prodejna anebo velkosklad, která je přímým dealerem OSRAM a tam si lze zářivky, které nemají na skladě, objednat. Dejte "OSRAM" do vyhlédavače a zcela jistě tam nějaký obchod blízko Vás najdete. Pak tam stačí zavolat.
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

hm,nevím jak T8 ,ale T5 se museli objednat u Osramu přímo a dovezli je z Německa v Čechách je běžně nemají trvalo to měsíc a ještě nepřišlo všechno objednané množství,prostě hrůza snad se to časem zlepší :twisted: tvrdí ,že T5 se moc neprodávají asi je kupují jen akvapošuci jako jsme všichni zde :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Zkoušel jsem nalézt specifikaci pro T8 a existují pod tímto: Lumilux Skywhite T8 (18-36-58W) / 880.Dle Osramu v Čechách se jsou T5 nejprodávanější.Proto se trochu divili,když jsem chtěl 100% adekvátní trubici T8 jako je v T5.A je to právě ta výše uvedená.Ale jsou a v tuto chvíli čekám jen na cenu.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

hehe "nejprodavanejsi " znamena ze Pepin vzal cely jeden karton s 25kusmi :) od kazdej dlzky , je dokopy 100ks , cim sa stal dealerom No#1 v CR za rok 2006 a vyhral tyzdnovy pobyt pri Slapskej priehrade pre seba a celu rodinu :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

To Roman. Konečně příspěvek, u kterého jsem se skutečně od srdce zasmál. Díky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Roman napísal:hehe "nejprodavanejsi " znamena ze Pepin vzal cely jeden karton s 25kusmi :) od kazdej dlzky , je dokopy 100ks , cim sa stal dealerom No#1 v CR za rok 2006 a vyhral tyzdnovy pobyt pri Slapskej priehrade pre seba a celu rodinu :lol:
:-), to nevím,ale dle Osramu, konkrétně pana Hejduka,který tam dělá technický support, je T5 nejprodávanější v zářivkách Skywhite.Možná,že právě mluvil o Pepinovy.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

No nevím, nevím. Pepin nabízí daleko lepší kousky. Osramem už bych nesvítil. Podle mě jsou to sr..ky. Vemte si rampu na 6 zářivek a nacpěte tam 6 různých trubic. Od pohledu: Osram - žlutá (nevím kterej trotl v marketingu vymyslel název skywhite... :lol: ), Arcadia 14000K - bílá/nafialovělá (docela dobrá, ale dost drahá), AM 10000 K - žlutá, AquaScience, ATI obě 15000K - super bílá (cena více než přijatelná).

Podle mých zkušeností drtivá většina SPS a LPS bude PROSPEROVAT i pod kombinací OSRAM 8000K + OSRAM blue (tuším č. 67) ale vybarvení nebude nic moc :cry:

Pod AS a AT mi hnědé montipory zmodraly a zfialověly, oranžová a červená montipora je zase taková, jako když došla od Adriana, stejně jako Seriatopora, která je z hnědé růžovofialová.

Ještě chci zkusit T8 PowerGlo (nic jiného mi ta zatím nejde), ale popravdě T8 moc šancí nedávám. Mám pocit že to nevydržím a T5 půjde i nad odchovnu. Podle mě nemají T5 konkurenci...
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Tak cena pro T8 Skywhite 36W / 880 je 84 Kč základní, včetně DPH a T5 je o něco dražší,ale cenu záměrně neudávám :lol: .Takže já plánuji buď 4 x T5 54W nebo 8 x T8 a to 5 bílá + 3 x modrá trubice.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Daniel Dostál napísal:No nevím, nevím. Pepin nabízí daleko lepší kousky. Osramem už bych nesvítil. Podle mě jsou to sr..ky. Vemte si rampu na 6 zářivek a nacpěte tam 6 různých trubic. Od pohledu: Osram - žlutá (nevím kterej trotl v marketingu vymyslel název skywhite... :lol: ), Arcadia 14000K - bílá/nafialovělá (docela dobrá, ale dost drahá), AM 10000 K - žlutá, AquaScience, ATI obě 15000K - super bílá (cena více než přijatelná).

Podle mých zkušeností drtivá většina SPS a LPS bude PROSPEROVAT i pod kombinací OSRAM 8000K + OSRAM blue (tuším č. 67) ale vybarvení nebude nic moc :cry:

Pod AS a AT mi hnědé montipory zmodraly a zfialověly, oranžová a červená montipora je zase taková, jako když došla od Adriana, stejně jako Seriatopora, která je z hnědé růžovofialová.

Ještě chci zkusit T8 PowerGlo (nic jiného mi ta zatím nejde), ale popravdě T8 moc šancí nedávám. Mám pocit že to nevydržím a T5 půjde i nad odchovnu. Podle mě nemají T5 konkurenci...
Já osobně mám špatnou zkušenost s PowerGlo od Hagenu.Při koupi vypadaly v pořádku,doma jedna byla rozlomená a ta druhá vůbec nesvítila,nenastartovala.Jinak jsou to zářivky s cenou úměrnou kvalitě +/-.U nás je dováží firma Plaček (www.placek.cz)
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"