živý aragonit

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
pepo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15 Mar 2006 00:16
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať používateľa:

živý aragonit

Príspevok od používateľa pepo »

Zdravim vsetkych! Spravil som asi peknu hlupost, zabudol som balenie ziveho aragonitu na balkone. Nezahynuli vsetky tie zive veci? v noci byva uz okolo nuly. Bude sa to dat este pouzit?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

on aj tak nebol o nic moc zivsi ako jogurt danone..takze uplne v pohode
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ja si naopak myslim že živý piesok nieje až tak neživý a má pri zakladaní systému veľký význam, žiadne problémy s riasov pri nábehu a sám sa udržuje pekne biely, a dnes som si uvedomil že pekné biele dno má dosť veľký význam pre rast koralov, predsa len biela farba odráža dosť dobre svetlo beriem to ako refloktor od spodu :-) ale to som trošku odbočil :-) :-) :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ado, ale je rozdiel medzi skutocne zivym pieskom a zazracnym produktom "Live aragonite" ktory je vlastne len mokry jemny piesok zabaleny v igelite v ktorom okrem zarodkov bakterii nic nema sancu prezit a predava sa za cenu kokainu :)

radsej nez vyhadzovat tisic korun za kilo mokreho piesku, ktory je niekde rok v sklade obchodnika zaliaty do sacku bez pristupu vzduchu odporucam kupovat obycajny piesok po 60sk /kilo a usetrene peniaze investovat do peknych zivych kamenov
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Súhlasím s Romanom, ani Boh nevie čo je tam nabalené a ten život.....a hlavne ako dlho to kde a v akých podmienkach skladovali.... :cry:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Aj ked je to vsetko mozno proti akejkolvek logike ja som a budem vzdy zastancom ziveho aragonit piesku. Mal som v akváriu pri zakladaní systému aj "suchú" koralovku a aj tento live aragonite sand. Viem len tolko ze pokial je v combinácii so živými skalami pri nábehu nebudú žiadne extrémne riasy a sinice.

Čo sa týka ceny tak tá vôbec nieje až taká hrozná keď 10kg stojí 999 KC u Pepina. To jest cca 130 sk za kg. suchý aragonit stojí min. 90 Sk samozrejme záleží od obchodu. Podľa mňa tých 40 sk na kilo stojí zato. Keď už tak len kôli preprieraniu a máčaniu nutného pred použitím suchej verzie :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

hmm a co ak je kuzlo prave v tej "kombinacii so zivymi kamenmi" ? :D

s tou cenou si ma dost prijemne sokoval, ja som videl cenu skoro 2000 za 10lb (4,5kg) nebudem menovat obchod ;)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Roman napísal:...ja som videl cenu skoro 2000 za 10lb (4,5kg) nebudem menovat obchod ;)
Hmm, tak za tu cenu musel byt ten piesok zivsi ako nas vecne zivy Lenin :lol:
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Čaro živých kamenov je v tom, že nám s neho môže vyrašiť niečo čo nečakáme napr. teraz je asi prípad Denis.....Mne sa zasa objavili discosomi, červená riasa......
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Cele je to tak, ze zivim pieskom clovek nic nepokazi. Na druhej strane je to podla mna vyhadzovanie penazi. Mala hrst piesku z Cerveneho mora ma viac zivota ako cely pytel Live sand-u. No a ak dam za 10 kg mokreho tych 130, stale je to v suchej vahe horko tazko mozno nejakych 7 Kg. Pri cene sucheho 60/kg je rozdiel urcite viac ako spominanych 40 Sk. Nehovoriac o mnozstve piesku, ake treba na pokrytie objemu dna suchym, resp. mokrym. No kym doteraz som pisal viac menej v rovine kalkulativnych spekulacii, o nasledujucej veci som presvedceny.
Z "vedeckeho" pohladu dosiahnem podobne, ak nie lepsie ozivenie piesku tak, ze k preplachnutemu suchemu dam na 1-2 tyzdne vodu z hocijakeho fungujuceho AQ a necham to stat v kybli alebo inej nadobe. Takze aj uplny zaciatocnik ak sa skontaktuje s nejakym moriakom alebo si v predajni necha odliat za vedro vody, si za zlomok ceny vyrobi prislusny biologicky aktivny substrat. Sam to tak robim a sinice vo viditelnej forme ma este nepostihli (klop, klop,.. :) )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ešte jedna vec páni a to že suchá koralovka je ničo iné ako aragonitvý piesok, ten je v suchej forme drahší ako obyčajná koralovka. Zatial som ho videl v obidvoch formách suchý a mokrý skladom len v Budapešti. A cenový rozdiel bol podobný ako som písal vyšie.

Samozrejme je výhoda ak má niekto chuť a čas čakať 2 týždne na naštartovanie piesku predtým ako ho dá do nádrže, avšak pre tých čo majú toho času pomenej a sú lenivejší je živý piesok dobré riešenie. :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

suchy aragonit u roberta (korallenzucht.at) je po 2,1 eur/kg to je pri dnesnom kurze 75sk
koralovka v biotope tusim 70sk /kg

IMHO zanedbatelny cenovy rozdiel
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Adrián, no hádam ti nepatríš medzi lenivcov......tu je debata len o tom či sa to oplatí za tie ceny... :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Včera som zažil poriadny šok, mal som pripravenú vodu ako aj nádrž, moju novú odchovňu a tiež som mal kúpený živý piesok od Ulricha, bol síce iný na aký som zvyknutý a bol som dosť naivný si myslieť že všetky LIVE ARAGONITE sú rovnaké !!!

A niesú, tento CaribSea Live Aragonite Substrate:
Obrázok
je ten čo som teraz kúpil, naivne som ho vložil do čerstvo zarobenej vody v odchovni, po chvýli ako som ho tam dával som si všimol že je voda nejaká mútna ale pomyslel som si veď to sa usadí a o hodinu bude krištálová voda. Ani po 3 ba ani po 12 hodinách žiadna zmena, Totálne mlieko viditeľnosť max. 5cm. Také zleé to bolo. Vžiadnom prípade nedoporučujem túto značku.

Tu je ten správny piesok, tento je perfektný:
Obrázok

Teraz chápem prečo ste všetci boli tak proti jeho použitiu, pokiaľ máte len skúsenosti s týmto zlým pieskom tak s vami plne súhlasím.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

S tímto typem přísad nemám sám žádné zkušenosti. Nemůže být ale problém v prošlé expirační době a způsobu skladování ?? "Živý aragonit" vlastně představuje jakousi "konzervu" obsahující živé organismy, které když vyčerpají živiny a hlavně kyslík z prostoru, ve kterém jsou uzavřené, musí zákonitě uhynout. Tím se ze "živého" stané "mrtvý" substrát s nedefinovaným obsahem nežadoucích balastních látek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"