red sea reef foundation Vs čistá chemie

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Reef Foundation ABC+

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Zdravím, dlouho jsem zde nebyl a chtěl bych nahodit téma přípravku firmy Red Sea - Reef Foundation ABC+. Ve své nádrži jsem měl problémy udržet dlouhodobě Kh v přijatelných mezích a tak jsem se rozhodl pro vápenný reaktor. S reaktorem to však bylo ještě horší a nedokázal jsem ho pořádně seřídit. Z tohoto důvodu mi Kh létalo nahoru a dolů, a proto jsem se na doporučení, rozhodl pro přípravek Reef Foundation ABC+ a začal jsem ho aplikovat. Trochu mi trvalo zjistit množství, jaké mám do nádrže přidávat a i v současné době musím občas přidat i Kh bufer, jelikož i s tímto přípravkem Kh klesne. Výsledek je, že mám na SPS konečně viditelné přírustky.
Chci se zeptat, zda někdo z Vás tento přípravek používá, jaké s ním máte zkušenosti a zda musíte také i tak, zvyšovat Kh.
reefer
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22 Apr 2012 13:13

red sea reef foundation Vs čistá chemie

Príspevok od používateľa reefer »

čau borci mám dotaz, používám přípravky red sea reef foundation A....B.....C ....v práškové verzi..

odrazuje mě ale cena ... myslím si že to jsou přípravky za pár korun například-na kh to je třeba soda v hodnotě 30-40 kč za kilo se prodává za 380 kč od red sea)

co si myslí zkušenější chemie znalí ??? má cenu kupovat tuto chemii,nebo mám raději koupit přípravky někde v chemických potřebách ?
díky :-)
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: red sea reef foundation Vs čistá chemie

Príspevok od používateľa vik_33 »

Když víš, co a jak s tou chemií dělat, tak je to určitě levnější. A také lepší v tom, že přesně víš co a kolik toho do nádrže dáváš. U komerčních přípravků víš jenom množství, ale nevíš čeho všeho :roll: Na druhou stranu - pokud si neosvojíš alespoň základy chemie, tak je lepší dávkovat komerční přípravky podle návodu, než si kvůli ušetřeným stovkám odpálit život v AQ za desítky tisíc.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

reef foundation ABC

Príspevok od používateľa lubo54 »

Sloučeno s již existujícím tématem.
vik_33


Nechcel som zakladať novú tému tak som to dal sem keby to nevyhovovalo treba presunúť Ďakujem
Reef Foundation ABC
Máte niekto skúsenosť s týmto produktom ?
Zaujalo ma to preto lebo na trhu je produkt Reef Foundation ABC+
Všetky zložky sú zmiešané Reef Foundation A,B,C.
Výrobca píše ,že v priebehu času môže dôjsť k nerovnováhe základových prvkov.
Moja otázka ?
Nedala by sa namiešať vlastná zmes Reef Foundation ABC+ a dávkovaž naraz všetky prvky samozrejme po prepočte úbytkov tak aby nedochádzalo nerovnováhe základových prvkov.
Do menších akva kde nieje priestor pre nejaké veľké množstvo dávkovačov a techniky a samozrejme cena je dvojnásobná oproti klasickým prvkom na ballinga.
Domáca stránka výrobcu
http://www.redseafish.com/reef-care-pro ... ation-abc/
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: red sea reef foundation Vs čistá chemie

Príspevok od používateľa lubo54 »

Mne sa aj zdalo že som to tu niekde videl :D
ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"