komplet vs. výroba na mieru

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

chcp99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Mar 2014 12:15
Bydlisko: Bratislava

komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa chcp99 »

Dobrý deň, mam v pláne zaobstarať morské akvárium. Mam ale dilemu, či zakúpiť komplet, alebo nechať urobiť nádrž na mieru. Z toho, čo som z kompletov našiel, sa mi najviac pozdávalo Red Sea MAX S-500. Chcel by som poznať názor skúsenejších, čo si o tom myslia a aké sú pre a proti jednotlivých vyhotovení.

Ďakujem!
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa LukasO »

no jestli máš zbytečnejch 80tis jen za akvárium... za ty peníze co stojí si můžeš poskládat mnohem lepší...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
calfa
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 20 Okt 2013 01:59
Bydlisko: Skalica

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa calfa »

jj chlape,so setom ta tu vypiskaju skusenejsi :mrgreen:
Veci by sa mali zjednodusovat, ako sa len da, ale nie viac.A.EINSTEIN
chcp99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Mar 2014 12:15
Bydlisko: Bratislava

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa chcp99 »

Viem čo stojí ten komplet, ale otázka znela pre a proti. V čom lepšie? Potrebujem argumenty aby som vedel ktorým smerom sa uberať.
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa kolakao155 »

komplet: proti: vzsoka cena, neoptimalizujes si akvarium na vlastne potreby, aj tak budes dokupovat kadeco, aby to bolo kosher, zistis, ze to aj tak budes postupne prekopavat na svoj obraz.

za: dizajn ak sa niekomu paci

skladane:
proti: clovek sa tomu musi povenovat (ale ved to je na tom to pekne, vsak?, takze vlastne za :)
za: nizsia cena, optimalizacia (podla toho co chce clovek chovat), priestorove usporiadanie, nakup pouzitej techniky cast usetri stovky eur. Dizajn, ak si to vie clovek pekne upravit na akykolvek sposob.


Nie je to take zlozite, staci sa do toho len pustit
Používateľov profilový obrázok
calfa
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 20 Okt 2013 01:59
Bydlisko: Skalica

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa calfa »

...a pokial sa ti ozwe wik ,tak asi dostanes aj domacu ulohu :mrgreen:
Veci by sa mali zjednodusovat, ako sa len da, ale nie viac.A.EINSTEIN
chcp99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Mar 2014 12:15
Bydlisko: Bratislava

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa chcp99 »

Ďakujem za odpoveď!
Usudzujem že optimalizácia bude dôležitá každý má inú predstavu. Vnútorné usporiadanie techniky v tom komplete tiež nie je úplne podľa mojich predstav, ale je kompaktné. Beriem to ako záľubu a plánujem sa tomu venovať. Už som narazil aj na veci čo sa v tom komplete budú náročnejšie riešiť. Ďakujem za povzbudenie! Musím toho ešte veľa naštudovať a potom sa do toho pustím s odbornou pomocou.

to calfa: v škole som neznášal domáce úlohy, ale v rámci záľuby by som urobil výnimku :)
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa MRysan »

ale tak z hlediska techniky bych proti tomu setu nic neměl, jsou to vychytaný věci, ale je to prostě drahý a ty peníze můžeš pak využít jinak, nakoupit dobré živé kameny, nechat si udělat keramické pozadí, koupit výkonnější vícekanálové světlo...
možností jak ty prachy rozházet je opravdu hodně.
LPS/SOFT 300l
chcp99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Mar 2014 12:15
Bydlisko: Bratislava

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa chcp99 »

tomu verím že sú tam vychytané veci, kvalitu prevedenia neviem posúdiť, ale beriem to tak, že je to hlavne univerzálne riešenie a prerábanie podľa predstavy by mohlo byť problematické... čím viac čítam a oboznamujem sa s problematikou začínam sa prikláňať názoru, že bude asi rozumnejšie nechať všetko vyrobiť na mieru a podľa potreby...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tak ještě chvíli čti. A zjistíš, že jen málokterý set zůstane tak, jak byl zakoupen. U RedSeaMax se velmi často předělává osvětlení, řada akvaristů dodělává filtraci dolů do skříňky,pak přidávají lepší odpěňovač atd. To všechno jsou komplikace a hlavně peníze.
Znám minimálně dva akvaristy, kteří si zakoupili levnější setové akvárium ( v ceně lehce přes 10 tis.Kč ) a postupně do něj nacpali dalších 80-100 tis. a pořád to nebylo ono. U dražších setů je to obdobné.
Za takové peníze by měli mnohem větší akvárium na míru i se skříňkou a filtrem, včetně techniky.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa MRysan »

no, souhlasil bych s tím, že je lepší si to poskládat, ale nesouhlasil bych s tím, že většina setů skončí předělaná.
Na této reef komunitě je to určitě tak, ale místní uživatelé jsou jen malej vzorek. Je to vzorek lidí to se do toho snažej šťourat a vymejšlej atd.... nicméně je daleko větší počet těch co příjdou do prodejny, koupěj set, za 50 korály a neřešej to, nebo si to nechaj postavit doma a pravidelně servisovat a jsou spokojení. To je přesně ta skupina co živí všechny ty prodejny a tam to zůstává v původním stavu velice dlouho.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

jasne vsetko je to otazka narocnosti, penazi a casu. predal som uz hodne tych red Sea setov. Tie male 130 a 250L starsie modely sme este tuningovali a doplnali o chladnicku,doplnanie odparu,prvkov...
pozri tu: http://www.morskysvet.sk/referencie/red ... rencin/712

teraz vychadza novy model 250-ky uz s vychytanymi muchami.
Tie de Luxe 400,500 a 650L su uz dobre spravene s filtrackou pod akvarkom zasobnikom na RO vodu... je to z optiwhitu a aj dobre vymyslene a spracovane(fakt to vyzera luxusne v roznych farbach). Jasne ze sme tam pridali streamy a vymenili odpenovac ked chcel niekto tichy a vykonejsi. :mrgreen:
chcp99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Mar 2014 12:15
Bydlisko: Bratislava

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa chcp99 »

moja dilema vlastne vznikla s myslienky kúpy slušného základu a potom ho upraviť, ale ak to cele ma byť finančne náročnejšie a ešte to nemať na 100 percent podľa predstav začínam sa prikláňať stavby na mieru ...

musím súhlasiť s názorom, že mnoho ľudí si nechá všetko postaviť a servisovať, ja to beriem ako záľubu a nemám problém sa tomu venovať vo voľnom čase, s veľkou pravdepodobnosťou si to nechám postaviť podľa svojich predstáv, požiadaviek a servisovať si to budem sám ...
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa shock »

Preto je lepsie pomerat kolko miesta chystas obetovat, poreferovat ake su tvoje preferencie a da sa tu oddiskutovat navrh slusne vybaveneho systemu za unosne peniaze.
Vacsina otazok pri prvotnom planovani sa da zodpovedat pomocou viewforum.php?f=2
A v BA nemas problem obehat par ludi a popytat sa osobne.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
chcp99
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Mar 2014 12:15
Bydlisko: Bratislava

Re: komplet vs. výroba na mieru

Príspevok od používateľa chcp99 »

Ďakujem za názor, som v plnom prúde štúdia. O rozmeroch mám jasno, ale to je tak jedine v čom mám jasno. :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"