Zeovit

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Zeovit

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Zdravim vsechny.

Mam na vas dotaz. Chtel bych zkusit zeovit filtraci. (Valec se zeov/litem, zeostart, bakterie a aktivni uhli) A mam hned prvni otázku. Zle nahradit originalni zeovit nasim zeolitem ktery je cca 30x levnejsi?

Diky moc

Odesláno z mého GT-N7100 pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Zeovit

Príspevok od používateľa rybka »

Pokud chceš rozjet zavedený systém, proč hned odpočátku hledáš náhrady? Nahradit lze, ale jen částečně, pokud přidáš i další složky. Zeovit není pouze klinoptilolit.
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zeovit

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

Proto se ptam. Zavadi to hrozne myslenkou ze je to zeolit s jinym nazvem. Diky za objasneni

Odesláno z mého GT-N7100 pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
Používateľov profilový obrázok
Majkl.1
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 631
Dátum registrácie: 19 Sep 2011 09:31
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zeovit

Príspevok od používateľa Majkl.1 »

A jeste jeden dotaz... aktivni uhli maji taky nejake specialni, nebo muzu kupovat i jine?

Odesláno z mého GT-N7100 pomocí Tapatalk 2
600L Reef tank
Reef 340L + 100L filtrace ....
Nano reef 120L ... je už minulostí
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Zeovit

Príspevok od používateľa triscene »

mozno info pre niektorých co maju zeolit od KZ, tak co som sa pytal na fore tak mi admin pisal ze staci 2-3 dni namacat v RO vode kvôli necistotam, ze nie je potrebny solny kupel 2-3 tyzdne.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Zeovit

Príspevok od používateľa triscene »

vie mi niekto kto pouziva Zeobak povedat ze ako ma voniat/smrdiet ak je dobry? :)
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Zeovit

Príspevok od používateľa OndraM »

triscene napísal:mozno info pre niektorých co maju zeolit od KZ, tak co som sa pytal na fore tak mi admin pisal ze staci 2-3 dni namacat v RO vode kvôli necistotam, ze nie je potrebny solny kupel 2-3 tyzdne.
Co napřed napsat proč se to vlastně koupe v roztoku soli, než oznámit že to není třeba ?
Ono se to nedělá jen tak. Proč se to dělá tady nehodlám citovat, je to tu už popsané, stačí hledat. Stejně jako celé toto téma. Nahradit jde cokoliv z této metody, už to ale nebude zeovit metoda, stejně jako jde nahradit to, že nebudeš mít zeolit ve válci - zase úspora. Taky nemusíš dávat ani ty drahý vodičky, jdou také nahradit levnějšími variantami - zase stačí hledat.
Každý by chtěl akvárium s korály jako z KZ, ale za malé peníze a nekupovat věci které k tomu KZ prodává. Tato metoda funguje, pokud se používá tak jak má. Když se používá správně, zvládne ji i méně zdatný mořský akvarista. Jsou i jiné metody jak mít akvárium plné krásných korálů v barvách KZ, ale už to chce znalosti.
Dle mého názoru by bylo dobré toto téma zamknout a smazat, je to tu už řešené. Přesunout pouze poslední příspěvek - ano, mají divně smrdět, ale určitě né rozkladně/hnilobně. Smrdí to trochu jako aminokyseliny.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Dik za odpoved..ja som pisal konkretne o zeolite od KZ a myslim ze tato tema moze ostat kedze je zamerana na zeovit a metodu.
Viem viem o namacani zeolitu, takisto som to robil, ide o to aby nevytiahol z vody nieco co nema atd. Preto som sa cudoval ze aj na priamu otazku aj v Zeovit guide je ze ho staci namocit do RO vody na 1-3 dni.
Používateľov profilový obrázok
tomáš
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 06 Sep 2007 14:49
Bydlisko: Salzburg

Re: Zeovit

Príspevok od používateľa tomáš »

Kazda metoda je zalozena na discipline. Je jedno ci ide o peletky, VOC, RS produkty, Microbe-Lift produkty, KZ....

Vzdy je to o systeme a podla mna ma kazdy z nich rovnaky zaklad, lisia sa len v detailoch... a marketingu.

VOC, NO3PO4X od RS, ci ZeoStart - privonajte a zistite, ze vonaju rovnako...
Fosfat absorbery - tie pevne 90% na baze oxidu zeleza - len je rozdie do akej krabicky je zabaleny... atd...

Chce to len dodrziavat pravidla a kazda z nich bude fungovat. A hlavne nemiesat hrusky s jablkami....

Uvahy typu - skusim toto s tymto a dam k tomu este toto a toto nahradim tymto, bez toho aby som vedel ako presne funguju su len skratka k pruseru. Robme veci poriadne tak ako sa maju a budeme spokojny.

Su metody pre `´narocnych`´ s vacsim vreckom a su pre ´´obycjnych´´ a su aj pre ´´kutilov´´.... Treba sa len vediet spravne zaradit a dodrziavat pravidla...

Moru zdar a miesniu pripravkov pokoj :!:
....každý život si zaslúži respekt....
Používateľov profilový obrázok
morskysvet.sk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 01 Mar 2012 21:30
Bydlisko: Podkylava
Kontaktovať používateľa:

Re: Zeovit

Príspevok od používateľa morskysvet.sk »

tak tak...presne tak je to ...amen :mrgreen:
je to o akvaristovi a jeho cite (jak zarybni, aku osadku koralov zvoli...), trpezlivosti...musi to byt hobby a kazdeho to bavit...jasne ze su ludia co si zaplatia servis a pod...to je nieco ine :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"