odpěňovač do nano

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa JLC »

Ahoj, chtěl bych do 30L AQ doplnit odpěňovač. Výška AQ je ovšem pouze 35 cm a nechtěl bych aby sběrný kelímek moc vyčuhoval. Zároveň bych chtěl aby nezabíral moc místa a dal se schovat za co nejužšší přepážku. Zatím se mi nejvíce líbí Tunze DOC Skimmer 9002, ale možná by stačilo i něco méně výkonné, zejména pokud by to bylo rozměrově ještě menší. Máte někdo nějaký tip, nejlépe pokud něco takového provozujete sami. Díky.
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
karlos
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16 Jan 2011 00:10
Bydlisko: M.Hradiště

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa karlos »

ahoj,já mám v 30 L tento a jsem spokojenej

http://www.fish-street.com/resun_sk300_ ... gory_id=93
ponik68
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 05 Júl 2012 23:42
Bydlisko: Týniště nad Orlicí

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa ponik68 »

to jsem rád že si spokojený :-) dej sem nějakou fotku
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa MRysan »

já mám v plánu tento
http://www.akva-tera.cz/morska-akvarist ... -5093.html
je to sice slabota, ale aspoň je malej a vejde se mi do komory.
LPS/SOFT 300l
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa ellbunda »

A nechceš spíš už nějakou 30-ti litrovou nádrž, která má filtraci v zadní stěně a je tam místo i pro odpěňovač. I když je ten Tunze 9002 poměrně úzkej, tak přesto bude v tý malý nádrži vypadat děsně. Těch setů nano akvárií okolo 30-ti litrů s filtrací za zadní stěnou se v poslední době objevilo několik a z vlastní zkušenosti můžu říct, že to bude lepší varianta než nádrž s odpěňovačem a kanistrem. Protože když k tomu ještě připočteš sání z hladiny, pár hadic/trubek pro kanistr, tak Ti tam moc místa nezbyde.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa JLC »

Zbytečná citace odstraněna (postrádá smysl citovat bezprostředně předcházející příspěvek).
vik_33

No takhle bych to chtěl vyřešit, doplněním přepážky, ale hledám něco malého, aby se zbyly prostor moc nezuzil. Taky by asi přepad vyřešil mechanickou filtraci před odpověděl, a dál bych dál nějakou podniků se sorbenty a
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
karlos
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16 Jan 2011 00:10
Bydlisko: M.Hradiště

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa karlos »

Takto vypadá 30 L Dennerle s odpěnovačem Resun300 ,závěsný filtr,sání z hladiny,topení jo a ten magnet.
Prílohy
DSC_0928.jpg
JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa JLC »

Ten zavesny filtr se sanim z hladiny je prosím od koho? A neuvažoval jsi tuhle techniku nějak schovat zá přepážku?
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
JLC
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 07 Mar 2014 16:55
Bydlisko: Praha 6-Liboc

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa JLC »

to kralos: a ještě prosím s tím odpěňovačem, musíš ho nějak pravidelně seřizovat?
AQ+filtr=~400 L, měkké koráli, Filtrace: protrhávání měkkých korálů, odpěňovač Deltec SC1455, Fe absorbér, zeolit, světlo LED (PRC 2x110 W,na 50%).[url]viewtopic.php?f=4&t=8772[/url]
karlos
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16 Jan 2011 00:10
Bydlisko: M.Hradiště

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa karlos »

Filtr je závěsný tuším ,že Eheim.Schovávat nic nebudu,je vidět jen odpěnovač a topítko.A až to trosku zaroste,tak to zmizí samo.Odpěnovač nešteluju,každý den doplnuju 2 dcl RO (+ sodu a tím jsem pořešil i padající KH,který mě překvapilo) a takto udržuju stálou hladinu.
karlos
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16 Jan 2011 00:10
Bydlisko: M.Hradiště

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa karlos »

oprava - filtr to je Atman.s odpěnovačem a sáním z hladiny to na zadní stěnu vychází přesně na chlup
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa LukasO »

JLC napísal:to kralos: a ještě prosím s tím odpěňovačem, musíš ho nějak pravidelně seřizovat?
když jsem měl sk300 v nanu, tak se ani moc štelovat nedal - buď z něho šli bubliny anebo nic - ale za cenu cca 400korun z ebay nebo kolik mě ten cenově dostupný čínský bazmek stál, to fungovalo - ale suchou pěnu jsem z něj nedostal
karlos napísal:...každý den doplnuju 2 dcl RO (+ sodu a tím jsem pořešil i padající KH,který mě překvapilo) ...
sice to moc nemá společnýho s odpěňovačem, ale tímhle si koleduješ o velkej průšvih... doplňovat jen sodu... k tomu ve 30litrech - doporučuju hledat "iontová rovnováha" nebo lépe "rozhozená iontová rovnováha"
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa MRysan »

Já jsem si právě objednat ten Resun odpěnovač SK-05. Za ty prachy to za pokus stojí.
Uvidim jak bude fungovat a nejdřív mu udělám novej rotor a když na to přijde, tak mu vyměnim I čerpadlo s novým rotorem, ale mám to jen jako doplněk, takže se enormní výkon ani neočekává a co jsem koukal na videa a reference na jiných fórech, tak nebude až tak špatnej. Spíš chci do akvárka dostat trochu vzduchu
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa LukasO »

myslím, že budeme všichni rádi, až nám postneš video... myslím v tvém systému.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: odpěňovač do nano

Príspevok od používateľa MRysan »

to budu taky rád :D zatím toho nemám moc co ukázat. Schválně si tam kápnu trochu jaru abych váš negativní postoj vůči slabším výkonům nahlodal.
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"